Search results for "United States"
For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)
IMDb: 6.0
85 min

Dy ish-shoqe universiteti takohen pas shumë vitesh dhe jetojnë bashkë në një apartament. Pasi njëra braktiset nga i dashuri dhe pushohet nga puna, të dyja bashkë hapin një linjë telefonike…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Marmaduke (2022)

Marmaduke (2022)

Marmaduke (2022)
IMDb: 3.7
88 min

Një trajner legjendar qensh beson se mund të transformojë Marmadukën nga një qen i padisiplinuar por shumë i dashur, në Danezin e parë që fiton Kampionatin Botëror të Qenve.

Country: 
Love & Gelato (2022)

Love & Gelato (2022)

Love & Gelato (2022)
IMDb: 5.1
110 min

Për të përmbushur dëshirën e fundit të nënës së saj, Lina e kalon verën para kolegjit, në Romë, ku zbulon romancën, aventurën, dhe pasionin për akulloren.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)
IMDb: 5.4
101 min

Pasi dëgjuan thirrjen e një djali të ri për ndihmë, një motër dhe vëlla futen në një fushë të gjerë me bar të gjatë në Kansas, por së shpejti zbulojnë…

Country: 
Paradise Cove (2021)

Paradise Cove (2021)

Paradise Cove (2021)
IMDb: 4.1
103 min

Një çift shpërngulet në shtëpinë që kanë trashëguar nga mamaja e tij dhe sulmohen nga një grua që jetonte poshtë shtëpisë.

Country: 
Genre: Thriller
Dodgeball: A True Underdog Story (2004)

Dodgeball: A True Underdog Story (2004)

Dodgeball: A True Underdog Story (2004)
IMDb: 6.7
92 min

Peter La Fleur është një trajner thjeshtë palestre por palestra e ti është gjithçka pë të. Ai kalon një periudhë të vështirë ekonomike dhe është gat ta humbasë palestrën.A do…

Country: 
Genre: Comedy
Press Play (2022)

Press Play (2022)

Press Play (2022)
IMDb: 5.8
85 min

Një vajzë e re ka një shans për të shpëtuar dashurinë e jetës së saj, kur zbulon se kaseta që kanë bërë së bashku mund ta kthejë atë në kohë.

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)
IMDb: 6.8
118 min

Thor kërkon ndihmën e Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Xhein Foster për të luftuar Gorr the God Butcher, i cili synon të zhdukë perënditë.

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)
IMDb: 8.0
143 min

Nik Furia është drejtori i SHIELD, një agjenci ndërkombëtare paqeruajtëse. Agjencia është e përbërë nga ajka e superheronjve të Marvelit, Njeriu i Hekurt, Hulku i Jashtëzakonshëm, Thori, Kapiten Amerika, Fajkoi…

Country: 
7 Days (2021)

7 Days (2021)

7 Days (2021)
IMDb: 6.4
86 min

Sikur të mos ishte mjaft i parehatshëm takimi i tyre, i organizuar nga prindërit e tyre indianë tradicionalë. Ravi dhe Rita janë të detyruar të strehohen së bashku në një…

Country: 
Genre: Comedy, Romance
The Summoned (2022)

The Summoned (2022)

The Summoned (2022)
IMDb: 4.2
86 min

Dy çifte të famshëm detyrohen të zbulojnë çmimin e suksesit të tyre kur ftohen në një terapi për vetë-ndihmë e cila ka një anë të saj të errët.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Skeleton Key (2005)

The Skeleton Key (2005)

The Skeleton Key (2005)
IMDb: 6.5
104 min

Një infermiere azili që punon në një shtëpi drithëruese me plantacion në New Orleans e gjen veten të ngatërruar në një mister që përfshin të kaluarën e errët të shtëpisë

The Sea Beast (2022)

The Sea Beast (2022)

The Sea Beast (2022)
IMDb: 7.1
115 min

The life of a legendary sea monster hunter is turned upside down when a young girl stows away on his ship.

