Search results for "United Kingdom"
Vengeance Is Mine (2021)

Vengeance Is Mine (2021)

Vengeance Is Mine (2021)
IMDb: 6.0
79 min

Herri, një burrë i lënduar që përpiqet të pajtohet me vrasjen e gruas dhe vajzës së tij. Kur zbulon vendndodhjen e vrasësve ai zgjohet nga pikëllimi dhe i mbushur me…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)
IMDb: 5.7
96 min

Një vrasës bashkohet me një grua për ta ndihmuar atë të gjejë babain e saj dhe të zbulojë misteret e prejardhjes së saj.

Spencer (2021)

Spencer (2021)

Spencer (2021)
IMDb: 6.6
2 min

Gjatë pushimeve të Krishtlindjeve me familjen mbretërore në pallatin Sandringham në Norfolk, Angli, Diana Spencer, duke luftuar me problemet e shëndetit mendor, vendos t’i japë fund martesës së saj 10…

Genre: Drama
Last Man Down (2021)

Last Man Down (2021)

Last Man Down (2021)
IMDb: 4.3
2 min

Xhon Vudi u largua në pyje pas nisjes të një pandemie të fuqishme që dëmtoi botën dhe shkaktoi vdekjen e gruas së tij.

Genre: Action, Thriller
Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)
IMDb: 8.3
102 min

Një dokumentar i xhiruar mes trazirave të Ukrainës gjatë vitit 2013 dhe 2014, kur protestat e studentëve të cilët donin integrimin Evropian Eskaluan në një revolucion të dhunshëm duke kërkuar…

Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)
IMDb: 5.1
31S min

Një apliniste profesioniste me detyrën e Kërkim Shpëtimit duhet të gjejë një person të bllokuar nga stuhia në mal dhe ta kthej në shtëpi përpara perëndimit.

Genre: Drama, Thriller
Love Gets a Room (2021)

Love Gets a Room (2021)

Love Gets a Room (2021)
IMDb: 6.8
1 min

Lumturia e Gabrielit dhe Xhulias kërcënohet nga një studente dhe politika akademike e përbetuar. Kur Gabrieli të përballet me administratën e universitetit, a do t’i nënshtrohet fatit të Dantes? Apo…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Creation Stories (2021)

Creation Stories (2021)

Creation Stories (2021)
IMDb: 6.1
2 min

Historia e Krijimit tregon historinë e paharrueshme të kreut famëkeq të etiketës Creation Records, Alan McGee. Si një i ri nga Glasgow arriti të ndryshojë në mënyrë të pakthyeshme fytyrën…

Genre: Drama, Music
Surge (2020)

Surge (2020)

Surge (2020)
IMDb: 6.1
1 min

Një film triler që flet për një burrë që bën një seri gjërash të rrezikshme për të pasur vetë çlirim.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)
IMDb: 4.7
2 min

Pasi nis një lojë horror mbijetese të humbur të viteve ’80, një koduese e re lëshon një mallkim të fshehur që copëton realitetin, duke e detyruar atë të marrë vendime…

Country: 
Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)
IMDb: 6.1
1 min

Krimineli famëkeq Dom Heminguei del nga burgu pas 12 vitesh dhe kthehet në Londër për të rifituar gjithçka që ka humbur.

Genre: Comedy, Crime, Drama
I Came By (2022)

I Came By (2022)

I Came By (2022)
IMDb: 6.1
1 min

Një artist i ri grafiti, zbulon një sekret tronditës që do e rrezikojë atë dhe ata që janë më afër tij.

Country: 
Genre: NETFLIX, Thriller
Deus (2022)

Deus (2022)

Deus (2022)
IMDb: 4.1
90 min

Një sferë misterioze e zezë është zbuluar në orbitën e Marsit. Akili dërgohet për të hetuar. Pasi ekuipazhi me gjashtë persona zgjohet nga gjumi pas tetë muajsh letargji, sfera po…

Country: 
Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)

Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)

Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)
IMDb: 5.4
95 min

Një punëtor në një dyqan bamirësie është i vendosur të fitojë shfaqjen e madhe kombëtare të talenteve. Por kur veprimet e 5 njerëzve egoistë bëjnë që të humbasë audicionin e…

Country: 
The Stranger in Our Bed (2022)

The Stranger in Our Bed (2022)

The Stranger in Our Bed (2022)
IMDb: 4.6
90 min

Një grua e martuar lumturisht lë burrin e saj për një të dashur që zhduket në mënyrë misterioze.

Country: 
Genre: Mystery, Thriller
Burial (2022)

Burial (2022)

Burial (2022)
IMDb: N/A
95 min

Gjatë ditëve të fundit të Luftës së Dytë Botërore, një grup nazistësh militantë sulmojnë ushtarët aleatë që trafikojnë mbetjet e Hitlerit jashtë Gjermanisë.

Country: 
Genre: Horror, Thriller, War
Fall (2022)

Fall (2022)

Fall (2022)
IMDb: 6.3
107 min

Dy shoqe të ngushta Becky dhe Hunter e gjejnë veten të ngecura në majë të një kulle 600 metra të lartë.

Genre: Thriller
Give Them Wings (2021)

Give Them Wings (2021)

Give Them Wings (2021)
IMDb: 6.0
3 min

JEPI KRAHË bazohet në historinë e vërtetë dhe prekëse të Pol Hoxhsonit, i cili është i paralizuar në një karrige me rrota.

Country: 
Genre: Drama
The Railway Children Return (2022)

The Railway Children Return (2022)

The Railway Children Return (2022)
IMDb: 5.5
2 min

Ndiqni një grup fëmijësh që janë evakuuar në një fshat në Yorkshire gjatë Luftës së Dytë Botërore, ku ndeshen me një ushtar të ri, i cili, si ata, është shumë…

Hurricane (2018) a.k.a Mission of Honor

Hurricane (2018) a.k.a Mission of Honor

Hurricane (2018) a.k.a Mission of Honor
IMDb: 5.9
107 min

Shfrytëzimet e Skuadronit 303 RAF gjatë Betejës së Britanisë. Skuadrilja përbëhej nga pilotë polakë, shumë prej të cilëve ishin veteranë të betejave ajrore të përfshira në pushtimin gjerman të Polonisë.

Genre: Drama, War
Room (2015)

Room (2015)

Room (2015)
IMDb: 8.1
118 min

Pasi vogëlushi 5-vjeçar Xhak dhe e ëma e tij arratisen nga dhoma e mbyllur që Xhak kishte njohur gjatë gjithë jetës së tij, vogëlushi bën një zbulim të madh: atë…

Genre: Drama, Thriller
King of Thieves (2018)

King of Thieves (2018)

King of Thieves (2018)
IMDb: 5.5
108 min

Një histori e vërtetë e famëkeqe mbi një grup kriminelësh në pension, të cilët ia dalin të grabisin një prej lagjeve më të pasura të Londrës. Lakmia e ktheu grabitjen…

Genre: Crime, Drama
My Week with Marilyn (2011)

My Week with Marilyn (2011)

My Week with Marilyn (2011)
IMDb: 6.9
99 min

Kolin Klark, një punonjës i zotit Lorenc Olivier, tregon çfarë ndodhi mes Olivierit dhe Marilin Monroe në xhirimet e filmit “Princi dhe aktorja”.

Genre: Drama, Romance
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)
IMDb: 6.2
142 min

Albus Dambëlldor i cakton Njutit dhe aleatëve të tij një mision ku varet e ardhmja e gjithë botës së magjisë.

Un + une (2015)

Un + une (2015)

Un + une (2015)
IMDb: 6.2
115 min

Kompozitori i famshëm francez shkon në Indi për të kompozuar partiturën për një përshtatje indiane të Romeo dhe Zhuljetës. Atje takohet me gruan e ambasadorit francez dhe një marrëdhënie e…

Genre: Comedy, Drama, Romance
Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)
IMDb: 7.5
124 min

Familja Crowley shkon në një udhëtim të gjatë në jug të Francës për të zbuluar misterin e vilës që ka trashëguar kontesha.

Genre: Drama, Romance
After the Wedding (2019)

After the Wedding (2019)

After the Wedding (2019)
IMDb: 6.3
112 min

Një menaxhere e një jetimoreje në Kalkuta udhëton në Nju Jork për të takuar një bamirëse.

Genre: Drama
Third Star (2010)

Third Star (2010)

Third Star (2010)
IMDb: 7.3
92 min

Xhejmsi dhe tre miqtë e tij më të ngushtë gjatë gjithë jetës shkojnë në një udhëtim të paparë në zonën mahnitëse bregdetare të Gjirit Barafundle në West Wales. Ajo që…

Country: 
Genre: Drama
The Iron Lady (2011)

The Iron Lady (2011)

The Iron Lady (2011)
IMDb: 6.4
105 min

Një Margaret Theçer e moshuar që flet me praninë imagjinare të bashkëshortit të saj,i cili ka vdekur së fundmi. Ndërkohë që ajo përpiqet të pajtohet me vdekjen e tij, ndërhyjnë…

Genre: Drama, History
Matchstick Men (2003)

Matchstick Men (2003)

Matchstick Men (2003)
IMDb: 7.3
116 min

Një mashtrues shumë i zoti, por fobik dhe partneri i tij janë gati për të mbyllur një punë fitimprurëse, kur vajza adoleshente e të parit shfaqet papritmas.

Cam Girls (2021) +18

Cam Girls (2021) +18

Cam Girls (2021) +18
IMDb: 3.0
85 min

Xhena, Kelli dhe Nesi e kanë gjetur veten të kyçura gjatë izolimit. Me pak për të bërë nëpër shtëpi dhe me shumë kohë në duar, vajzat ndërveprojnë me njëra-tjetrën duke…

Country: 
Genre: Romance
Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)
IMDb: 5.9
107 min

Njerëzit adaptohen me mjedisin sintetik me transformime dhe mutacione të reja. Me partneren e tij Kapris, Saul Tenser tregon organet e tij të krijuara nga këto mutacione.

Men (2022)

Men (2022)

Men (2022)
IMDb: 6.1
100 min

Një grua e re shkon në një udhëtim vetëm , në një fshat të Anglisë, menjëherë pas vdekjes së ish-bashkëshortit të saj.

Country: 
Einstein and Eddington (2008)

Einstein and Eddington (2008)

Einstein and Eddington (2008)
IMDb: 7.2
94 min

Dramë rreth zhvillimit të teorisë së relativitetit të përgjithshëm të Albert Ajnshtajnit dhe marrëdhënies së Ajnshtajnit me shkencëtarin britanik Sir Arthur Eddington, fizikani i parë që provoi eksperimentalisht idetë e…

Winter Ridge (2018)

Winter Ridge (2018)

Winter Ridge (2018)
IMDb: 4.3
86 min

Në vitin 1929 një grup botanistësh të universitetit ndërmarrin një ekspeditë në një pyll të paeksploruar ku përballen me mikroorganizma misterioze…

Country: 
Genre: Thriller
Save the Cinema (2022)

Save the Cinema (2022)

Save the Cinema (2022)
IMDb: 6.5
109 min

Historia e Liz Evans-it, e cila jeton në Carmarthen në jug-perëndim të Uells-it, e cila nis një fushatë në vitet ’90 për të shpëtuar Kinemanë “Lyric.”

Country: 
Genre: Drama
Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)
IMDb: 5.8
103 min

Për hir të besnikërisë ndaj mbretit Hrothgar të danezëve, luftëtari norvegjez Beulf drejton një trupë luftëtarësh përtej detit për t’i çliruar ata nga Grendeli, trolli që po hakmerret për babanë…

Spitfire Over Berlin (2022)

Spitfire Over Berlin (2022)

Spitfire Over Berlin (2022)
IMDb: 4.5
80 min

Gusht 1944. Me Forcën e Tetë Ajrore Amerikane të gatshme për të goditur Gjermaninë naziste, Inteligjenca Britanike mëson se ata mund të fluturojnë drejt një kurthi vdekjeprurës. Piloti Eduard Barnes…

Country: 
Genre: Action, War
Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)

Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)

Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)
IMDb: 5.7
98 min

Hank është një qenush që ëndërron të bëhet samurai. Ai niset në kërkim të fatit për të realizuar ëndrrën. Çfarë e pret Hankun në këtë rrugëtim?

The Forgiven (2021)

The Forgiven (2021)

The Forgiven (2021)
IMDb: N/A
117 min

Ngjarja zhvillohet gjatë një fundjave në Malet e Atlasit të Lartë të Marokut dhe analizon jehonat në jetën e myslimanëve vendas për shkak të një aksidenti të rastësishëm, dhe të…

Country: 
Genre: Drama