Search results for "UK"
The Dig (2021)

The Dig (2021)

The Dig (2021)
IMDb: 6.7
112 min

Një arkeolog fillon gërmimin historikisht të rëndësishëm në Saton Hunw e vitit 1938.

Country: 
Dead Man Running (2009)

Dead Man Running (2009)

Dead Man Running (2009)
IMDb: 6.0
92 min

Nik është një ish i burgosur që i ka borxh 100 mijë dollarë kriminelit të madh Tajgo. Ai bashkohet me shokun e tij për të gjetur paratë pasi Tajgo i…

Country: 
Trash (2014)

Trash (2014)

Trash (2014)
IMDb: 7.2
114 min

Tre djem në Brazil zbulojnë në grumbullimin e plehrave diçka për të cilën do të ndiqen nga policia dhe do të mundohen të bëjnë gjënë e duhur me të…

Country: 
Enola Holmes (2020)

Enola Holmes (2020)

Enola Holmes (2020)
IMDb: N/A
123 min

Kur motra adoleshente e Sherlock Holmes, Enola zbulon që nëna e saj është zhdukur, ajo niset për ta gjetur atë, duke u bërë një super mendjelehtë në të drejtën e…

Country: 
Marionette (2020)

Marionette (2020)

Marionette (2020)
IMDb: 5.7
112 min

Marionette tregon historinë e një terapisteje që humb ekuilibrin e saj në realitet kur një djalosh 10 vjeçar i thotë se mund të kontrollojë të ardhmen.

Country: 
Genre: Thriller
Inside Llewyn Davis (2013)

Inside Llewyn Davis (2013)

Inside Llewyn Davis (2013)
IMDb: 7.5
104 min

Brenda Luin Dejvis ndjek një javë në jetën e një këngëtari të ri popullor teksa ai navigon në skenën e muzikës të fshatit Grinuiç në vitit 1961. Me kitarën në…

Country: 
Genre: Drama
Love in the Time of Cholera (2007)

Love in the Time of Cholera (2007)

Love in the Time of Cholera (2007)
IMDb: 6.4
139 min

Një rrëfim përjetësie. Një rrëfim për dashurinë që sfidon kohën, plakjen dhe vdekjen. Një rrëfim, ku pritja merr kuptim dhe jeta nuk njeh limite. Bazuar në romanin me të njëjtin…

Country: 
Genre: Drama, Romance
The Motorcycle Diaries (2004)

The Motorcycle Diaries (2004)

The Motorcycle Diaries (2004)
IMDb: 7.8
126 min

Dramatizimi i një udhëtimi me motor që Che Guevara bëri në rininë e tij, gjatë të cilit ai gjeti motivin e jetës së tij.

Country: 
Genre: Drama
The Gunman (2015)

The Gunman (2015)

The Gunman (2015)
IMDb: 5.8
115 min

Një ish-ushtar i forcave speciale dhe kontraktues ushtarak, i cili vuan nga PTSD përpiqet për t’u rilidhur me dashurinë e tij të gjatë prej shumë kohësh, por së pari ai…

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
The Postcard Killings (2020)

The Postcard Killings (2020)

The Postcard Killings (2020)
IMDb: N/A
104 min

Një detektiv nga Nju Jorku heton vdekjen e vajzës së tij, e cila u vra ndërsa po bënte muajin e mjaltit në Londër; ai kërkon ndihmën e një gazetareje Skandianve,…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Mystery
Cats (2019)

Cats (2019)

Cats (2019)
IMDb: 2.8
110 min

Një grupim macesh që quhen Xhelliket duhet të vendosin një herë në vit cili pasardhës do shkojë në Hivsajd Lejër dhe do kthehet në jetën Xhellike të re.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Fantasy
Seberg (2019)

Seberg (2019)

Seberg (2019)
IMDb: 5.0
102 min

Frymëzuar nga ngjarje të vërteta në jetën e ikonës franceze, Jean Seberg. Në fund të viteve 1960, FBI e shënjestroi atë për shkak të përfshirjes së saj politike dhe romantike…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
The Kindness of Strangers (2019)

The Kindness of Strangers (2019)

The Kindness of Strangers (2019)
IMDb: 5.4
112 min

Historia e disa njerëzve, jetët e të cilëve ndërthuren gjatë një dimri dramatik në Nju Jork.

Country: 
Genre: Drama
First Love (2019)

First Love (2019)

First Love (2019)
IMDb: 7.1
108 min

Një natë në Tokio, një boksier i ri dhe një prostitutë ngatërrohen në një komplot droge, që përfshin krim të organizuar, policë të korruptuar dhe vrasje.

Country: 
Sahara (2005)

Sahara (2005)

Sahara (2005)
IMDb: 6.0
124 min

Eksploruesi Dërk Pit ndërmerr aventurën e jetës së tij në kërkimin e anijes së humbur të luftës civile e njohur si ” anija e vdekjes” në shkretëtirën e Afrikës Perëndimore…

Country: 
The Corrupted (2019)

The Corrupted (2019)

The Corrupted (2019)
IMDb: 5.6
103 min

I sapo-liruar nga burgu, një boksier i talentuar do vetëm të ribashkohet me djalin e tij dhe të jetojë një jetë të qetë. Por kur vëllai i tij përzihet në…

Country: 
Genre: Crime, Thriller
Rocketman (2019)

Rocketman (2019)

Rocketman (2019)
IMDb: 7.4
121 min

Historia e këngëtarit Elton Xhon, e sjellë në dritën e famës, parasë, dashurisë, varësisë dhe dështimit. Pasi fillon të luajë në piano që i vogël, Rexhinaldi njihet me Xhon Reidin,…

Country: 
Genre: Drama
The Last Tree (2019)

The Last Tree (2019)

The Last Tree (2019)
IMDb: 6.0
98 min

Pas një fëmijërie të lumtur në fshat, një i ri zhvendoset në Londër, ku ai duhet të lundrojë në një mjedis të panjohur.

Country: 
Genre: Drama
Despite the Falling Snow (2016)

Despite the Falling Snow (2016)

Despite the Falling Snow (2016)
IMDb: 5.8
93 min

Gjatë Luftës së Ftohtë, një spiune ruse, bie papritur në dashuri me politikanin të cilit po i vidhte sekrete shtetërore. Një film në dy kohë. Një e tashme, që zgjidh…

Country: 
Born to Be Blue (2015)

Born to Be Blue (2015)

Born to Be Blue (2015)
IMDb: 6.9
97 min

Lindur Për Të Qenë Blu është një risjellje e jetës së trumbetistit Çet Bejker në vitet ’60. Kur Çeti luan rolin e vetes së tij në një film për të,…

Country: 
Genre: Drama, Music
For Sama (2019)

For Sama (2019)

For Sama (2019)
IMDb: 8.7
100 min

Për Saman, është një udhëtim intim dhe epik mbi eksperiencën e grave gjatë luftës.

Country: 
Genre: Documentary
Ironclad (2011)

Ironclad (2011)

Ironclad (2011)
IMDb: 6.1
121 min

Në Anglinë e shekullit të trembëdhjetë, një Kalorës Templari dhe disa nga burrat e Baronit, luftojnë për të mbrojtur Kalanë e Rochester kundër mbretit tiranik Xhonit.

Country: 
1917 (2019)

1917 (2019)

1917 (2019)
IMDb: 8.6
119 min

Dy ushtarëve të rinj britanikë gjatë Luftës së Parë Botërore u jepet një mision i pamundur: të dërgojnë një mesazh të rëndësishëm në territorin armik dhe që do shpëtonte 1600…

Country: 
Genre: Drama, History, War
Definitely, Maybe (2008)

Definitely, Maybe (2008)

Definitely, Maybe (2008)
IMDb: 7.1
112 min

Një këshillues politik mundohet t’i shpjegojë divorcin dhe marrëdhëniet e tij të mëparshme vajzës së tij 11-vjeçare.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Maleficent: Mistress of Evil (2019)

Maleficent: Mistress of Evil (2019)

Maleficent: Mistress of Evil (2019)
IMDb: 7.0
119 min

Maleficenti dhe Aurora fillojnë të vënë re ndryshimet mes mbretërisë së njerëzve dhe asaj të Moorit. Gjërat komplikohen kur qëllimet e liga do të nisin luftën mes këtyre mbretërive dhe…

Country: 
Yes Man (2008)

Yes Man (2008)

Yes Man (2008)
IMDb: 6.8
104 min

Një burrë e sfidon veten të thotë “po” për gjithçka për një vit të tërë.

Country: 
Genre: Comedy
Hachi: A Dog’s Tale (2009)

Hachi: A Dog’s Tale (2009)

Hachi: A Dog’s Tale (2009)
IMDb: 8.1
93 min

Një dramë e bazuar mbi historinë e vërtetë të një profesori kolegji dhe një qeni të cilin ai e merr në shtëpi.

Country: 
Genre: Drama, Family
Doctor Sleep (2019)

Doctor Sleep (2019)

Doctor Sleep (2019)
IMDb: 7.6
152 min

Vite pas ngjarjeve të “Shining”, Dan Torrance, tashmë i rritur, duhet të mbrojë një vajzë që ka fuqi të ngjashme me të, nga një kult i njohur si “The True…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy, Horror
Marriage Story (2019)

Marriage Story (2019)

Marriage Story (2019)
IMDb: 8.5
136 min

Një regjisor dhe gruaja e tij aktore luftojnë për një divorc rraskapitës, i cili i shtyn të kalojnë kufjtë personalë dhe krijues.

Country: 
Genre: Drama
Red Devil (2019)

Red Devil (2019)

Red Devil (2019)
IMDb: 5.6
93 min

Një rrëfim që ndërthur seksin, drogën, gëzimin dhe mjerimin.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Judy (2019)

Judy (2019)

Judy (2019)
IMDb: 7.1
118 min

30 vjet pas rolit të saj në “Magjistari i Ozit”, aktorja dhe këngëtarja shumë e dashur, Xhudi Garland, shkon në Londër për një tur koncertesh. Aty, rrjedha e jetës së…

Country: 
Racing Extinction (2015)

Racing Extinction (2015)

Racing Extinction (2015)
IMDb: 8.3
90 min

Një dokumentar që pason me aktivistë të maskuar të cilët mundohen të largojnë një zhdukje masive të shkaktuar nga dora e njeriut.

Country: 
Anna and the Apocalypse (2017)

Anna and the Apocalypse (2017)

Anna and the Apocalypse (2017)
IMDb: 6.0
93 min

Një apokalips zombish kërcënon qytetin e përgjumur të Little Haven në Krishtlindje duke detyruar Anën dhe miqtë e saj të luftojnë dhe të këndojnë në rrugën e tyre për të…

Country: 
Little Monsters (2019)

Little Monsters (2019)

Little Monsters (2019)
IMDb: 6.3
93 min

Një muzikant dhe njeri i dështuar, rastësisht, bëhet bashkë me një mësuese dhe një personazh televiziv në një ekskursion argëtues, që shndërrohet në luftë për të shpëtuar nga zombit. A…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Horror
The Aeronauts (2019)

The Aeronauts (2019)

The Aeronauts (2019)
IMDb: 6.6
100 min

Pilotja Amelia dhe shkencëtari Xhejms nisen në një fluturim të jashtëzakonshëm mbijetese me balonë, ku përpiqen të bëjnë zbulime të reja të atmosferës dhe të thyejnë rekordin e fluturimit më…

Country: 
Brexit : The Uncivil War (2019)

Brexit : The Uncivil War (2019)

Brexit : The Uncivil War (2019)
IMDb: 7.0
92 min

Strategjisti politik Dominik Kumings drejton një fushatë popullore, por të diskutueshme për të bindur votuesit britanikë të largohen nga Bashkimi Europian nga 2015 deri në ditët e sotme.

Country: 
The Two Popes (2019)

The Two Popes (2019)

The Two Popes (2019)
IMDb: 7.7
125 min

Pas mureve të Vatikanit, papa Benedikt dhe papa i ardhshëm Françesko duhet të gjejnë një pikë të përbashkët për kishën katolike.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, History
The Informer (2019)

The Informer (2019)

The Informer (2019)
IMDb: 6.6
113 min

Një ish-i dënuar qëllimisht bëhet i burgosur në mënyrë që të depërtojë në një burg të sigurisë maksimale.

Country: 
Genre: Crime, Drama
A Christmas Carol (2019)

A Christmas Carol (2019)

A Christmas Carol (2019)
IMDb: N/A
60 min

Një miniserial prej 3 serish të bashkuara, i bazuar në historinë e librit të Çarls Dikensit, Ebenezer Skruxh përjeton një natë të errët me shpirtra pikërisht natën e Krishtlindjes, duke…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy
Mrs. Lowry and Son (2019)

Mrs. Lowry and Son (2019)

Mrs. Lowry and Son (2019)
IMDb: 6.6
91 min

Jeta reale e artistit me famë botërore L.S. Lowry dhe marrëdhënia e tij me nënën, e cila përpiqet ta largojë atw nga pasioni i tij për pikturën.

Country: 
Genre: Drama