Country: 
Lightyear (2022)

Lightyear (2022)

Lightyear (2022)
IMDb: 5.4
100 min

Ndërsa kalon vite duke u përpjekur për t’u kthyer në shtëpi, Space Ranger Buzz Lightyear ndeshet me një ushtri robotësh të pamëshirshëm të komanduar nga Zurg të cilët po përpiqen…

Country: 
Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)
IMDb: 5.8
103 min

Për hir të besnikërisë ndaj mbretit Hrothgar të danezëve, luftëtari norvegjez Beulf drejton një trupë luftëtarësh përtej detit për t’i çliruar ata nga Grendeli, trolli që po hakmerret për babanë…

The Black Phone (2021)

The Black Phone (2021)

The Black Phone (2021)
IMDb: 7.0
103 min

Pasi u rrëmbye nga një vrasës fëmijësh dhe u mbyll në një bodrum të papërshkueshëm nga zëri, një djalë 13-vjeçar fillon të marrë telefonata në një telefon të shkëputur nga…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Princess (2022)

The Princess (2022)

The Princess (2022)
IMDb: 5.5
94 min

Kur një princeshë refuzon të martohet me një sociopat mizor, ajo rrëmbehet dhe mbyllet në një kullë të lartë. Duke luftuar burrin që synon të marrë fronin e babait të…

Country: 
Genre: Action, Fantasy
Bumblebee (2018)

Bumblebee (2018)

Bumblebee (2018)
IMDb: 6.7
114 min

Gjate vitit 1987 kur Bumblebee është në arrati gjen strehë në një garazh në një qytet të vogël të plazhit të Kalifornisë. Aty njihet me një 18 vjeçare dhe të…

Country: 
Green Lantern: Beware My Power (2022)

Green Lantern: Beware My Power (2022)

Green Lantern: Beware My Power (2022)
IMDb: 6.0
88 min

Jeta e ish ushtarit Xhon Stjuart vështirësohet pasi ai merr një unazë me fuqinë e fenerit jeshil të Tokës.

Country: 
Jurassic World Dominion (2022)

Jurassic World Dominion (2022)

Jurassic World Dominion (2022)
IMDb: 5.7
147 min

Katër vjet pas shkatërrimit të Isla Nublarit, dinozaurët tani jetojnë së bashku me njerëzit në të gjithë botën. Ky ekuilibër i brishtë do të riformësojë të ardhmen dhe do të…

Country: 
The Commando (2022)

The Commando (2022)

The Commando (2022)
IMDb: 3.2
93 min

Agjenti i DEA-s, Xhejms Bejkër, kthehet në familje tek gruaja dhe dy vajzat e tij, por e shkuara e përndjek ngado. Armiku i tij, Xhoni, “koka” e kriminelëve lirohet nga…

Country: 
Sin Eater (2022)

Sin Eater (2022)

Sin Eater (2022)
IMDb: 3.0
85 min

Christine e gjen veten në një qytet që strehon një sekret të errët. Ndërsa përpiqet të rikuperohet, ajo fillon të zbulojë fenomene të çuditshme fetare rreth saj.

Country: 
Duplex (2003)

Duplex (2003)

Duplex (2003)
IMDb: 5.9
89 min

Aleks dhe Nansi janë një çift i ri, të cilët janë në kërkim të apartamentit të ëndrrave. Apartamenti i tyre i ri është plotë surpriza. Çfarë i pret ata?

Genre: Comedy
After the Pandemic (2022)

After the Pandemic (2022)

After the Pandemic (2022)
IMDb: 3.6
84 min

Ndiqet një skenar ku shkalla e vdekshmërisë për një virus të ri nuk është 1%, por diku rreth 98%. Eli lë lagjen e saj dhe shkon në një qytet të…

Country: 
Mayberry Man (2021)

Mayberry Man (2021)

Mayberry Man (2021)
IMDb: 5.6
98 min

Një yll arrogant filmi dënohet nga një gjykatës i një qyteti të vogël për të marrë pjesë në një festival njëjavor që feston shfaqjen e Andi Grifit.

Country: 
Genre: Comedy
First Cow (2019)

First Cow (2019)

First Cow (2019)
IMDb: 7.1
122 min

Dy udhëtarë, të arratisur nga një bandë gjuetarësh hakmarrës në vitet 1820, ëndërrojnë të bëhen të pasur, por plani i tyre i dobët do t’i futë në telashe të papritura…

Country: 
Genre: Drama, Western
Erotica 2022 (2020) +18

Erotica 2022 (2020) +18

Erotica 2022 (2020) +18
IMDb: 3.5
137 min

Pesë histori të lidhura ngushtë për problemet e femrave dhe me elementin erotik.

Country: 
Genre: Drama
The Moderator (2022)

The Moderator (2022)

The Moderator (2022)
IMDb: N/A
N/A

Pas vrasjes së dy shoqeve të saj skandinave në Marok, një blogere ruse vendos të bëjë drejtësinë e saj.

Genre: Action, Thriller
The Back-up Plan (2010)

The Back-up Plan (2010)

The Back-up Plan (2010)
IMDb: 5.3
104 min

Një komedi romantike rreth një gruaje e cila lind binjakë nëpërmjet mbarsjes artificiale dhe ku gjen dashurinë e saj në të njëjtën ditë.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
7th Secret (2022)

7th Secret (2022)

7th Secret (2022)
IMDb: 3.7
100 min

Një grua e re që strehon një sekret e gjen veten të mbështjellë në një jetë të dyfishtë.

Country: 
Genre: Thriller
Outside (2021)

Outside (2021)

Outside (2021)
IMDb: 4.9
85 min

I vendosur në Seattle, OUTSIDE tregon kryqëzimin e dy jetëve: Ramzi, një artist i ri agorafobik që jeton një ekzistencë hermetike në apartamentin e tij në qendër të qytetit dhe…

Country: 
Genre: Drama
Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)

Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)

Paws of Fury: The Legend of Hank (2022)
IMDb: 5.7
98 min

Hank është një qenush që ëndërron të bëhet samurai. Ai niset në kërkim të fatit për të realizuar ëndrrën. Çfarë e pret Hankun në këtë rrugëtim?

The Gray Man (2022)

The Gray Man (2022)

The Gray Man (2022)
IMDb: 6.7
122 min

Kur operativi më i aftë i CIA-s – identiteti i vërtetë i të cilit nuk dihet se askush nuk zbulon aksidentalisht sekretet e errëta të agjencisë, një ish-koleg psikopat vendos…

Genre: Action, Thriller
The Bob’s Burgers Movie (2022)

The Bob’s Burgers Movie (2022)

The Bob’s Burgers Movie (2022)
IMDb: 7.4
102 min

Belçerët përpiqen të shpëtojnë restorantin ndaj mbylljes pasi ka një rënie dheu përballë tij, teksa fëmijët përpiqen të zgjidhin një mister që mund të shpëtojë restorantin e familjes.

Country: 
Wrong Place (2022)

Wrong Place (2022)

Wrong Place (2022)
IMDb: 3.2
96 min

Një i droguar ndjek një ish oficer policie në një qytezë të vogël për t’i mbyllur gojën por has pengesa kur shkon në shtëpinë e tij në pyll.

Country: 
THE PREY: Legend of Karnoctus (2022)

THE PREY: Legend of Karnoctus (2022)

THE PREY: Legend of Karnoctus (2022)
IMDb: 3.6
93 min

Një togë ushtarësh amerikanë në Afganistan të cilët janë në kërkim të talebanëve bllokohen në një shpellë dhe ndiqen nga një krijesë vdekjeprurëse.

Country: 
Murder at Yellowstone City (2022)

Murder at Yellowstone City (2022)

Murder at Yellowstone City (2022)
IMDb: 5.0
127 min

Një ish skllav shkoi në Yellouston në Montana për të gjetur një vend ku të jetonte, por të njëjtën ditë u vra një burrë që gjeti ar dhe qyteti i…

Country: 
Genre: Mystery, Western
Purple Hearts (2022)

Purple Hearts (2022)

Purple Hearts (2022)
IMDb: N/A
122 min

Pavarësisht nga dallimet e tyre të shumta, Cassie, një këngëtare-kantautore në vështirësi, dhe Luke, një marins i trazuar, bien dakord të martohen vetëm për përfitime ushtarake. Por kur ndodh tragjedia,…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Love on Trend (2021)

Love on Trend (2021)

Love on Trend (2021)
IMDb: 5.0
85 min

Kur Ali u largua nga qyteti i saj i vogël për t’u transferuar në San Francisko për të ndjekur ëndrrën e saj për t’u bërë stiliste, ajo nuk e imagjinonte…

Country: 
Minions: The Rise of Gru (2022)

Minions: The Rise of Gru (2022)

Minions: The Rise of Gru (2022)
IMDb: 6.9
87 min

Historia e pathënë e ëndrrës së një dymbëdhjetë vjeçari për t’u bërë super-zuzari më i madh në botë.

Country: