Search results for "Australia"
Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)
IMDb: 5.1
31S min

Një apliniste profesioniste me detyrën e Kërkim Shpëtimit duhet të gjejë një person të bllokuar nga stuhia në mal dhe ta kthej në shtëpi përpara perëndimit.

Genre: Drama, Thriller
Showtime (2002)

Showtime (2002)

Showtime (2002)
IMDb: 5.5
32S min

Kur pas gabimit të bërë nga gjaknxehtësia, detektivi Preston detyrohet të luajë në një shfaqje televizive me një patrullues që aspiron të bëhet detektiv dhe aktor, jeta e të dyve…

Genre: Action, Comedy
Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)
IMDb: 6.9
108 min

Një studiuese e vetmuar, në një udhëtim në Stamboll, zbulon një xhind i cili i ofron asaj tre dëshira në këmbim të lirisë së tij.

Where the Wild Things Are (2009)

Where the Wild Things Are (2009)

Where the Wild Things Are (2009)
IMDb: 6.7
101 min

I etur për arrati dhe aventurë, një djalë i vogël ikën nga shtëpia dhe lundron për tek një ishull i mbushur me krijesa që do ta bëjnë atë mbretin e…

Genre: Drama, Family, Fantasy
Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)
IMDb: 6.7
31S min

Thor kërkon ndihmën e Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Xhein Foster për të luftuar Gorr the God Butcher, i cili synon të zhdukë perënditë.

The Legend of Molly Johnson (2021) a.k.a The Drover’s Wife

The Legend of Molly Johnson (2021) a.k.a The Drover’s Wife

The Legend of Molly Johnson (2021) a.k.a The Drover’s Wife
IMDb: 6.1
1 min

Një grua e vetmuar në mes të fushave përpiqet me mund të rritë fëmijët dhe të mbajë fermën e familjes, teksa i shoqi ndodhet larg.

Country: 
Interceptor (2022)

Interceptor (2022)

Interceptor (2022)
IMDb: 4.5
99 min

Një kapitene e ushtrisë duhet të përdorë vitet e saj të trajnimit taktik dhe ekspertizën ushtarake, kur një sulm i njëkohshëm i koordinuar kërcënon stacionin e përgjimit të raketave në…

The Spy Who Never Dies (2022)

The Spy Who Never Dies (2022)

The Spy Who Never Dies (2022)
IMDb: 4.7
99 min

Një spiun i klasit botëror bie në dashuri me një grua të pazakonshme dhe duhet të gjejë se si të ndërtojë një marrëdhënie me një person normal, ndërsa të tjerët…

Country: 
Genre: Action, Comedy
Zoolander (2001)

Zoolander (2001)

Zoolander (2001)
IMDb: 6.5
90 min

Në fund të karrierës së tij, një modeli pa ide i bëhet shpëlarje truri për të vrarë kryeministrin e Malajzisë.

Genre: Comedy
The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)
IMDb: 5.5
95 min

Një grup personash kërkojnë të gjejnë siguri nga një bombë në të ardhmen e largët.

Country: 
Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)
IMDb: 6.8
118 min

Thor kërkon ndihmën e Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Xhein Foster për të luftuar Gorr the God Butcher, i cili synon të zhdukë perënditë.

Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)
IMDb: 5.8
103 min

Për hir të besnikërisë ndaj mbretit Hrothgar të danezëve, luftëtari norvegjez Beulf drejton një trupë luftëtarësh përtej detit për t’i çliruar ata nga Grendeli, trolli që po hakmerret për babanë…

2099: The Soldier Protocol (2019) a.k.a. The Wheel

2099: The Soldier Protocol (2019) a.k.a. The Wheel

2099: The Soldier Protocol (2019) a.k.a. The Wheel
IMDb: 3.7
85 min

Matt është një baba i ri që del vullnetar për të qenë pjesë e një eksperimenti. Ky eksperiment do t’i rikthejë atij aftësinë për të ecur, por me çfarë çmimi?

Country: 
The Reef: Stalked (2022)

The Reef: Stalked (2022)

The Reef: Stalked (2022)
IMDb: N/A
89 min

Pas vrasjes së motrës së saj, Nic, motra e saj më e vogël dhe dy miqtë e saj kërkojnë ngushëllim përmes një aventure me kajak në ishullin e Paqësorit. Disa…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Red Dog (2011)

Red Dog (2011)

Red Dog (2011)
IMDb: 7.4
92 min

Bazuar në historinë e vërtetë legjendare të Qenit të Kuq i cili bashkoi një komunitet të përçarë në Australi teksa kërkonte të zotin e tij…

Genre: Comedy, Drama, Family
House of Wax (2005)

House of Wax (2005)

House of Wax (2005)
IMDb: 5.4
113 min

Një grup adoleshentësh bllokohen pa dashje në një muze të çuditshëm dylli dhe duhet të luftojnë për mbijetesë për mos t’u bërë statujat e radhës…

Genre: Drama, Horror
Aiyai: Wrathful Soul (2020)

Aiyai: Wrathful Soul (2020)

Aiyai: Wrathful Soul (2020)
IMDb: 6.1
83 min

Një lagje është përfshirë nga tragjedi misterioze kur një i ri bëhet kanali i një shpirti të panjohur, ‘AIYAI’ i cili tërheq viktimat në fatet e tyre rrëqethëse.

