Action Movies
Old Henry (2021)

Old Henry (2021)

Old Henry (2021)
IMDb: 7.2
99 min

Një film aksion western rreth një fermeri i cili strehon në shtëpi një burrë të plagosur me një çantë parash. Kur vjen puna tek paratë, atij i duhet të vendosë…

Country: 
Vengeance Is Mine (2021)

Vengeance Is Mine (2021)

Vengeance Is Mine (2021)
IMDb: 6.0
79 min

Herri, një burrë i lënduar që përpiqet të pajtohet me vrasjen e gruas dhe vajzës së tij. Kur zbulon vendndodhjen e vrasësve ai zgjohet nga pikëllimi dhe i mbushur me…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Ida Red (2021)

Ida Red (2021)

Ida Red (2021)
IMDb: 5.5
111 min

Ida Uollker është një e moshuar që vuan dënimin në burg në ditët e fundit të saj për grabitje me armë. Ajo i drejtohet djalit të saj, Uajatit, për një…

Country: 
PUBG Ground Zero (2021)

PUBG Ground Zero (2021)

PUBG Ground Zero (2021)
IMDb: 6.5
9 min

Në 1983 në Korenë e Jugut, ofrohet një pagesë për të vrarë të burgosurin Kangjae Ma.

Country: 
Genre: Action
Copshop (2021)

Copshop (2021)

Copshop (2021)
IMDb: 6.2
107 min

Një mashtrues vendos të fshihet nga një vrasës brenda një stacioni policie të një qyteti të vogël. Kur vrasësi i paguar vjen aty, një police që s’di asgjë, e gjen…

Country: 
Survive the Game (2021)

Survive the Game (2021)

Survive the Game (2021)
IMDb: 3.2
97 min

Kur Davidi, një polic, qëllohet gjatl një ballafaqimi me një kriminel, partneri i tijë, Kal, i ndjek kriminelët në një fermë të vetmuar që është pronë e Erikut, një veteran…

Country: 
Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)
IMDb: 5.7
96 min

Një vrasës bashkohet me një grua për ta ndihmuar atë të gjejë babain e saj dhe të zbulojë misteret e prejardhjes së saj.

The Accidental Spy (2001)

The Accidental Spy (2001)

The Accidental Spy (2001)
IMDb: 5.8
57S min

Ky film paraqet jetën e Bak Jenit, një shitësi që kërkon me ngulm pak aksion në jetën e tij. Pas kapjes së disa hajdutëve në qendrën tregtare, ai shndërrohet në…

Country: 
Venom: Let There Be Carnage (2021)

Venom: Let There Be Carnage (2021)

Venom: Let There Be Carnage (2021)
IMDb: 5.9
97 min

Edi Brok përpiqet të rifitojë karrierën duke marrë në intervistë vrasësin serial Klitus Kesidi, i cili si ai bëhet mbartësi simbiotik i një përbindëshi të quajtur Kasaphanë, duke u arratisur…

Country: 
Apache Junction (2021)

Apache Junction (2021)

Apache Junction (2021)
IMDb: 3.9
1 min

Në një vend në Perëndimin e Egër të quajtur ”Kryqëzimi” nuk funksionon ligji dhe njihet ndryshe dhe si parajsa e kriminelëve. Një gazetare vjen për të kryer një kronikë në…

Genre: Action, Western
Last Man Down (2021)

Last Man Down (2021)

Last Man Down (2021)
IMDb: 4.3
2 min

Xhon Vudi u largua në pyje pas nisjes të një pandemie të fuqishme që dëmtoi botën dhe shkaktoi vdekjen e gruas së tij.

Genre: Action, Thriller
Naked Weapon (2002)

Naked Weapon (2002)

Naked Weapon (2002)
IMDb: 5.5
1 min

40 vajza 13 vjeçare rrëmbehen dhe për 6 vite trajnohen me forcë për të qenë vrasëse. Të mbijetuarat e trajnimit arrijnë të jenë vrasëset me famë ndërkombëtarë, të njohura si…

Country: 
Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)
IMDb: 6.3
109 min

Eun-ha, e cila është një punonjëse e zakonshme e kantierit të mbeturinave, punon fshehurazi si nëpunëse dërgese që merret me kërkesat e pazakonta të dërgesave. “Ajo mund të dorëzojë gjithçka…

Country: 
Genre: Action, Crime
Payback (1999)

Payback (1999)

Payback (1999)
IMDb: 7.1
42S min

Porter (Mel Gibson) është një hajdut i tradhtuar nga gruaja e tij, Lynn (Deborah Kara Unger) dhe kolegia e tij, Val (Gregg Henry), kur ai u qëllua në shpinë pas…

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
Restless (2022)

Restless (2022)

Restless (2022)
IMDb: 5.8
95 min

Pasi kalon në ekstrem për të mbuluar një aksident, jeta e një polici të korruptuar del jashtë kontrollit kur ai fillon të marrë kërcënime nga një dëshmitar misterioz.

