Documentary Movies
A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)
IMDb: 7.0
107 min

Dy aktorë infiltrohen në Akademinë e Policisë në Meksiko Citi, për të treguar se çfarë do të thotë të jesh një polic në Meksikë.

Country: 
Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)
IMDb: 8.3
102 min

Një dokumentar i xhiruar mes trazirave të Ukrainës gjatë vitit 2013 dhe 2014, kur protestat e studentëve të cilët donin integrimin Evropian Eskaluan në një revolucion të dhunshëm duke kërkuar…

Mia (2017) +18

Mia (2017) +18

Mia (2017) +18
IMDb: 6.7
11 min

Mia rrëfen jetën e saj më intime, të pacensuruar, në qasjen e saj të parë ndaj një bote krejtësisht të re dominimi dhe nënshtrimi.

Country: 
The Real Charlie Chaplin (2021)

The Real Charlie Chaplin (2021)

The Real Charlie Chaplin (2021)
IMDb: 7.3
114 min

Një vështrim mbi jetën dhe veprën e Çarli Çaplinit me fjalët e tij, duke shfaqur një intervistë të thelluar që i dha revistës Life në 1966.

Country: 
Genre: Documentary
Becoming Warren Buffett (2017)

Becoming Warren Buffett (2017)

Becoming Warren Buffett (2017)
IMDb: 7.5
90 min

Historia e investitorit legjendar Warren Buffett që e nisi si një djalë ambicioz nga Nebraska I fiksuar pas shifrave dhe u bë njeriu më i pasur e më i respektuar…

Country: 
Genre: Documentary
Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali (2021)

Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali (2021)

Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali (2021)
IMDb: 6.9
95 min

Nga një takim krejt rastësor në një grindje tragjike, lidhja e jashtëzakonshme mes Malkolm X-it dhe Muhamed Alisë vihet nën presionin e peshës së mosbesimit dhe idealeve të ndryshme…

Country: 
Rooney (2022)

Rooney (2022)

Rooney (2022)
IMDb: N/A
N/A

Ndjek karrierën e lojtarit Anglez Uejn Runi. Që nga dita e tij kur filloi si 16-vjeçar e deri kur e mbylli karrierën si futbollist.

Country: 
Genre: Documentary
Prescription Thugs (2015)

Prescription Thugs (2015)

Prescription Thugs (2015)
IMDb: 7.0
86 min

Pas filmit Më i Madh, Më i Fortë Më i Shpejtë, Kris Bell flet për varësinë ndaj barnave me recetë.

Country: 
Genre: Documentary
The Tinder Swindler (2022)

The Tinder Swindler (2022)

The Tinder Swindler (2022)
IMDb: 7.4
114 min

Duke u shtirur si një miliarder i famshëm, ai joshi femra në internet dhe i vodhi miliona dollarë. Tani disa viktima duan hakmarrje.

Country: 
Schumacher (2021)

Schumacher (2021)

Schumacher (2021)
IMDb: 7.5
112 min

Përmes intervistave dhe pamjeve ekskluzive, ky dokumentar gjurmon një portret të kampionit për të shtatën herë të Formula 1, Michael Schumacher

Country: 
Money Heist: From Tokyo to Berlin (2021) a.k.a. Casa De Papel

Money Heist: From Tokyo to Berlin (2021) a.k.a. Casa De Papel

Money Heist: From Tokyo to Berlin (2021) a.k.a. Casa De Papel
IMDb: 7.8
N/A

Kasti dhe ekipi hapen për proceset e tyre emocionale artistike gjatë xhirimit të gjysmës së parë të sezonit të fundit të serisë televizive, “Casa del Papel”.

Country: 
Seaspiracy (2021)

Seaspiracy (2021)

Seaspiracy (2021)
IMDb: 8.2
89 min

Një i apasionuar pas jetës në oqean, vendos të dokumentojë dëmin që njerëzimi i bën specieve detare dhe zbulon korrupsionin alarmues global.

Country: 
A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)
IMDb: 7.1
107 min

Dy aktorë infiltrohen në Akademinë e Policisë në Meksiko Citi, për të treguar se çfarë do të thotë të jesh një polic në Meksikë.

Country: 
Pelé (2021) a.k.a Pele

Pelé (2021) a.k.a Pele

Pelé (2021) a.k.a Pele
IMDb: 7.0
108 min

12 vitet ku Pele fiton tre kupa bote.

Country: 
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts (2022)

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts (2022)

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts (2022)
IMDb: 8.4
102 min

Aktorët nga të gjithë filmat e “Harry Potter” ribashkohen në një retrospektive speciale për të festuar përvjetorin e filmit të parë, duke përfshirë intervista dhe biseda të aktorëve.

Genre: Documentary
Biggie: I Got a Story to Tell (2021)

Biggie: I Got a Story to Tell (2021)

Biggie: I Got a Story to Tell (2021)
IMDb: 6.9
97 min

Ky dokumentar përmban pamje të rralla të filmuara nga miku më i mirë i Christopher Wallace, Damion “D-Roc” Butler, dhe intervista me familjen dhe miqtë e tij më të ngushtë,…

Country: 
Becoming (2020)

Becoming (2020)

Becoming (2020)
IMDb: 6.8
89 min

Ish-zonja e parë Mishel Obama në një dokumentar intim për jetën e saj, shpresat dhe lidhjen me të tjerët gjatë turneut të saj të librit në 2019 për ‘Becoming’.

Country: 
Icarus (2017)

Icarus (2017)

Icarus (2017)
IMDb: 7.9
120 min

Kur Brajan vendos të zbulojë të vërtetën e dopingut në historinë e sportit, një takim me shkencëtarin rus transformon të gjithë historinë nga një eksperiment personal në një thriller gjeopolitik.

Country: 
Fyre (2019)

Fyre (2019)

Fyre (2019)
IMDb: 7.2
97 min

Një vështrim ekskluziv në prapaskenë mbi festivalin famëkeq të muzikës “Fyre”.

Country: 
The Social Dilemma (2020)

The Social Dilemma (2020)

The Social Dilemma (2020)
IMDb: 8.0
94 min

Një dokumentar që eksploron se sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për njeriun. Nga ekspertë të teknologjisë që japin alarmin rreth krijimeve të tyre.

Country: 
Taylor Swift: Miss Americana (2020)

Taylor Swift: Miss Americana (2020)

Taylor Swift: Miss Americana (2020)
IMDb: 7.7
86 min

Një vështrim mbi artisten ikonë të popit, Tejlor Suift, gjatë një periudhe transformuese në jetën e saj, teksa përqafon rolin si kantautore dhe shfrytëzon forcën e plotë të zërit të…

Country: 
Genre: Documentary
For Sama (2019)

For Sama (2019)

For Sama (2019)
IMDb: 8.7
100 min

Për Saman, është një udhëtim intim dhe epik mbi eksperiencën e grave gjatë luftës.

Country: 
Genre: Documentary
QT8: The First Eight (2019)

QT8: The First Eight (2019)

QT8: The First Eight (2019)
IMDb: 7.3
103 min

Një dokumentar që flet mbi karrierën e mrekullueshme 21-vjeçare të regjisorit Kuentin Tarantino dhe që përfshin intervista me kolegë të ndryshëm të tij.

Country: 
Genre: Documentary
Racing Extinction (2015)

Racing Extinction (2015)

Racing Extinction (2015)
IMDb: 8.3
90 min

Një dokumentar që pason me aktivistë të maskuar të cilët mundohen të largojnë një zhdukje masive të shkaktuar nga dora e njeriut.

Country: 
Diego Maradona (2019)

Diego Maradona (2019)

Diego Maradona (2019)
IMDb: 7.7
130 min

Ky dokumentar përqendrohet në karrierën e futbollistit të njohur Diego Armando Maradona, i cili luajti për S.S.C. Napoli në vitet ’80.

Country: