Aziatik Movies
Ne Zha (2021)

Ne Zha (2021)

Ne Zha (2021)
IMDb: 4.7
105 min

Një grup garuesish marrin pjesë në garat e Ligës aziatike. Gjërat vështirësohen kur mes anëtarëve të grupit lindin mosmarrëveshje dhe njëri prej tyre pëson aksident. A do arrijnë ata të…

Country: 
Genre: Aziatik, Drama
The Policeman’s Lineage (2022)

The Policeman’s Lineage (2022)

The Policeman’s Lineage (2022)
IMDb: 6.1
119 min

Kur babai i tij vdes kur ishte i vogël, Çoi vendos të ndjekë hapat e tij si polic dhe të shohë sesi është jeta e një polici.

Country: 
Dynasty Warriors (2021)

Dynasty Warriors (2021)

Dynasty Warriors (2021)
IMDb: 4.8
119 min

Bazuar në video-lojën japoneze me të njëjtin emër, kjo është historia një lufte për lavdi, pushtet, besnikëri midis forcave të ndryshme kundërshtare në Kinën e vjetër.

Country: 
14 Blades (2010)

14 Blades (2010)

14 Blades (2010)
IMDb: 6.3
114 min

Katërmbëdhjetë shpatat janë vendosur gjatë Dinastisë së Mingut dhe u përqendruan në një agjent të shërbimit sekret (Donnie Yen) në gjykatën e perandorit i cili është tradhtuar dhe përndjekur pas…

Country: 
Enter the Fat Dragon (2020)

Enter the Fat Dragon (2020)

Enter the Fat Dragon (2020)
IMDb: 5.6
96 min

Një polic caktohet që të shoqërojë një kriminel në Japoni, ndërkohë që po përballej me problemet në marrëdhënie, po ashtu dhe me ndryshimin e tij në pamjen fizike.

Country: 
Portrait of a Beauty

Portrait of a Beauty

Portrait of a Beauty
IMDb: 6.6
108 min

Lindur në një familje piktorësh të oborrit mbretëror, një vajzë detyrohet të mbartë emrin e familjes dhe të marrë jetën e vëllait të saj pasi ai vetëvritet. Gjërat ndërlikohen kur…

Country: 
Genre: Aziatik, Drama
Flu (2013)

Flu (2013)

Flu (2013)
IMDb: 6.8
122 min

Krijohet një gjëndje alarmi kur një grip shpendësh shpërndahet në një qytet në Korenë e Jugut, 20 kilometra larg Seulit.

Country: 
Genre: Action, Aziatik, Drama
The Climbers (2019)

The Climbers (2019)

The Climbers (2019)
IMDb: 5.3
125 min

Anëtarë të Sukadrës Kineze të Alpinizmit duhet të përpiqen për të disatën herë të arrijnë në majën e malit më të lartë mbi Tokë. Ata duhet të përballen me erërat…

Country: 
Genre: Action, Aziatik
Hit-and-Run Squad (2019)

Hit-and-Run Squad (2019)

Hit-and-Run Squad (2019)
IMDb: 5.4
133 min

Skuadra policore e aksidenteve i vihet pas një biznesmeni të ri, të fiksuar pas shpejtësisë dhe makinave, i cili ka lidhje korruptive me zyrtarë të lartë të politikës dhe rendit.

Country: 
Genre: Action, Aziatik, Crime
37 Seconds (2019)

37 Seconds (2019)

37 Seconds (2019)
IMDb: 7.4
115 min

Juma është një grua Japoneze, e cila vuan nga paraliza cerebrale. E ndarë mes detyrave të saj familjare dhe ëndrrës së saj të bëhet një artiste e librave komikë (manga),…

Country: 
Genre: Aziatik, Drama
Line Walker 2: Invisible Spy (2019)

Line Walker 2: Invisible Spy (2019)

Line Walker 2: Invisible Spy (2019)
IMDb: 5.8
98 min

Pasi zbulojnë prova për korrupsion në policinë e Hong Kongut, tre oficerë policie përpiqen të zbulojnë se kujt mund t’i besojnë.

Country: 
Crime Story (1993)

Crime Story (1993)

Crime Story (1993)
IMDb: 6.8
103 min

Një agjent special ngarkohet me detyrën për të mbrojtur një biznesmen shumë të pasur. Por kur biznesmeni rrëmbehet, ai duhet të bashkëpunojë me një detektiv të vjetër për të zgjidhur…

Country: 
Genre: Action, Aziatik
My Way (2011)

My Way (2011)

My Way (2011)
IMDb: 7.7
137 min

Frymëzuar nga një histori e vërtete. Qershor Shik punon për fermën e gjyshit Tatsuo se, ndërsa Koreja e kolonizuar nga Japonia.

Country: 
1911 Revolution (2011)

1911 Revolution (2011)

1911 Revolution (2011)
IMDb: 5.8
121 min

Një dramë historike bazuar në themelimin e Republikës së Kinës, kur forcat nacionaliste të udhëhequra nga Sun Yat-sen përmbysi Dinastia Qing.

Country: 
HD New World

New World

New World
HD
IMDb: 7.6
134 min

Ky film paraqet konfliktin midis policise dhe mafias nga kendveshtrimi i nje polici te infiltruar.

Country: 
Genre: Aziatik, Thriller
HD Snake in the Eagles Shadow (1978)

Snake in the Eagles Shadow (1978)

Snake in the Eagles Shadow (1978)
HD
IMDb: 7.5
90 min

Afër fundit te dinastise Ching, dmth ne fillim te shekullit te 20, ne kine kane ngelur vetem dy shkolla rivale te arteve marciale: Kthetra e shqipnjes dhe grushti i gjarperit….

Country: 
HD Sword of the Assassin (2012)

Sword of the Assassin (2012)

Sword of the Assassin (2012)
HD
IMDb: 6.3
100 min

Nguyen Vu është i mbijetuari i vetëm i familjes së tij të cilit ju ekzekutuan nga Perandoresha e Vietnamit. Ai do të bëjë çmos të gjej autoret e krimit dhe…

Country: 
HD Badges of Fury (2013)

Badges of Fury (2013)

Badges of Fury (2013)
HD
IMDb: 4.6
98 min

Kur një valë e vrasjeve shpërthen frikshëm nëpër Hong Kong, dy policë telasheqi caktohen ta hetojnë këtë rast.

Country: