Search results for "Canada"
Rabid (2019)

Rabid (2019)

Rabid (2019)
IMDb: 5.1
107 min

Rose punon në sektorin e modës, duke shpresuar të bëhet një stiliste. Një aksident trafiku i dëmton fytyrën. Ajo bën një trajtim eksperimental me qeliza rigjeneruese, duke e bërë atë…

Country: 
Blue Bayou (2021)

Blue Bayou (2021)

Blue Bayou (2021)
IMDb: 7.1
117 min

Një Koreano-Amerikan i rritur në veri të Luizianës punon shumë për të siguruar jetën e familjes së tij, por duhet të përballet me fantazmat e së kaluarës pasi zbulon se…

Country: 
Genre: Drama
Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)
IMDb: 5.7
96 min

Një vrasës bashkohet me një grua për ta ndihmuar atë të gjejë babain e saj dhe të zbulojë misteret e prejardhjes së saj.

Warning (2021)

Warning (2021)

Warning (2021)
IMDb: 4.6
86 min

Vetmia, vdekja dhe kuptimi i jetës, të eksploruara përmes jetëve të veçuara, që përplasen në tregimet e shkurtra mbi Tokën e së ardhmes, ku nuk mungon as koronavirusi…

Ghostbusters: Afterlife (2021)

Ghostbusters: Afterlife (2021)

Ghostbusters: Afterlife (2021)
IMDb: 7.1
124 min

Kur një nënë e vetmuar dhe dy fëmijët e saj shpërngulen në një qytet të ri, këta të fundit zbulojnë se kanë një lidhje me Ghostbusters-at origjinalë dhe trashëgiminë sekrete…

Country: 
Red Snow (2019)

Red Snow (2019)

Red Snow (2019)
IMDb: 4.5
100 min

Pasi një ushtar Gwich’in-Kanadez kapet nga talebanët, e gjen veten duke reflektuar mbi vdekjen e kushërirës së tij.

Country: 
Genre: Drama
The Painted Veil (2006)

The Painted Veil (2006)

The Painted Veil (2006)
IMDb: 7.4
125 min

Një mjek britanik lufton me epideminë e kolerës në një fshat të vogël kinez, ndërkohë që po jeton një martesë pa dashuri me një grua të pabesë.

Country: 
Genre: Drama, Romance
The Addams Family 2 (2021)

The Addams Family 2 (2021)

The Addams Family 2 (2021)
IMDb: 5.4
93 min

Duke shpresuar të afrohen si familje, Gomez, Morticia dhe pjesa tjetër e klanit Addams nisin një udhëtim aventuror në një makinë të tmerrshme.

Country: 
Licorice Pizza (2021)

Licorice Pizza (2021)

Licorice Pizza (2021)
IMDb: 7.2
133 min

Historia e Alana Kejnit dhe Geri Valentinit që rriten, duke vrapuar dhe duke kaluar nëpër lundrimin tradhtar të dashurisë së parë në Luginën e San Fernandos, në vitin 1973.

Country: 
Genre: Comedy, Drama
X (2022)

X (2022)

X (2022)
IMDb: 6.6
105 min

Në 1979, një grup të rinjsh shkojnë të filmojnë një film pornografik në Teksas, por kur fqinjët e tyre të vjetër i shohin, të rinjtë përfundojnë në një situatë të…

Country: 
Skin Trade (2014)

Skin Trade (2014)

Skin Trade (2014)
IMDb: 5.6
1 min

Pasi familja e tij vritet nga një gangster serb, agjenti i Policisë së Nju Jorkut, Nik (Dolph Lundgren) në bashkëpunim me një agjent tajlandez (Tony Jaa) shkojnë në Azinë juglindore…

Room (2015)

Room (2015)

Room (2015)
IMDb: 8.1
118 min

Pasi vogëlushi 5-vjeçar Xhak dhe e ëma e tij arratisen nga dhoma e mbyllur që Xhak kishte njohur gjatë gjithë jetës së tij, vogëlushi bën një zbulim të madh: atë…

Genre: Drama, Thriller
All My Puny Sorrows (2021)

All My Puny Sorrows (2021)

All My Puny Sorrows (2021)
IMDb: 6.2
103 min

Historia e dy motrave: njëra, shkrimtare, lufton me vendimin e tjetrës për t’i dhënë fund jetës së saj dhe në këtë proces bën zbulime të thella për veten e saj.

Country: 
Genre: Drama
Cooking with Love (2018)

Cooking with Love (2018)

Cooking with Love (2018)
IMDb: 6.6
90 min

Në garë për rritje në detyrë, producentja Kelly përgatitet për programin e saj të gatimit për fëmijë. Kur prezantuesja e emisionit Shefe Betty lëndohet papritur, Kelly punëson si zëvendësues Shefin…

Country: 
Ash & Dust (2022)

Ash & Dust (2022)

Ash & Dust (2022)
IMDb: 4.0
85 min

Dy çifte të një qyteze të vogël e gjejnë veten të kapur në një lojë vdekjeje nga duart e një bande të egër pasi zbulojnë një kuti misterioze të varrosur…

Country: 
Genre: Crime, Thriller
The Fountain (2006)

The Fountain (2006)

The Fountain (2006)
IMDb: 7.2
97 min

Tomi, një mjek në profesion, mundohet të gjejë kurën për vdekjen, burimin e pavdekshmërisë, për t’i shpëtuar jetën gruas së tij me kancer, Izit.

Country: 
The Last Mark (2022)

The Last Mark (2022)

The Last Mark (2022)
IMDb: 4.2
85 min

Pasi një vajzë e re e sheh të vrasë dikë, një vrasës i vjetër dhe partneri i tij i çmendur duhet ta gjejnë atë përpara se të shkojë në polici,…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Vicious Fun (2020)

Vicious Fun (2020)

Vicious Fun (2020)
IMDb: 6.5
101 min

Xhoëll, një kritik filmi i viteve 1980 i një revistë kombëtare horrori, e gjen veten të bllokuar padashur në një grup vetë-ndihme për vrasës serial. Pa zgjidhje tjetër,Xhoëll përpiqet të…

Country: 
Genre: Comedy, Horror
She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)
IMDb: 6.3
105 min

Kur vëllai i saj vendos të largohet për disa javë, Viola shkon në shkollën e tij elitare të konviktit, e maskuar si ai, dhe vazhdon të bjeri në dashuri me…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)
IMDb: 5.9
107 min

Njerëzit adaptohen me mjedisin sintetik me transformime dhe mutacione të reja. Me partneren e tij Kapris, Saul Tenser tregon organet e tij të krijuara nga këto mutacione.

On the Count of Three (2021)

On the Count of Three (2021)

On the Count of Three (2021)
IMDb: 6.9
86 min

Jerrod Carmichael bën debutimin e tij regjisorial dhe luan në On the Count of Three, një film komik i errët për dy miqtë më të mirë, Val (Carmichael) dhe Kevin…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)
IMDb: 5.4
101 min

Pasi dëgjuan thirrjen e një djali të ri për ndihmë, një motër dhe vëlla futen në një fushë të gjerë me bar të gjatë në Kansas, por së shpejti zbulojnë…

Country: 
Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)
IMDb: 5.8
103 min

Për hir të besnikërisë ndaj mbretit Hrothgar të danezëve, luftëtari norvegjez Beulf drejton një trupë luftëtarësh përtej detit për t’i çliruar ata nga Grendeli, trolli që po hakmerret për babanë…

Amy George (2011)

Amy George (2011)

Amy George (2011)
IMDb: 5.7
95 min

Xhesi 13-vjeçar dëshiron të bëhet artist dhe duke besuar se jeta e tij e zakonshme, e klasës së mesme e ka lënë të papërgatitur, ai niset të kërkojë egërsinë dhe…

Country: 
Genre: Drama
Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)

Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)

Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)
IMDb: 5.7
98 min

Hank është një qenush që ëndërron të bëhet samurai. Ai niset në kërkim të fatit për të realizuar ëndrrën. Çfarë e pret Hankun në këtë rrugëtim?

Love on Trend (2021)

Love on Trend (2021)

Love on Trend (2021)
IMDb: 5.0
85 min

Kur Ali u largua nga qyteti i saj i vogël për t’u transferuar në San Francisko për të ndjekur ëndrrën e saj për t’u bërë stiliste, ajo nuk e imagjinonte…

Country: 
The Clue to Love (2021)

The Clue to Love (2021)

The Clue to Love (2021)
IMDb: 5.4
84 min

Audrei shkon në Hope Cove për të shkruar për rubrikën e veçantë, por anonime të këshillave të dashurisë. Atje, ajo takohet me kryeredaktorin Morgan Koper. Shkëndijat do të fluturojnë së…