Country: 
Gold (2022)

Gold (2022)

Gold (2022)
IMDb: N/A
97 min

Kur dy burra zbulojnë copën më të madhe të arit të gjetur ndonjëherë, ata duhet të gjejnë një mënyrë për ta gërmuar.

Country: 
Genre: Thriller
The Power of the Dog (2021)

The Power of the Dog (2021)

The Power of the Dog (2021)
IMDb: 7.0
126 min

Fermeri karizmatik Fill Burbank ngjall frikë tek ata përreth tij. Kur vëllai i tij sjell në shtëpi një grua të re dhe djalin e saj, Filli i torturon ata derisa…

Nitram (2021)

Nitram (2021)

Nitram (2021)
IMDb: 7.2
112 min

Ngjarjet që çuan nëmasakrën në Portin “Artur” në 1996 në Tasmanianë një përpjekje për të kuptuar pse dhe si ndodhi mizoria.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Back to the Outback (2021)

Back to the Outback (2021)

Back to the Outback (2021)
IMDb: 6.6
95 min

Ato mund të duken të rrezikshme, por këto krijesa të keqkuptuara të egra kanë zemra prej ari dhe arratisen në kërkim të shtëpisë.

The Matrix Resurrections (2021)

The Matrix Resurrections (2021)

The Matrix Resurrections (2021)
IMDb: 5.9
148 min

Për të zbuluar nëse realiteti ku po jeton është fizik, apo mendor, zoti Anderson, i njohur si Neo, do të duhet të bëjë edhe një herë të njëjtën zgjedhje: ndjekjen…

The Furnace (2020)

The Furnace (2020)

The Furnace (2020)
IMDb: 6.6
116 min

Për të shpëtuar nga shkretëtira, një mbajtës devesh i ri afgan bashkëpunon me një njeri misterioz në arrati me ar të vjedhur të kurorës.

Country: 
Genre: History, Western
The King’s Daughter (2022)

The King’s Daughter (2022)

The King’s Daughter (2022)
IMDb: 8.1
90 min

Duke shpresuar se do të arrijë përjetësinë, Mbreti Luis XIV (Pirs Brosnan) kap një sirenë dhe do te vjedhë forcën e saj jetësore, por një zbulim i vajzës së tij…

Country: 
Penguin Bloom (2020)

Penguin Bloom (2020)

Penguin Bloom (2020)
IMDb: 6.3
95 min

Një familje merr në shtëpi dhe kujdeset për një laraskë të plagosur e cila do të sjellë një ndryshim të thellë në jetët e tyre.

Country: 
Genre: Drama, NETFLIX
Judy & Punch (2019)

Judy & Punch (2019)

Judy & Punch (2019)
IMDb: 6.1
105 min

Në qytetin e Bregdetit, Xhudi dhe Panç përpiqen të rikthejnë në skenë shfaqjen e tyre me marioneta. Shfaqja arrin suksesin për shkak të talentit të Xhudit, por ambicia e tepruar…

Country: 
Go Karts (2020)

Go Karts (2020)

Go Karts (2020)
IMDb: 5.9
102 min

Një film emocionues për një djalë që duhet të kapërcejë vështiresitë e jashtëzakonshme për të arritur ëndrrën e madhe të tij, për të fituar Kampionatin Kombëtar ne Go Kart.

Country: 
Genre: Family
The Invisible Man (2020)

The Invisible Man (2020)

The Invisible Man (2020)
IMDb: N/A
110 min

Pasi organizon vetëvrasjen e tij, një shkencëtar i çmendur përdor fuqinë e tij për t’u bërë i padukshëm dhe për të përndjekur ish-të dashurën, Sesilian. Kur policia nuk pranon ta…

Country: 
Back of the Net (2019)

Back of the Net (2019)

Back of the Net (2019)
IMDb: 5.0
98 min

Një ngatërresë në autobus bën që Kori, një adoleshente e re e fiksuar pas shkencës, të përfundojë në akademinë e futbollit dhe të bashkohet me skuadrën e kampit për të…

Country: 
Genre: Drama, Family
Little Monsters (2019)

Little Monsters (2019)

Little Monsters (2019)
IMDb: 6.3
93 min

Një muzikant dhe njeri i dështuar, rastësisht, bëhet bashkë me një mësuese dhe një personazh televiziv në një ekskursion argëtues, që shndërrohet në luftë për të shpëtuar nga zombit. A…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Horror
HD Mystery Road (2013)

Mystery Road (2013)

Mystery Road (2013)
HD
IMDb: 6.5
121 min

Një detektiv vendas që sapo ishte rikthyer përsëri në qytetin e tij, përballet me vdekjen e një vajze të re, atij i duhet të investigojë misterin që qëndron pas vdekjes…

Country: