Search results for "Poland"
Warning (2021)

Warning (2021)

Warning (2021)
IMDb: 4.6
86 min

Vetmia, vdekja dhe kuptimi i jetës, të eksploruara përmes jetëve të veçuara, që përplasen në tregimet e shkurtra mbi Tokën e së ardhmes, ku nuk mungon as koronavirusi…

Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)
IMDb: 5.1
31S min

Një apliniste profesioniste me detyrën e Kërkim Shpëtimit duhet të gjejë një person të bllokuar nga stuhia në mal dhe ta kthej në shtëpi përpara perëndimit.

Genre: Drama, Thriller
Furioza (2021)

Furioza (2021)

Furioza (2021)
IMDb: 6.2
139 min

Një ngjarje nga e kaluara ndan fatin e tre miqve. Papritur, në jetën e Davidit ajo shfaqet përsëri. Dzika, dikur dashuria e jetës së tij, tani një police me përvojë,…

Country: 
Broad Peak (2022)

Broad Peak (2022)

Broad Peak (2022)
IMDb: N/A
101 min

Pasi ngjitet në majën më të lartë Broad Peak, Maciej Bebeka njoftohet se ekspedita e dija është e papërfunduar. 25 vite më pas ai niset drejt majës më të lartë…

Country: 
Genre: Drama, NETFLIX
Margrete: Queen of the North (2021)

Margrete: Queen of the North (2021)

Margrete: Queen of the North (2021)
IMDb: 6.6
120 min

1402. Mbretëresha Margrete po sundon Suedinë, Norvegjinë dhe Danimarkën përmes djalit të saj të birësuar, Erik. Por, pasi bëhet një komplot, Margrete e gjen veten në një dilemë të pamundur…

Genre: Drama, History
Hurricane (2018) a.k.a Mission of Honor

Hurricane (2018) a.k.a Mission of Honor

Hurricane (2018) a.k.a Mission of Honor
IMDb: 5.9
107 min

Shfrytëzimet e Skuadronit 303 RAF gjatë Betejës së Britanisë. Skuadrilja përbëhej nga pilotë polakë, shumë prej të cilëve ishin veteranë të betejave ajrore të përfshira në pushtimin gjerman të Polonisë.

Genre: Drama, War
Never Gonna Snow Again (2020)

Never Gonna Snow Again (2020)

Never Gonna Snow Again (2020)
IMDb: 6.5
116 min

Zhenia, një emigrant rusisht-folës nga lindja punon si masazhator në Poloni dhe bëhet një figurë e ngjashme me një guru në një komunitet të pasur.

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Lamb (2021)

Lamb (2021)

Lamb (2021)
IMDb: 6.3
106 min

Në Islandën rurale, një çift pa fëmijë zbulojnë një të porsalindur të çuditshëm në hangarin e deleve. Ata vendosin ta rrisin si fëmijën e tyre, por fuqi të errëta janë…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy, Horror
Love, Sex & Pandemic (2022) +18

Love, Sex & Pandemic (2022) +18

Love, Sex & Pandemic (2022) +18
IMDb: 2.5
114 min

Një film mbi marrëdhëniet e 4 personave seksualisht të lirë dhe jo monogamë. Me rastin e pandemisë atyre iu jepet mundësia të vënë jetët e tyre në vijë. Aty ata…

Country: 
Genre: Drama
Girls to Buy (2021) a.k.a Dziewczyny z Dubaju +18 a.k.a Girls from Dubai

Girls to Buy (2021) a.k.a Dziewczyny z Dubaju +18 a.k.a Girls from Dubai

Girls to Buy (2021) a.k.a Dziewczyny z Dubaju +18 a.k.a Girls from Dubai
IMDb: 5.1
146 min

Historia e një vajze të re që për të dalë nga qyteti i saj i vogël, fillon të punojë si eskortë. Por shumë shpejt zbulon se nuk ka aspak kontroll…

Country: 
Genre: Crime, Drama
Erotica 2022 (2020) +18

Erotica 2022 (2020) +18

Erotica 2022 (2020) +18
IMDb: 3.5
137 min

Pesë histori të lidhura ngushtë për problemet e femrave dhe me elementin erotik.

Country: 
Genre: Drama
Into the Wind (2022) a.k.a Pod wiatr

Into the Wind (2022) a.k.a Pod wiatr

Into the Wind (2022) a.k.a Pod wiatr
IMDb: 5.2
107 min

Ajo u diplomua në një shkollë të mesme prestigjioze në Varshavë dhe u regjistrua në mjekësi në një nga universitetet më të mira në Londër. Ai punon si instruktor për…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Sweat (2020)

Sweat (2020)

Sweat (2020)
IMDb: 6.6
106 min

Tre ditë në jetën e motivueses së fitnesit Sylwia Zajac. Një personazh i famshëm i rrjeteve sociale e rrethuar nga punonjës besnikë dhe admirues, e cila është në kërkim të…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Small World (2021)

Small World (2021)

Small World (2021)
IMDb: 5.6
117 min

Ndiqni policin Robert Gok, i cili angazhohet në një hetim ndërkombëtar për të gjetur një vajzë të rrëmbyer nga mafia ruse.

Country: 
Genre: Crime, Drama
Leave No Traces (2021)

Leave No Traces (2021)

Leave No Traces (2021)
IMDb: N/A
160 min

Në vitin 1983, Polonia komuniste tronditet nga rasti i gjimnazistit Regorz Przemik, i cili goditet për vdekje nga policia. I vetmi dëshmitar i rrahjes bëhet armiku numër një i shtetit.

Genre: Drama
Bartkowiak (2021)

Bartkowiak (2021)

Bartkowiak (2021)
IMDb: 5.1
91 min

Pasi vëllai i tij vdes në një aksident me makinë, një boksier i dështuar i MMA, merr nën drejtim klubin e natës të familjes dhe shumë shpejt mëson se vdekja…

Country: 
Operation Hyacinth (2021)

Operation Hyacinth (2021)

Operation Hyacinth (2021)
IMDb: 6.7
112 min

Poloni, 1985: I pakënaqur me rezultatin e hetimit për një vrasje, një oficer i ri në Varshavën komuniste nis të hetojë vetë për të zbuluar të vërtetën.

Country: 
Genre: NETFLIX, Thriller
How I Fell in Love with a Gangster (2022)

How I Fell in Love with a Gangster (2022)

How I Fell in Love with a Gangster (2022)
IMDb: N/A
179 min

Një grua misterioze rrëfen ngritjen dhe rënien e Nikodemit “Nikoś” Skotarczak, një nga gangsterët më të mëdhenj në historinë e Polonisë.

Country: 
Genre: Crime, Drama, NETFLIX
The Auschwitz Escape (2021)

The Auschwitz Escape (2021)

The Auschwitz Escape (2021)
IMDb: 6.6
94 min

Dy të rinj hebrenj sllovakë arratisen nga Aushvici dhe kthehen në Sllovaki për të raportuar gjenocidin sistematik në kamp tek autoritetet.

Genre: Drama, History, War
The Champion of Auschwitz (2020) a.k.a. Mistrz

The Champion of Auschwitz (2020) a.k.a. Mistrz

The Champion of Auschwitz (2020) a.k.a. Mistrz
IMDb: 6.5
91 min

Historia e kampionit të boksit të paraluftës Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski, i cili në vitin 1940 mbërrin me transportin e parë të të burgosurve në kampin e përqendrimit të sapokrijuar të…

Country: 
Genre: Drama, History
Corpus Christi (2019)

Corpus Christi (2019)

Corpus Christi (2019)
IMDb: 8.0
115 min

Daniel përjeton një transformim shpirtëror në një qendër paraburgimi. Edhe pse dosja e tij kriminale e pengon atë të aplikojë në shkollën e priftërinjve, ai nuk do të heqë dorë…

Country: 
Genre: Drama
The Coldest Game (2019)

The Coldest Game (2019)

The Coldest Game (2019)
IMDb: 6.2
96 min

Në 1962, gjatë Krizës Kubane të Raketave, një gjeni i trazuar matematike, e gjen veten të përzgjedhur për të luajtur një ndeshje shahu me Sovjetikët – dhe një lojë vdekjeprurëse…

Country: 
Genre: Thriller
The Legions (2019)

The Legions (2019)

The Legions (2019)
IMDb: 5.3
140 min

Lufta e polakëve gjatë luftës së parë botërore për të fituar pavarsinë e tyre. Dëshira e madhe për liri pas 123 vitesh pushtim nga tre perandori të mëdha të kohës,…

Country: 
The Legions ( Legiony (2019) )

The Legions ( Legiony (2019) )

The Legions ( Legiony (2019) )
IMDb: 5.3
140 min

Lufta e polakëve gjatë luftës së parë botërore për të fituar pavarsinë e tyre. Dëshira e madhe për liri pas 123 vitesh pushtim nga tre perandori të mëdha të kohës,…

Country: