Comedy Movies
Sounds Like Love (2021)

Sounds Like Love (2021)

Sounds Like Love (2021)
IMDb: 5.4
1 min

Asistentja e modës, Maka sapo ka marrë jetën në duar pas një ndarje shkatërruese, kur Leo, burri që i theu zemrën kthehet. Duke kërkuar mbështetje nga mikeshat më të mira,…

Country: 
Muppets Haunted Mansion (2021)

Muppets Haunted Mansion (2021)

Muppets Haunted Mansion (2021)
IMDb: 6.4
1 min

Në natën e Halloween-it, Gonzo është sfiduar të kalojë një natë në rezidencën më të frikshme.

Country: 
The Accidental Spy (2001)

The Accidental Spy (2001)

The Accidental Spy (2001)
IMDb: 5.8
57S min

Ky film paraqet jetën e Bak Jenit, një shitësi që kërkon me ngulm pak aksion në jetën e tij. Pas kapjes së disa hajdutëve në qendrën tregtare, ai shndërrohet në…

Country: 
Ghostbusters: Afterlife (2021)

Ghostbusters: Afterlife (2021)

Ghostbusters: Afterlife (2021)
IMDb: 7.1
124 min

Kur një nënë e vetmuar dhe dy fëmijët e saj shpërngulen në një qytet të ri, këta të fundit zbulojnë se kanë një lidhje me Ghostbusters-at origjinalë dhe trashëgiminë sekrete…

Country: 
Free Guy (2021)

Free Guy (2021)

Free Guy (2021)
IMDb: 7.1
115 min

Një tregtar banke zbulon se në të vërtetë është pjesë e një loje të famshme në botë.

Country: 
Descendants: The Royal Wedding (2021)

Descendants: The Royal Wedding (2021)

Descendants: The Royal Wedding (2021)
IMDb: 5.6
22 min

Jeta e lumtur, vazhdon për çiftin e mbretëror së Auradon, ndërsa ata përgatiten të martohen në një festë epike me miqtë dhe familjen e tyre, por Hades kërcënon të shkatërrojë…

Country: 
Queenpins (2021)

Queenpins (2021)

Queenpins (2021)
IMDb: 6.3
2 min

Një çift grash shtëpiake krijojnë një kupon fals prej 40 milion dollarësh.

Country: 
Genre: Comedy, Crime
A Good Doctor (2019) a.k.a. Docteur?

A Good Doctor (2019) a.k.a. Docteur?

A Good Doctor (2019) a.k.a. Docteur?
IMDb: 6.5
90 min

Natën e Krishtlindjeve, Serxh është i vetmi mjek roje në urgjencë. I detyruar nga dhimbjet e papritura, detyrohet të kërkojë ndihmën e një shpërndarësi.

Country: 
Genre: Comedy
The Addams Family 2 (2021)

The Addams Family 2 (2021)

The Addams Family 2 (2021)
IMDb: 5.4
93 min

Duke shpresuar të afrohen si familje, Gomez, Morticia dhe pjesa tjetër e klanit Addams nisin një udhëtim aventuror në një makinë të tmerrshme.

Country: 
Licorice Pizza (2021)

Licorice Pizza (2021)

Licorice Pizza (2021)
IMDb: 7.2
133 min

Historia e Alana Kejnit dhe Geri Valentinit që rriten, duke vrapuar dhe duke kaluar nëpër lundrimin tradhtar të dashurisë së parë në Luginën e San Fernandos, në vitin 1973.

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Big Bug (2022)

Big Bug (2022)

Big Bug (2022)
IMDb: 5.5
2 min

Një grup banorësh të periferisë të cilët kanë grindje të vazhdueshme mes tyre e gjejnë veten të mbyllur së bashku, kur një kryengritje e androidëve bën që robotët e tyre…

Country: 
I Want You Back (2022)

I Want You Back (2022)

I Want You Back (2022)
IMDb: 6.6
116 min

Piter dhe Ema bashkohen për të sabotuar marrëdhëniet e reja të ish-ëve të tyre dhe për t’i fituar përsëri.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)

Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)

Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)
IMDb: 5.6
105 min

Madea është kthyer. Dhe ajo nuk duron asnjë marrëzi kur drama familjare shpërthen në festën e diplomimit të stërnipit të saj.

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Beverly Hills Cop III (1994)

Beverly Hills Cop III (1994)

Beverly Hills Cop III (1994)
IMDb: 5.5
104 min

Aksel Folli, ndërsa heton një rrjet vjedhjeje makinash, has në diçka shumë më të madhe se kaq: të njëjtët njerëz që vranë shefin e tij po drejtojnë një unazë parash…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Showtime (2002)

Showtime (2002)

Showtime (2002)
IMDb: 5.5
32S min

Kur pas gabimit të bërë nga gjaknxehtësia, detektivi Preston detyrohet të luajë në një shfaqje televizive me një patrullues që aspiron të bëhet detektiv dhe aktor, jeta e të dyve…

Genre: Action, Comedy
Small Engine Repair (2021)

Small Engine Repair (2021)

Small Engine Repair (2021)
IMDb: 6.5
102 min

Ngjarjet dalin jashtë kontrollit kur tre miq të përjetshëm bien dakord të bëjnë një kompromis në emër të vajzës së re të guximshme që të gjithë e adhurojnë.

Country: 
Better Nate Than Ever (2022)

Better Nate Than Ever (2022)

Better Nate Than Ever (2022)
IMDb: 6.2
94 min

13-vjeçari Nejt Fostër ëndërron të bëhet një yll i madh në Broduei. Ai dhe shoqja e tij e ngushtë Libi planifikojnë një udhëtim të guximshëm në Nju Jork për të…

Country: 
Genre: Comedy, Family, Music
So Undercover (2012)

So Undercover (2012)

So Undercover (2012)
IMDb: 4.9
94 min

Një vajzë e zgjuar që punon si fotografe private në rrugë punësohet nga FBI-ja për një mision të fshehtë në një univeristet.

Country: 
Genre: Action, Comedy
Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)
IMDb: 6.1
1 min

Krimineli famëkeq Dom Heminguei del nga burgu pas 12 vitesh dhe kthehet në Londër për të rifituar gjithçka që ka humbur.

Genre: Comedy, Crime, Drama
Marilyn’s Eyes (2021)

Marilyn’s Eyes (2021)

Marilyn’s Eyes (2021)
IMDb: 6.6
1 min

Klara dhe Diego, nën drejtimin e një psikiatri të një qendre rehabilitimi ditore për njerëzit me probleme mendore, vendosin ta shndërrojnë qendrën e trajtimit në një restorant, ku përfshihen të…

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Monsters, Inc. (2001)

Monsters, Inc. (2001)

Monsters, Inc. (2001)
IMDb: 8.1
92 min

Në mënyrë që t’i japin energji elektrike qytetit, përbindëshat duhet të trembin fëmijët aq sa ato të ulërasin. Sidoqoftë, fëmijët janë helmues për përbindëshat dhe kur një fëmijë kalon derën,…

Country: 
Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)

Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)

Paul Dood’s Deadly Lunch Break (2021)
IMDb: 5.4
95 min

Një punëtor në një dyqan bamirësie është i vendosur të fitojë shfaqjen e madhe kombëtare të talenteve. Por kur veprimet e 5 njerëzve egoistë bëjnë që të humbasë audicionin e…

Country: 
Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte

Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte

Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte
IMDb: 2.7
94 min

Misioni i një të poshtëri për t’i shpëtuar familjes së tij dhe për t’u rimartuar në Mars fshihet kur një fatkeqësi vë një vrimë të zezë e kthen djalin e…

Country: 
Day Shift (2022)

Day Shift (2022)

Day Shift (2022)
IMDb: 6.1
113 min

Një baba punëtor, jakë blu, i cili thjesht dëshiron t’i sigurojë një jetë të mirë vajzës së tij 8-vjeçare të zgjuar. Puna e tij e zakonshme e pastrimit të pishinave…

Country: 
Bullet Train (2022)

Bullet Train (2022)

Bullet Train (2022)
IMDb: 7.5
127 min

Pesë vrasës në një tren që lëviz me shpejtësi zbulojnë se misionet e tyre kanë diçka të përbashkët.

Country: 
Persuasion (2022)

Persuasion (2022)

Persuasion (2022)
IMDb: 5.7
2 min

Tetë vjet pasi Ana Eliot u bind të mos martohej me një burrë të guximshëm me origjinë modeste, ata takohen përsëri. A do ta shfrytëzojë shansin e dytë për dashurinë…

Country: 
My Favorite Girlfriend (2022)

My Favorite Girlfriend (2022)

My Favorite Girlfriend (2022)
IMDb: 3.4
93 min

Konradi takon vajzën e përkryer. Por ajo nuk është vetëm një, por disa vajza në një trup pasi ka personalitete të ndryshme dhe Konradi i do të gjitha.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Pocket Listing (2015)

Pocket Listing (2015)

Pocket Listing (2015)
IMDb: 6.3
92 min

Kur një lojtar pushteti dhe gruaja e tij joshëse punësojnë një agjent pronash të poshtëruar për të shitur në fshehtësi vilën e tyre në Malibu, tradhti, seks, vrasje dhe hakmarrje…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Herbie Fully Loaded (2005)

Herbie Fully Loaded (2005)

Herbie Fully Loaded (2005)
IMDb: 4.9
101 min

Megi Pejton, shoferja e re e makinës 53 – Volsvageni i pa pronar që ka mendjen e vet – e shtyn veten dhe makinën për të fituar kampionatin e NASCAR-it.

Country: 
About Fate (2022)

About Fate (2022)

About Fate (2022)
IMDb: N/A
100 min

Komedia romantike është përrallë e dy njerëzve që besojnë në dashuri, por nuk gjejnë dot kuptimin e vërtetë të saj. Në një rrjedhë ngjarjesh fati i vendos të dy në…

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Life as We Know It (2010)

Life as We Know It (2010)

Life as We Know It (2010)
IMDb: 6.5
114 min

Dy të rritur beqarë bëhen kujdestarë të një vajze jetime kur miqtë e tyre më të mirë vdesin në një aksident.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Me Time (2022)

Me Time (2022)

Me Time (2022)
IMDb: 5.0
2 min

Një baba gjen kohë për veten për herë të parë pas vitesh, ndërsa gruaja dhe fëmijët e tij janë larg. Ai rilidhet me një mik për një fundjavë të paparë.

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Look Both Ways (2022)

Look Both Ways (2022)

Look Both Ways (2022)
IMDb: 6.3
2 min

Në prag të diplomimit të kolegjit, jeta e Natalias ndahet në dy realitete paralele: një në të cilin ajo mbetet shtatzënë dhe detyrohet të qënrojë në vendlindje për të rritur…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)
IMDb: 5.6
138 min

Drejtuesit e Ekipit Suprem të Sangie-dong futen në hetimin e fondit të një personi të fuqishëm në ditën e ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Seulit 1988.

Country: 
Anger Management (2003)

Anger Management (2003)

Anger Management (2003)
IMDb: 6.2
2 min

Dejv Buznik është një biznesmen i cili dënohet gabimisht me një program për menaxhimin e zemërimit, ku takon një instruktor agresiv.

Country: 
Genre: Comedy
Zanox (2022)

Zanox (2022)

Zanox (2022)
IMDb: 7.6
89 min

Mishi, një adoleshent maturant, falë një medikamenti eksperimental, do të jetë në gjendje të udhëtojë në kohë, por vetëm nëse pi edhe një pije të veçantë të bërë vetë…

Country: 
Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)
IMDb: 6.7
31S min

Thor kërkon ndihmën e Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Xhein Foster për të luftuar Gorr the God Butcher, i cili synon të zhdukë perënditë.

Out of Sight (1998)

Out of Sight (1998)

Out of Sight (1998)
IMDb: 7.0
123 min

Një grabitës banke në karrierë del nga burgu dhe ndan një moment dashurie reciproke me një Marshalle të SHBA-së që ai ka rrëmbyer.

Country: 
Genre: Comedy, Crime, Romance
Alienoid (2022)

Alienoid (2022)

Alienoid (2022)
IMDb: 6.6
2 min

Porta e kohës hapet midis shpatarit, që kërkon të kapë shpatën legjendare hyjnore në fund të Dinastisë Goryeo dhe atyre që i janë vënë pas një të burgosuri alien, kyçur…

Country: 
Spy Kids 4: All the Time in the World (2011)

Spy Kids 4: All the Time in the World (2011)

Spy Kids 4: All the Time in the World (2011)
IMDb: 3.5
89 min

Fëmijët Spiunë vijnë të përtëritur në këtë film të katërt me protagonistë Jessica Alba dhe Joel McHale, të cilët luajnë prindërit e fëmijëve të rinj spiunë, Rebekës dhe Sesilit, ndërsa…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Family