Search results for "Italy"
Freaks Out (2021)

Freaks Out (2021)

Freaks Out (2021)
IMDb: 7.0
1 min

Matilde, Cencio, Fulvio dhe Mario janë të bashkuar kur Lufta e Dytë Botërore godet Romën. Izraeli, pronari i cirkut të tyre, zhduket në përpjekje për të gjetur një vend jashtë…

Country: 
Marilyn’s Eyes (2021)

Marilyn’s Eyes (2021)

Marilyn’s Eyes (2021)
IMDb: 6.6
1 min

Klara dhe Diego, nën drejtimin e një psikiatri të një qendre rehabilitimi ditore për njerëzit me probleme mendore, vendosin ta shndërrojnë qendrën e trajtimit në një restorant, ku përfshihen të…

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Leonora Addio (2022)

Leonora Addio (2022)

Leonora Addio (2022)
IMDb: N/A
90 min

Megjithëse dëshira e shkrimtarit italian novelist Luixhi Pirandelo ishte që hiri i tij të transportohej në Sicili pas vdekjes, qeveria fashiste e varrosi në Romë. Pas përfundimit të Luftës së…

Country: 
Genre: Drama
Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte

Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte

Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte
IMDb: 2.7
94 min

Misioni i një të poshtëri për t’i shpëtuar familjes së tij dhe për t’u rimartuar në Mars fshihet kur një fatkeqësi vë një vrimë të zezë e kthen djalin e…

Country: 
The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története
IMDb: 6.2
169 min

Xhakob Störr, një kapiten deti, vë bast në një kafene me një mik, për t’u martuar me gruan e parë që hyn në vend. Dhe aty hyn Lizi…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Mondocane (2021)

Mondocane (2021)

Mondocane (2021)
IMDb: N/A
110 min

Taranto është një qytet fantazmë ku askush nuk guxon të hyjë. Më të varfërit kanë mbetur duke luftuar për mbijetesë, ndërsa bandat po konkurrojnë për territor. Dy jetimë trembëdhjetë vjeçarë,…

Country: 
The Bunker Game (2022)

The Bunker Game (2022)

The Bunker Game (2022)
IMDb: 3.5
95 min

Pas disa aksidenteve misterioze, një lojë me role të drejtpërdrejta në një bunker ndërpritet dhe lojtarët largohen, ndërsa stafi mbetet prapa për të hetuar zhdukjen e Gregut, trurit të lojës.

Country: 
Don’t Kill Me (2021) A.K.A. Non mi uccidere

Don’t Kill Me (2021) A.K.A. Non mi uccidere

Don’t Kill Me (2021) A.K.A. Non mi uccidere
IMDb: 4.3
90 min

19-vjeçarja Mirta vdes nga mbidoza e drogës me të dashurin e saj Robinin. Më pas ajo ringjallet e vetme dhe zbulon se, për të vazhduar të jetojë, duhet të ushqehet…

Country: 
Genre: Drama, Horror, Romance
Beckett (2021)

Beckett (2021)

Beckett (2021)
IMDb: 5.6
110 min

Një turist amerikan përfundon në arrati në Greqi pasi një aksident tragjik e zhyt atë në një komplot politik që e ka kthyer atë në një objektiv vrasjeje.

Country: 
Cutthroat Island (1995)

Cutthroat Island (1995)

Cutthroat Island (1995)
IMDb: 5.7
124 min

Një pirate femër dhe shoqëruesi i saj garojnë kundër rivalëve të tyre për të gjetur një ishull të fshehur që përmban një thesar përrallor.

Genre: Action, Adventure
Arbëria (2019)

Arbëria (2019)

Arbëria (2019)
IMDb: 6.8
80 min

Pas vdekjes së të atit, Aida kthehet në fshatin e saj arbëresh dhe përballet me ndjenjat e ndërlikuara për origjinën e saj.

Country: 
Genre: Drama
Moglie e marito (2017) a.k.a Husband & Wife

Moglie e marito (2017) a.k.a Husband & Wife

Moglie e marito (2017) a.k.a Husband & Wife
IMDb: 6.4
100 min

Të martuar prej dhjetë vitesh, dhe në krizë të plotë, një çift mendon për divorcin. Por pas një eksperimenti shkencor të dështuar, ata papritmas e gjejnë veten brenda trupit të…

Country: 
Genre: Comedy
Four to Dinner (2022) a.k.a. Quattro metà

Four to Dinner (2022) a.k.a. Quattro metà

Four to Dinner (2022) a.k.a. Quattro metà
IMDb: 6.5
90 min

Një romancë-komedi që sfidon konceptin e shpirtrave binjakë, tregimet paralele portretizojnë katër miq beqarë teksa çiftohen në kombinime të ndryshme çiftesh.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
The Last Paradiso (2021) a.k.a L’ultimo paradiso

The Last Paradiso (2021) a.k.a L’ultimo paradiso

The Last Paradiso (2021) a.k.a L’ultimo paradiso
IMDb: N/A
107 min

Në Italinë e viteve 1950, një shpirt i lirë ëndërron për dashuri dhe drejtësi. Por një lidhje dashurie e ndaluar shkatërron gjithçka. Bazuar në një histori të vërtet.

Country: 
Go for It (1983)

Go for It (1983)

Go for It (1983)
IMDb: 7.2
107 min

Dy burra takohen me njëri-tjetrin në rrethana të çuditshme dhe në fillim i ngatërrojnë për hajdutë, e më pas agjentë të shërbimeve sekrete.

Country: 
L’immortale (2019) a.k.a The Immortal

L’immortale (2019) a.k.a The Immortal

L’immortale (2019) a.k.a The Immortal
IMDb: 6.4
116 min

Fillimi i historisë së Çiros. Atij i kujtohet e shkuara e tij teksa hyn në një marrëveshje të rrezikshme.

Country: 
Genre: Action, Crime
Sisters in Arms (2019) a.k.a Soeurs d’armes

Sisters in Arms (2019) a.k.a Soeurs d’armes

Sisters in Arms (2019) a.k.a Soeurs d’armes
IMDb: 5.7
112 min

Gra të lindura në kultura të ndryshme, por të bashkuara nga dëshira për liri dhe një botë më të mirë, luftojnë bashkë dhe krijojnë një lidhje të fuqishme mes tyre.

Country: 
Genre: Action, Drama, War
Martin Eden (2019)

Martin Eden (2019)

Martin Eden (2019)
IMDb: 7.0
129 min

Martin Eden është një djalë i ri i varfër dhe punëtor që nis rrugëtimin e tij të dijes për t’u bërë shkrimtar dhe për të marrë një pozicion në elitën…

Country: 
Genre: Drama
Hard Night Falling (2019)

Hard Night Falling (2019)

Hard Night Falling (2019)
IMDb: 4.4
85 min

Një agjent i Interpolit duhet të luftojë një shef të pamëshirshëm të krimit dhe mercenarët e tij, që kanë marrë pengje disa njerëz, në vilën e një pasaniku italian. Në…

Country: 
Genre: Action, Thriller
The Two Popes (2019)

The Two Popes (2019)

The Two Popes (2019)
IMDb: 7.7
125 min

Pas mureve të Vatikanit, papa Benedikt dhe papa i ardhshëm Françesko duhet të gjejnë një pikë të përbashkët për kishën katolike.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, History
The Traitor (2019) a.k.a Il Traditore

The Traitor (2019) a.k.a Il Traditore

The Traitor (2019) a.k.a Il Traditore
IMDb: 7.2
145 min

(Bazuar në ngjarje të vërteta) Jeta reale e Tomaso Busketës, i quajtur ndryshe “bosi i dy botëve”, i cili i bë informatori i parë i mafies, në Sicilinë e viteve…

Country: 
Genre: Crime, Drama
HD The Good the Bad and the Ugly (1966)

The Good the Bad and the Ugly (1966)

The Good the Bad and the Ugly (1966)
HD
IMDb: 8.8
178 min

Film western nje nder me te vleresuarit ne te gjitha koherat. I miri, i keqi dhe i shemtuari. Me aktor Clint eastwood ne nje nga rolet e tij me prestigjoze.

Country: 
Genre: Western
HD Siberian Education (2013)

Siberian Education (2013)

Siberian Education (2013)
HD
IMDb: 6.4
110 min

Një dramë e bazuar në një biografi për një anëtar te rritur të një komuniteti Urka në republikën e vogël të Transnistria.

Country: 
Genre: Crime, Drama