Country: 
The Girl in the Bathtub (2018)

The Girl in the Bathtub (2018)

The Girl in the Bathtub (2018)
IMDb: 5.5
86 min

Bazuar në misterin e jetës reale që rrethon vdekjen e Xhulia Law, një paralegale e re, trupi i së cilës u gjet në banesën e shefit dhe të dashurit të…

Country: 
The Death & Life of John F. Donovan (2018)

The Death & Life of John F. Donovan (2018)

The Death & Life of John F. Donovan (2018)
IMDb: 6.2
123 min

Një dekadë pas vdekjes së një ylli televiziv amerikan, një aktor i ri kujton korrespondencën me shkrim që ndau me të, si dhe ndikimin që ato letra patën në jetën…

Genre: Drama
House of Gucci (2021)

House of Gucci (2021)

House of Gucci (2021)
IMDb: 6.9
158 min

Kur Patrizia Reggiani, një e huaj modeste, martohet me trashëgimtarin e familjes Gucci, ambicia e saj e shfrenuar për trashëgiminë e familjes shkakton një spirale të pamatur të tradhtisë, dekadencës,…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Nightmare Alley (2021)

Nightmare Alley (2021)

Nightmare Alley (2021)
IMDb: 7.4
150 min

Një burrë ambicioz që ka talent për të manipuluar njerëzit, hiqet si medium dhe lidhet me një psikiatre femër, e cila është edhe më e rrezikshme se ai.

Genre: Crime, Drama, Thriller
Ditched (2021)

Ditched (2021)

Ditched (2021)
IMDb: 5.0
86 min

Gjatë një transferimi rutinë të policisë, gjithw stafi bie në një greminë. Kur i sulmojnë disa njerëz të çuditshëm në pyje, mjekja Melina përballet me realitetin e situatës dhe njerëzit…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey (2018)

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey (2018)

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey (2018)
IMDb: 7.1
87 min

Bazuar në një ngjarje të vërtet, kjo është historia se si një vajzë e e duroi dhunën dhe vuajtje të paimagjinueshme për të mbijetuar dhe bëri gjithçka që të tregonte…

Country: 
The Kindergarten Teacher (2018)

The Kindergarten Teacher (2018)

The Kindergarten Teacher (2018)
IMDb: 6.7
96 min

Një kujdestare kopshti në Nju Jork bëhet e fiksuar me një nga nxënësit e saj për të cilin ajo beson se është një gjeni.

Genre: Drama, NETFLIX
The Red Sea Diving Resort (2019)

The Red Sea Diving Resort (2019)

The Red Sea Diving Resort (2019)
IMDb: 6.6
129 min

Agjentë ndërkombëtarë dhe etiopianë guximtarë përdorin një hotel të braktisur në Sudan si një maskim në mënyrë që të dërgojnë me mijëra refugjatë në Izrael në fillim të viteve 1980.

Country: 
Worth (2021)

Worth (2021)

Worth (2021)
IMDb: 6.8
118 min

Një avokat në Uashington DC lufton kundër cinizmit, burokracisë dhe politikës për të ndihmuar viktimat e 11 Shtatorit.

Nightbooks (2021)

Nightbooks (2021)

Nightbooks (2021)
IMDb: 5.8
103 min

Aleks, një djalosh i fiksuar pas historive të frikshme,burgoset në një apartament nga një shtrigë e ligë.

Country: 
The Power of the Dog (2021)

The Power of the Dog (2021)

The Power of the Dog (2021)
IMDb: 7.0
126 min

Fermeri karizmatik Fill Burbank ngjall frikë tek ata përreth tij. Kur vëllai i tij sjell në shtëpi një grua të re dhe djalin e saj, Filli i torturon ata derisa…

Cyrano (2021)

Cyrano (2021)

Cyrano (2021)
IMDb: 6.2
124 min

Tepër i vetëdijshëm që nuk mund ta joshë vetë Roksanën, fjalëpunuesi Cyrano de Bergerac ndihmon të riun Christian të fitojë zemrën e saj përmes letrave të dashurisë.

Genre: Drama, Music, Romance
Passing (2021)

Passing (2021)

Passing (2021)
IMDb: 6.7
98 min

Në Nju Jorkun e viteve 1920, një grua zezake përballet me rrethana të ndryshme kur takon shoqen e saj të shkollës e cila shtiret si e bardhë.

Genre: Drama, NETFLIX