Country: 
Beverly Hills Cop III (1994)

Beverly Hills Cop III (1994)

Beverly Hills Cop III (1994)
IMDb: 5.5
104 min

Aksel Folli, ndërsa heton një rrjet vjedhjeje makinash, has në diçka shumë më të madhe se kaq: të njëjtët njerëz që vranë shefin e tij po drejtojnë një unazë parash…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Gasoline Alley (2022)

Gasoline Alley (2022)

Gasoline Alley (2022)
IMDb: 3.7
97 min

Një burrë i akuzuar për vrasjen e 3 yjeve të Hollivudit nis investigimin e tij. Duke pasur nevojë për ndihmë, ai angazhon dy detektivët për të ekspozuar një komplot që…

Country: 
Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)
IMDb: 6.2
125 min

I mbiquajtur sipas një shpirti që gllabëron njerëzit, udhëheqësi i pamëshirshëm i një ekipi vrasësish jashtë shtetit merr një mision të rrezikshëm në një qytet të mbushur me spiunë.

Country: 
Genre: Action, NETFLIX
Showtime (2002)

Showtime (2002)

Showtime (2002)
IMDb: 5.5
32S min

Kur pas gabimit të bërë nga gjaknxehtësia, detektivi Preston detyrohet të luajë në një shfaqje televizive me një patrullues që aspiron të bëhet detektiv dhe aktor, jeta e të dyve…

Genre: Action, Comedy
All the Old Knives (2022)

All the Old Knives (2022)

All the Old Knives (2022)
IMDb: 6.1
101 min

Dy operativë të CIA-s, ribashkohen në për të rishqyrtuar një mision tetë vjet më parë në Vjenë, ku një agjent tjetër mund të ishte komprometuar.

Country: 
Genre: Action, Thriller
Headhunters (2011)

Headhunters (2011)

Headhunters (2011)
IMDb: 7.5
100 min

Rogeri, një hajdut arti, përpiqet të vjedhë një pikturë me vlerë nga Klasi, një ish-ushtar. Së shpejti, ai e gjen veten në një situatë të vështirë dhe mëson se gruaja…

Country: 
Agent Game (2022)

Agent Game (2022)

Agent Game (2022)
IMDb: 3.8
2 min

Një oficer i CIA-s e gjen veten në shënjestër të një operacioni dorëzimi, pasi u vra për vdekjen e një subjekti të marrjes në pyetje.

Country: 
Genre: Action, Thriller
K.G.F: Chapter 1 (2018)

K.G.F: Chapter 1 (2018)

K.G.F: Chapter 1 (2018)
IMDb: 8.2
2 min

Në vitet 1970, një gangster shkon i fshehtë si skllav për të vrarë pronarin e një miniere famëkeqe ari.

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
So Undercover (2012)

So Undercover (2012)

So Undercover (2012)
IMDb: 4.9
94 min

Një vajzë e zgjuar që punon si fotografe private në rrugë punësohet nga FBI-ja për një mision të fshehtë në një univeristet.

Country: 
Genre: Action, Comedy
Furioza (2021)

Furioza (2021)

Furioza (2021)
IMDb: 6.2
139 min

Një ngjarje nga e kaluara ndan fatin e tre miqve. Papritur, në jetën e Davidit ajo shfaqet përsëri. Dzika, dikur dashuria e jetës së tij, tani një police me përvojë,…

Country: 
Rambo (2008)

Rambo (2008)

Rambo (2008)
IMDb: 7.0
92 min

Në Tajland, Xhon Rambo u bashkohet një grupi të mercenarëve për të marrë një vend të shkatërruar nga lufta, dhe për të shpëtuar një grup të punëtorëve që u rrëmbyen…

Genre: Action, Thriller
Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)

Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)

Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)
IMDb: 5.4
95 min

Një punëtor në një dyqan bamirësie është i vendosur të fitojë shfaqjen e madhe kombëtare të talenteve. Por kur veprimet e 5 njerëzve egoistë bëjnë që të humbasë audicionin e…

Country: 
Secret Headquarters (2022)

Secret Headquarters (2022)

Secret Headquarters (2022)
IMDb: 4.9
2 min

Ndërsa janë duke kaluar kohë pas shkolle, Çarli dhe miqtë e tij zbulojnë bazën e superheroit më të fuqishëm në botë, të fshehur nën shtëpinë e tij. Kur keqbërësit sulmojnë,…

Country: 
Day Shift (2022)

Day Shift (2022)

Day Shift (2022)
IMDb: 6.1
113 min

Një baba punëtor, jakë blu, i cili thjesht dëshiron t’i sigurojë një jetë të mirë vajzës së tij 8-vjeçare të zgjuar. Puna e tij e zakonshme e pastrimit të pishinave…

Country: 
Bullet Train (2022)

Bullet Train (2022)

Bullet Train (2022)
IMDb: 7.5
127 min

Pesë vrasës në një tren që lëviz me shpejtësi zbulojnë se misionet e tyre kanë diçka të përbashkët.

Country: 
RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt

RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt

RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt
IMDb: 8.0
3 min

Një histori fiktive për dy revolucionarë legjendarë dhe udhëtimin e tyre larg shtëpisë para se të fillonin të luftonin për vendin e tyre në vitet 1920.

Country: 
Genre: Action, Drama, NETFLIX
Bring Him Back Dead (2022)

Bring Him Back Dead (2022)

Bring Him Back Dead (2022)
IMDb: 4.5
86 min

Një bandë e dhunshme kriminelësh urdhërohet, pas një grabitjeje të dështuar, të gjurmojë dhe eliminojë njeriun që i tradhtoi dhe iku. Daniels luan “anti-heroin”, Mandylor luan udhëheqësin e bandës dhe…

Country: 
Genre: Action, Crime
Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)
IMDb: 5.4
1 min

Historia e dy burrave që jetojnë dashuri të njëanshme. Rrugët që zgjedhin për të përmbushur historitë e dashurisë do të përcaktojnë kush është Heroi dhe kush është i Ligu.

Country: 
Pocket Listing (2015)

Pocket Listing (2015)

Pocket Listing (2015)
IMDb: 6.3
92 min

Kur një lojtar pushteti dhe gruaja e tij joshëse punësojnë një agjent pronash të poshtëruar për të shitur në fshehtësi vilën e tyre në Malibu, tradhti, seks, vrasje dhe hakmarrje…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Inferno (1999)

Inferno (1999)

Inferno (1999)
IMDb: 5.1
1 min

Një familje dhe një bandë e trafikantëve të drogës komandojnë në një qytet në shkretëtirë. Por kur një ish-ushtar elite i cili ndihet fajtor për vdekjen e një miku dhe…

Country: 
Genre: Action, Drama, Romance
Vikrant Rona (2022)

Vikrant Rona (2022)

Vikrant Rona (2022)
IMDb: 7.6
148 min

Pothuajse gjysmë shekulli më parë,në një fshat të largët në mes të një pylli tropikal fillojnë të ndodhin një seri ngjarjesh të pashpjegueshme të cilat banorët ja atribuojnë të mbinatyrshmes.

Country: 
Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)
IMDb: 5.6
138 min

Drejtuesit e Ekipit Suprem të Sangie-dong futen në hetimin e fondit të një personi të fuqishëm në ditën e ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Seulit 1988.

Country: 
One Way (2022)

One Way (2022)

One Way (2022)
IMDb: N/A
95 min

Fredy-i, është një kriminel, në arrati me një çantë të mbushur me para dhe drogë. Ai është plagosur keq, me një plumb në zorrë. Por ndërkohë dhe koha e tij…

Country: 
Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)
IMDb: 6.7
31S min

Thor kërkon ndihmën e Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Xhein Foster për të luftuar Gorr the God Butcher, i cili synon të zhdukë perënditë.

Alienoid (2022)

Alienoid (2022)

Alienoid (2022)
IMDb: 6.6
2 min

Porta e kohës hapet midis shpatarit, që kërkon të kapë shpatën legjendare hyjnore në fund të Dinastisë Goryeo dhe atyre që i janë vënë pas një të burgosuri alien, kyçur…

Country: