Crime Movies
Ida Red (2021)

Ida Red (2021)

Ida Red (2021)
IMDb: 5.5
111 min

Ida Uollker është një e moshuar që vuan dënimin në burg në ditët e fundit të saj për grabitje me armë. Ajo i drejtohet djalit të saj, Uajatit, për një…

Country: 
Copshop (2021)

Copshop (2021)

Copshop (2021)
IMDb: 6.2
107 min

Një mashtrues vendos të fshihet nga një vrasës brenda një stacioni policie të një qyteti të vogël. Kur vrasësi i paguar vjen aty, një police që s’di asgjë, e gjen…

Country: 
Survive the Game (2021)

Survive the Game (2021)

Survive the Game (2021)
IMDb: 3.2
97 min

Kur Davidi, një polic, qëllohet gjatl një ballafaqimi me një kriminel, partneri i tijë, Kal, i ndjek kriminelët në një fermë të vetmuar që është pronë e Erikut, një veteran…

Country: 
No Sudden Move (2021)

No Sudden Move (2021)

No Sudden Move (2021)
IMDb: 6.4
115 min

Një grup kriminelësh bashkohen nën rrethana misterioze dhe duhet të bashkëpunojnë për të zbuluar çfarë po ndodh vërtet kur një punë e thjeshtë kthehet e ndërlikuar.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Mystery
Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47 (2015)
IMDb: 5.7
96 min

Një vrasës bashkohet me një grua për ta ndihmuar atë të gjejë babain e saj dhe të zbulojë misteret e prejardhjes së saj.

A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)
IMDb: 7.0
107 min

Dy aktorë infiltrohen në Akademinë e Policisë në Meksiko Citi, për të treguar se çfarë do të thotë të jesh një polic në Meksikë.

Country: 
The Covid Killer (2021)

The Covid Killer (2021)

The Covid Killer (2021)
IMDb: 1.6
83 min

Një detektiv vihet në ndjekje të një vrasësi që po terrorizon qytetin e Nju Jorkut, gjatë kohës kur pandemia e Covid-19 është në pikën e saj më kulminante.

Country: 
Genre: Crime, Horror
Nash Bridges (2021)

Nash Bridges (2021)

Nash Bridges (2021)
IMDb: 5.8
82 min

Pas një viti si civil, i moshuari Nash është kthyer në SIU të SFPD për të hetuar një seri vrasjesh “pa lidhje”.

Country: 
Genre: Crime, Drama
Queenpins (2021)

Queenpins (2021)

Queenpins (2021)
IMDb: 6.3
2 min

Një çift grash shtëpiake krijojnë një kupon fals prej 40 milion dollarësh.

Country: 
Genre: Comedy, Crime
The Blood of Wolves (2018)

The Blood of Wolves (2018)

The Blood of Wolves (2018)
IMDb: 7.0
126 min

Detektivi i policisë së Hiroshimas, Ogami Shogo dhe partneri i tij Hioka hetojnë zhdukjen e një punojësi banke dhe kërkimi përshkallëzon luftën e Jakuzës për territor në vitin 1988.

Country: 
Genre: Crime, Drama
Catch the Fair One (2022)

Catch the Fair One (2022)

Catch the Fair One (2022)
IMDb: 6.3
1 min

Një ish boksiere përballet me betejën e jetës kur shkon të kërkojë motrën e saj të humbur.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)
IMDb: 6.3
109 min

Eun-ha, e cila është një punonjëse e zakonshme e kantierit të mbeturinave, punon fshehurazi si nëpunëse dërgese që merret me kërkesat e pazakonta të dërgesave. “Ajo mund të dorëzojë gjithçka…

Country: 
Genre: Action, Crime
West Side Story (2021)

West Side Story (2021)

West Side Story (2021)
IMDb: 7.2
156 min

Jeta e një Romeoje dhe Zhuljete moderne, në bandat e rrugëve të Nju Jorkut. Në rrugët e ashpra të anës së sipërme perëndimore, dy banda luftojnë për kontrollin e terrenit….

Country: 
Genre: Crime, Drama, Romance
Payback (1999)

Payback (1999)

Payback (1999)
IMDb: 7.1
42S min

Porter (Mel Gibson) është një hajdut i tradhtuar nga gruaja e tij, Lynn (Deborah Kara Unger) dhe kolegia e tij, Val (Gregg Henry), kur ai u qëllua në shpinë pas…

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
Restless (2022)

Restless (2022)

Restless (2022)
IMDb: 5.8
95 min

Pasi kalon në ekstrem për të mbuluar një aksident, jeta e një polici të korruptuar del jashtë kontrollit kur ai fillon të marrë kërcënime nga një dëshmitar misterioz.

Country: 
Beverly Hills Cop III (1994)

Beverly Hills Cop III (1994)

Beverly Hills Cop III (1994)
IMDb: 5.5
104 min

Aksel Folli, ndërsa heton një rrjet vjedhjeje makinash, has në diçka shumë më të madhe se kaq: të njëjtët njerëz që vranë shefin e tij po drejtojnë një unazë parash…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Gasoline Alley (2022)

Gasoline Alley (2022)

Gasoline Alley (2022)
IMDb: 3.7
97 min

Një burrë i akuzuar për vrasjen e 3 yjeve të Hollivudit nis investigimin e tij. Duke pasur nevojë për ndihmë, ai angazhon dy detektivët për të ekspozuar një komplot që…

Country: 
The Batman (2022)

The Batman (2022)

The Batman (2022)
IMDb: 7.9
176 min

Kur Ridler, një vrasës serial sadist, fillon të vrasë figurat kryesore politike në Gotham, Batman detyrohet të hetojë korrupsionin e fshehur të qytetit dhe të vërë në dyshim përfshirjen e…

Country: 
Headhunters (2011)

Headhunters (2011)

Headhunters (2011)
IMDb: 7.5
100 min

Rogeri, një hajdut arti, përpiqet të vjedhë një pikturë me vlerë nga Klasi, një ish-ushtar. Së shpejti, ai e gjen veten në një situatë të vështirë dhe mëson se gruaja…

Country: 
Dog Day Afternoon (1975)

Dog Day Afternoon (1975)

Dog Day Afternoon (1975)
IMDb: 8.0
125 min

Tre hajdutë bankash amatorë planifikojnë të grabisin një bankë. Një grabitje e thjeshtë e bukur: Hyni, merrni paratë dhe ikni. Fatkeqësisht, grabitja e supozuar e pakomplikuar befas bëhet një makth…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
K.G.F: Chapter 1 (2018)

K.G.F: Chapter 1 (2018)

K.G.F: Chapter 1 (2018)
IMDb: 8.2
2 min

Në vitet 1970, një gangster shkon i fshehtë si skllav për të vrarë pronarin e një miniere famëkeqe ari.

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)
IMDb: 6.1
1 min

Krimineli famëkeq Dom Heminguei del nga burgu pas 12 vitesh dhe kthehet në Londër për të rifituar gjithçka që ka humbur.

Genre: Comedy, Crime, Drama
Furioza (2021)

Furioza (2021)

Furioza (2021)
IMDb: 6.2
139 min

Një ngjarje nga e kaluara ndan fatin e tre miqve. Papritur, në jetën e Davidit ajo shfaqet përsëri. Dzika, dikur dashuria e jetës së tij, tani një police me përvojë,…

Country: 
Bring Him Back Dead (2022)

Bring Him Back Dead (2022)

Bring Him Back Dead (2022)
IMDb: 4.5
86 min

Një bandë e dhunshme kriminelësh urdhërohet, pas një grabitjeje të dështuar, të gjurmojë dhe eliminojë njeriun që i tradhtoi dhe iku. Daniels luan “anti-heroin”, Mandylor luan udhëheqësin e bandës dhe…

Country: 
Genre: Action, Crime
Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)
IMDb: 5.4
1 min

Historia e dy burrave që jetojnë dashuri të njëanshme. Rrugët që zgjedhin për të përmbushur historitë e dashurisë do të përcaktojnë kush është Heroi dhe kush është i Ligu.

Country: 
Pocket Listing (2015)

Pocket Listing (2015)

Pocket Listing (2015)
IMDb: 6.3
92 min

Kur një lojtar pushteti dhe gruaja e tij joshëse punësojnë një agjent pronash të poshtëruar për të shitur në fshehtësi vilën e tyre në Malibu, tradhti, seks, vrasje dhe hakmarrje…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Emily the Criminal (2022)

Emily the Criminal (2022)

Emily the Criminal (2022)
IMDb: 7.0
2 min

Pa fat dhe e mbushur me borxhe, Emily përfshihet në një mashtrim me kartë krediti që e tërheq atë në botën e krimit të Los Anxhelosit, duke çuar në pasoja…

Country: 
Genre: Crime, Thriller
Breaking (2022)

Breaking (2022)

Breaking (2022)
IMDb: 6.8
103 min

I dëshpëruar për para dhe i mashtruar nga institucionet, një veteran i luftës mban peng disa njerëz brenda një banke, duke krijuar terrenin për një konfrontim të tensionuar me policinë.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Bad Samaritan (2018)

Bad Samaritan (2018)

Bad Samaritan (2018)
IMDb: 6.4
2 min

Një dyshe grabitësish ndeshen me një grua që po mbahet peng në shtëpinë që ata kanë ndërmend të grabisin.

Country: 
Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)
IMDb: 5.6
138 min

Drejtuesit e Ekipit Suprem të Sangie-dong futen në hetimin e fondit të një personi të fuqishëm në ditën e ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Seulit 1988.

Country: 
One Way (2022)

One Way (2022)

One Way (2022)
IMDb: N/A
95 min

Fredy-i, është një kriminel, në arrati me një çantë të mbushur me para dhe drogë. Ai është plagosur keq, me një plumb në zorrë. Por ndërkohë dhe koha e tij…

Country: 
Zanox (2022)

Zanox (2022)

Zanox (2022)
IMDb: 7.6
89 min

Mishi, një adoleshent maturant, falë një medikamenti eksperimental, do të jetë në gjendje të udhëtojë në kohë, por vetëm nëse pi edhe një pije të veçantë të bërë vetë…

Country: 
Out of Sight (1998)

Out of Sight (1998)

Out of Sight (1998)
IMDb: 7.0
123 min

Një grabitës banke në karrierë del nga burgu dhe ndan një moment dashurie reciproke me një Marshalle të SHBA-së që ai ka rrëmbyer.

Country: 
Genre: Comedy, Crime, Romance
Last Three Days (2020)

Last Three Days (2020)

Last Three Days (2020)
IMDb: 3.5
86 min

Pasi përfshihet me një organizatë kriminale të rrezikshme, një polic i infiltruar zgjohet një mëngjes pa mbajtur mend tre ditët e fundit dhe me gruan dhe partnerin e tij të…

Country: 
The Negotiation (2018)

The Negotiation (2018)

The Negotiation (2018)
IMDb: 6.6
114 min

Një eksperte negocimesh në raste krizash, përballet me një pengmarrës gjakftohtë. Në një kohështrirje prej 21 orësh, ajo mundohet të depërtojë sjelljen e tij çuditërisht të qetë dhe të zbulojë…

Country: 
Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)
IMDb: 5.4
1 min

Historia e dy burrave që jetojnë dashuri të njëanshme. Rrugët që zgjedhin për të përmbushur historitë e dashurisë do të përcaktojnë kush është Heroi dhe kush është i Ligu.

Country: 
King of Thieves (2018)

King of Thieves (2018)

King of Thieves (2018)
IMDb: 5.5
108 min

Një histori e vërtetë e famëkeqe mbi një grup kriminelësh në pension, të cilët ia dalin të grabisin një prej lagjeve më të pasura të Londrës. Lakmia e ktheu grabitjen…

Genre: Crime, Drama
Sardar Udham (2021)

Sardar Udham (2021)

Sardar Udham (2021)
IMDb: 8.5
164 min

Një film biografik që përshkruan 2 dekadat që kaloi revolucionari Sikh nga Punxhabi Udham Singh duke planifikuar vrasjen e njeriut përgjegjës për masakrën e Jallianwala Bagh.

Country: 
Genre: Crime, Drama, History
The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)
IMDb: 7.1
107 min

Në këtë komedi aksioni, Nicolas Cage luan rolin e Nick Cage duke marrë frymëzimin nga personazhet e tij të shkuara teksa është në mes të një adhuruesi të madh dhe…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Ash & Dust (2022)

Ash & Dust (2022)

Ash & Dust (2022)
IMDb: 4.0
85 min

Dy çifte të një qyteze të vogël e gjejnë veten të kapur në një lojë vdekjeje nga duart e një bande të egër pasi zbulojnë një kuti misterioze të varrosur…

Country: 
Genre: Crime, Thriller