Search results for "South Korea"
Midnight (2021)

Midnight (2021)

Midnight (2021)
IMDb: 6.4
103 min

Një nënë dhe vajzë e shurdhër ndërpresin një psikopat serial ndërsa ai përpiqet të pretendojë viktimën e tij të radhës, vetëm për të gjetur zemërimin e tij të drejtuar drejt…

Country: 
Genre: Thriller
PUBG Ground Zero (2021)

PUBG Ground Zero (2021)

PUBG Ground Zero (2021)
IMDb: 6.5
9 min

Në 1983 në Korenë e Jugut, ofrohet një pagesë për të vrarë të burgosurin Kangjae Ma.

Country: 
Genre: Action
Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)
IMDb: 6.3
109 min

Eun-ha, e cila është një punonjëse e zakonshme e kantierit të mbeturinave, punon fshehurazi si nëpunëse dërgese që merret me kërkesat e pazakonta të dërgesave. “Ajo mund të dorëzojë gjithçka…

Country: 
Genre: Action, Crime
Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)
IMDb: 6.2
125 min

I mbiquajtur sipas një shpirti që gllabëron njerëzit, udhëheqësi i pamëshirshëm i një ekipi vrasësish jashtë shtetit merr një mision të rrezikshëm në një qytet të mbushur me spiunë.

Country: 
Genre: Action, NETFLIX
Emergency Declaration (2021)

Emergency Declaration (2021)

Emergency Declaration (2021)
IMDb: 7.1
1 min

Pasi ndodh një sulm terrorist në mes të fluturimit, një avion shpall deklaratën e emergjencës.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)
IMDb: 5.6
138 min

Drejtuesit e Ekipit Suprem të Sangie-dong futen në hetimin e fondit të një personi të fuqishëm në ditën e ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Seulit 1988.

Country: 
Alienoid (2022)

Alienoid (2022)

Alienoid (2022)
IMDb: 6.6
2 min

Porta e kohës hapet midis shpatarit, që kërkon të kapë shpatën legjendare hyjnore në fund të Dinastisë Goryeo dhe atyre që i janë vënë pas një të burgosuri alien, kyçur…

Country: 
Hansan: Rising Dragon (2022) a.k.a Yongui Chulhyeon

Hansan: Rising Dragon (2022) a.k.a Yongui Chulhyeon

Hansan: Rising Dragon (2022) a.k.a Yongui Chulhyeon
IMDb: 6.8
1 min

Vazhdimi i ngjarjeve të filmit Admirali: Rrymat e Zhurmshe, bazuar në betejat historike në Ishullin Hansan.

Country: 
Genre: Action, Drama, History, War
The Negotiation (2018)

The Negotiation (2018)

The Negotiation (2018)
IMDb: 6.6
114 min

Një eksperte negocimesh në raste krizash, përballet me një pengmarrës gjakftohtë. Në një kohështrirje prej 21 orësh, ajo mundohet të depërtojë sjelljen e tij çuditërisht të qetë dhe të zbulojë…

Country: 
Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)

Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)

Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)
IMDb: 6.6
88 min

Dante udhëton nëpër nëntë rrathët e Ferrit — Limbo, Epsh, Grykësia, Lakmia, Zemërimi, Heretikë, Dhuna, Mashtrimi dhe Tradhtia — në kërkim të dashurisë së tij të vërtetë, Beatriksën.

Country: 
Father Stu (2022)

Father Stu (2022)

Father Stu (2022)
IMDb: 6.4
124 min

Ndjek jetën e At’ Stjuart Long-ut, një boksier i kthyer në prift që frymëzoi njerëz të panumërt gjatë udhëtimit të tij nga vetë-shkatërrimi në shëlbim.

Genre: Drama
Mulan II (2004)

Mulan II (2004)

Mulan II (2004)
IMDb: 5.7
79 min

Ndërsa përgatiten për dasmën e tyre, Shangu dhe Mulan papritmas dërgohen në një mision sekret. Mushu fillon të ndërhyjë dhe një sulm i papritur nga mongolët nuk e ndihmon çështjen.

Broker (2022)

Broker (2022)

Broker (2022)
IMDb: 7.2
129 min

Një burrë dhe shoku i tij herë pas here vjedhin foshnja nga kutia e foshnjave të kishës dhe i shesin në tregun e zi të birësimeve. Megjithatë, kur një nënë…

Country: 
Genre: Drama
Press Play (2022)

Press Play (2022)

Press Play (2022)
IMDb: 5.8
85 min

Një vajzë e re ka një shans për të shpëtuar dashurinë e jetës së saj, kur zbulon se kaseta që kanë bërë së bashku mund ta kthejë atë në kohë.

The Witch: Part 2. The Other One (2022)

The Witch: Part 2. The Other One (2022)

The Witch: Part 2. The Other One (2022)
IMDb: 6.4
137 min

Një vajzë zgjohet në një laborator sekret dhe takon Kyung-hee-në, i cili po përpiqet ta mbrojë atë nga një bandë. Kur banda më në fund gjen vajzën, ata pushtohen nga…

Country: 
The Roundup (2022)

The Roundup (2022)

The Roundup (2022)
IMDb: 7.2
106 min

I ndjekur nga Ma Seok-do, i cili shkon në një vend të huaj për të ekstraduar një të dyshuar. Megjithatë, ai zbulon raste të tjera vrasjesh dhe mëson për një…

Country: 
Genre: Action, Crime
Carter (2022)

Carter (2022)

Carter (2022)
IMDb: 5.1
132 min

I vendosur në një mision të rrezikshëm, pa asnjë nga kujtimet e tij, një burrë duhet ti shpëtojë vdekjes ndërkohë që është duke u përpjekur të zbulojë se kush është,…

Country: 
The Policeman’s Lineage (2022)

The Policeman’s Lineage (2022)

The Policeman’s Lineage (2022)
IMDb: 6.1
119 min

Kur babai i tij vdes kur ishte i vogël, Çoi vendos të ndjekë hapat e tij si polic dhe të shohë sesi është jeta e një polici.

Country: 
The Woman Who Ran (2020)

The Woman Who Ran (2020)

The Woman Who Ran (2020)
IMDb: 6.7
77 min

Ndërsa burri i saj është në një udhëtim pune, Gamhee takon tre nga miqtë e saj në periferi të Seulit. Ata bëjnë një bisedë miqësore, por ka rryma të ndryshme,…

Country: 
Genre: Drama
Seoul Searching (2015)

Seoul Searching (2015)

Seoul Searching (2015)
IMDb: 7.0
105 min

Në 1986, një grup adoleshentësh koreanë të lindur në shtete të tjera shkuan në Korenë e Jugut për kamp veror.

Genre: Comedy, Drama, NETFLIX
The 8th Night (2021)

The 8th Night (2021)

The 8th Night (2021)
IMDb: 5.3
115 min

Me lutje në njërën anë dhe një sëpatë në tjetrën, një murg gjuan një shpirt mijëravjeçar që pushton njerëzit dhe po sjell ferrin në Tokë.

Country: 
Kingdom: Ashin of the North (2021)

Kingdom: Ashin of the North (2021)

Kingdom: Ashin of the North (2021)
IMDb: N/A
92 min

Tragjedi, tradhti dhe mister në hakmarrjen e një gruaja për vrasjen e gjithë fisit të saj.

Country: 
The Witcher: Nightmare of the Wolf (2021)

The Witcher: Nightmare of the Wolf (2021)

The Witcher: Nightmare of the Wolf (2021)
IMDb: 7.3
83 min

Pasi i shpëton varfërisë për t’u bërë shtrigan, Vesemiri vret përbindësha për pasuri dhe lavdi, por kur shfaqet një kërcënim i ri, atij do t’i duhet të përballet me demonët…

Tune in for Love (2019)

Tune in for Love (2019)

Tune in for Love (2019)
IMDb: 7.2
122 min

Në 1994, gjatë krizës financiare të Koresë, dy persona takohen duke shkëmbyer historitë e tyre ne një program radioje. Ata ranë në dashuri, por nuk duket se kjo dashuri ka…

Country: 
Hostage: Missing Celebrity (2021)

Hostage: Missing Celebrity (2021)

Hostage: Missing Celebrity (2021)
IMDb: 6.1
94 min

Kur një aktor i famshëm, Uang Jung-min, është rrëmbyer dhe është dhënë në lajme, do të shohim se çfarë bëjnë rrëmbyesit për paratë e tij.

Country: 
Genre: Action, Thriller
The Fortress (2017)

The Fortress (2017)

The Fortress (2017)
IMDb: 6.8
140 min

Në 1636, Dinastia Qing sulmon Joseonin.Mbreti Injo detyrohet të tërhiqet në Fortesën malore të qytetit Namhansanseong.Ata janë të izoluar nga bota jashtë.Ndërkohë që në oborrin mbretëror ka përplasje mes ministrave…

Country: 
Monstrum (2018) a.k.a. Mulgoe

Monstrum (2018) a.k.a. Mulgoe

Monstrum (2018) a.k.a. Mulgoe
IMDb: 6.1
105 min

Jon Gion një komandant besnik i mbretit Jung Jong kthehet në vendlindje për të luftuar një përbindësh që kërcënon jetën dhe pushtetin e mbretit. Me rikthimin e tij kupton që…

Country: 
Space Sweepers (2021) a.k.a Seungriho

Space Sweepers (2021) a.k.a Seungriho

Space Sweepers (2021) a.k.a Seungriho
IMDb: 6.6
136 min

Në vitin 2092 ekuipazhi i një anije kozmike që mblidhte mbetje hapësinore gjen një vajzë të vogël që kërkohet nga qeveria dhe nga terroristët.

Country: 
Ashfall (2019)

Ashfall (2019)

Ashfall (2019)
IMDb: 6.4
130 min

Një vullkan që qëndronte i heshtur, shpërthen papritur duke shkaktuar dëme të mëdha në Korenë e Jugut dhe në Korenë e Veriut. Një profesor universiteti, harton një plan të çmendur…

Country: 
Portrait of a Beauty

Portrait of a Beauty

Portrait of a Beauty
IMDb: 6.6
108 min

Lindur në një familje piktorësh të oborrit mbretëror, një vajzë detyrohet të mbartë emrin e familjes dhe të marrë jetën e vëllait të saj pasi ai vetëvritet. Gjërat ndërlikohen kur…

Country: 
Genre: Aziatik, Drama
Flu (2013)

Flu (2013)

Flu (2013)
IMDb: 6.8
122 min

Krijohet një gjëndje alarmi kur një grip shpendësh shpërndahet në një qytet në Korenë e Jugut, 20 kilometra larg Seulit.

Country: 
Genre: Action, Aziatik, Drama
Hit-and-Run Squad (2019)

Hit-and-Run Squad (2019)

Hit-and-Run Squad (2019)
IMDb: 5.4
133 min

Skuadra policore e aksidenteve i vihet pas një biznesmeni të ri, të fiksuar pas shpejtësisë dhe makinave, i cili ka lidhje korruptive me zyrtarë të lartë të politikës dhe rendit.

Country: 
Genre: Action, Aziatik, Crime
Witness (2019)

Witness (2019)

Witness (2019)
IMDb: 7.3
129 min

Një i moshuar gjendet i vdekur në shtëpinë e tij. E dyshuara kryesore është shërbyesja, por kjo akuzë mbështetet vetëm te deklarata e adoleshentes, Xhiu, vajza autike përballë shtëpisë.

Country: 
Genre: Drama
Parasite (2019)

Parasite (2019)

Parasite (2019)
IMDb: 8.6
132 min

Nëse vendosni për të parë një film te vitit 2019, atëherë ky është një film kryeveper Koreane, që e lë Hollywood-in në baltë për këtë, sepse po harxhon kohë kot…

Country: 
Genre: Comedy, Thriller
0.0 Mhz (2019)

0.0 Mhz (2019)

0.0 Mhz (2019)
IMDb: 4.6
101 min

Anëtarët e klubit “0.0 MHz”, që merren me eksplorimin e gjërave të mbinatyrshme, vendosin që të shkojnë në një shtëpi me fantazma dhe përpiqen që të thërrasin një shpirt.

Country: 
Genre: Horror
Love Clinic (2015) +18

Love Clinic (2015) +18

Love Clinic (2015) +18
IMDb: 6.0
101 min

Një urologe femër dhe një mjek obstetër hapin klinikat në të njëjtën ndërtesë. Me ngatërresa dhe ndër të tjera, kurojnë dhimbjet e tyre përmes njëri-tjetrit.

Country: 
My Way (2011)

My Way (2011)

My Way (2011)
IMDb: 7.7
137 min

Frymëzuar nga një histori e vërtete. Qershor Shik punon për fermën e gjyshit Tatsuo se, ndërsa Koreja e kolonizuar nga Japonia.

Country: 
HD New World

New World

New World
HD
IMDb: 7.6
134 min

Ky film paraqet konfliktin midis policise dhe mafias nga kendveshtrimi i nje polici te infiltruar.

Country: 
Genre: Aziatik, Thriller
HD The Gangster, The Cop, The Devil

The Gangster, The Cop, The Devil

The Gangster, The Cop, The Devil
HD
IMDb: 6.9
109 min

Një shef bandash kriminale bashkëpunon me një polic për të gjetur një vrasës serial.

Country: 
Genre: Action, Crime