Drama Movies
Naduvan (2021)

Naduvan (2021)

Naduvan (2021)
IMDb: 5.9
123 min

Filmi përshkruan jetën e një familjeje të lumtur, Kartikut, Madusë dhe vajzës së tyre të vogël Kavit. Shiva është bashkëpunëtor në fabrikën e tij. Guruja, një punëtor i fabrikës zbulon…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
The Center of the World (2001) +18

The Center of the World (2001) +18

The Center of the World (2001) +18
IMDb: 5.8
1 min

Një inxhinier informatike takon një striptiste në një kafe. Ai i ofron asaj $10,000 dhe ajo ofron 3 ditë në Vegas.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Ida Red (2021)

Ida Red (2021)

Ida Red (2021)
IMDb: 5.5
111 min

Ida Uollker është një e moshuar që vuan dënimin në burg në ditët e fundit të saj për grabitje me armë. Ajo i drejtohet djalit të saj, Uajatit, për një…

Country: 
The Forgotten Battle (2020)

The Forgotten Battle (2020)

The Forgotten Battle (2020)
IMDb: 7.1
124 min

Gjatë Betejës vendimtare të Luftës së Dytë Botërore në Scheldt, jetët e një piloti, një ushtari nazist dhe një rekruti të Rezistencës antinaziste kryqëzohen tragjikisht.

Country: 
Blue Bayou (2021)

Blue Bayou (2021)

Blue Bayou (2021)
IMDb: 7.1
117 min

Një Koreano-Amerikan i rritur në veri të Luizianës punon shumë për të siguruar jetën e familjes së tij, por duhet të përballet me fantazmat e së kaluarës pasi zbulon se…

Country: 
Genre: Drama
No Sudden Move (2021)

No Sudden Move (2021)

No Sudden Move (2021)
IMDb: 6.4
115 min

Një grup kriminelësh bashkohen nën rrethana misterioze dhe duhet të bashkëpunojnë për të zbuluar çfarë po ndodh vërtet kur një punë e thjeshtë kthehet e ndërlikuar.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Mystery
Spencer (2021)

Spencer (2021)

Spencer (2021)
IMDb: 6.6
2 min

Gjatë pushimeve të Krishtlindjeve me familjen mbretërore në pallatin Sandringham në Norfolk, Angli, Diana Spencer, duke luftuar me problemet e shëndetit mendor, vendos t’i japë fund martesës së saj 10…

Genre: Drama
Doctor Lisa (2020)

Doctor Lisa (2020)

Doctor Lisa (2020)
IMDb: 7.2
120 min

Kjo është historia e një dite në jetën e Elizaveta Glinka-s, drejtuese e fondacionit “Fair Care”, filantropiste, mjeke dhe aktiviste për të drejtat e njeriut. Elizaveta dhe bashkëshorti i saj…

Country: 
Genre: Drama, History
Nash Bridges (2021)

Nash Bridges (2021)

Nash Bridges (2021)
IMDb: 5.8
82 min

Pas një viti si civil, i moshuari Nash është kthyer në SIU të SFPD për të hetuar një seri vrasjesh “pa lidhje”.

Country: 
Genre: Crime, Drama
Red Snow (2019)

Red Snow (2019)

Red Snow (2019)
IMDb: 4.5
100 min

Pasi një ushtar Gwich’in-Kanadez kapet nga talebanët, e gjen veten duke reflektuar mbi vdekjen e kushërirës së tij.

Country: 
Genre: Drama
Descendants: The Royal Wedding (2021)

Descendants: The Royal Wedding (2021)

Descendants: The Royal Wedding (2021)
IMDb: 5.6
22 min

Jeta e lumtur, vazhdon për çiftin e mbretëror së Auradon, ndërsa ata përgatiten të martohen në një festë epike me miqtë dhe familjen e tyre, por Hades kërcënon të shkatërrojë…

Country: 
The Painted Veil (2006)

The Painted Veil (2006)

The Painted Veil (2006)
IMDb: 7.4
125 min

Një mjek britanik lufton me epideminë e kolerës në një fshat të vogël kinez, ndërkohë që po jeton një martesë pa dashuri me një grua të pabesë.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Eiffel (2021)

Eiffel (2021)

Eiffel (2021)
IMDb: 6.2
108 min

Sapo ka përfunduar Statuja e Lirisë, Gustave Eiffel është në kulmin e karrierës së tij. Gjithçka ndryshon ditën kur ai kryqëzon rrugët me dashurinë e tij. Marrëdhënia e tyre e…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Naked Weapon (2002)

Naked Weapon (2002)

Naked Weapon (2002)
IMDb: 5.5
1 min

40 vajza 13 vjeçare rrëmbehen dhe për 6 vite trajnohen me forcë për të qenë vrasëse. Të mbijetuarat e trajnimit arrijnë të jenë vrasëset me famë ndërkombëtarë, të njohura si…

Country: 
Licorice Pizza (2021)

Licorice Pizza (2021)

Licorice Pizza (2021)
IMDb: 7.2
133 min

Historia e Alana Kejnit dhe Geri Valentinit që rriten, duke vrapuar dhe duke kaluar nëpër lundrimin tradhtar të dashurisë së parë në Luginën e San Fernandos, në vitin 1973.

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Freaks Out (2021)

Freaks Out (2021)

Freaks Out (2021)
IMDb: 7.0
1 min

Matilde, Cencio, Fulvio dhe Mario janë të bashkuar kur Lufta e Dytë Botërore godet Romën. Izraeli, pronari i cirkut të tyre, zhduket në përpjekje për të gjetur një vend jashtë…

Country: 
The Blood of Wolves (2018)

The Blood of Wolves (2018)

The Blood of Wolves (2018)
IMDb: 7.0
126 min

Detektivi i policisë së Hiroshimas, Ogami Shogo dhe partneri i tij Hioka hetojnë zhdukjen e një punojësi banke dhe kërkimi përshkallëzon luftën e Jakuzës për territor në vitin 1988.

Country: 
Genre: Crime, Drama
Catch the Fair One (2022)

Catch the Fair One (2022)

Catch the Fair One (2022)
IMDb: 6.3
1 min

Një ish boksiere përballet me betejën e jetës kur shkon të kërkojë motrën e saj të humbur.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
True to the Game 2 (2020)

True to the Game 2 (2020)

True to the Game 2 (2020)
IMDb: 3.9
94 min

Pas vdekjes të së dashurit të saj, një gazetare njujorkeze bëhet objektivi i një krimineli që kërkon të mbledhë një borxh.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
C’mon C’mon (2021)

C’mon C’mon (2021)

C’mon C’mon (2021)
IMDb: 7.4
109 min

Kur motra e tij i kërkon atij të kujdeset për djalin e saj, një gazetar radioje nis një udhëtim jashtë vendit me nipin e tij energjik për t’i treguar atij…

Country: 
Genre: Drama
West Side Story (2021)

West Side Story (2021)

West Side Story (2021)
IMDb: 7.2
156 min

Jeta e një Romeoje dhe Zhuljete moderne, në bandat e rrugëve të Nju Jorkut. Në rrugët e ashpra të anës së sipërme perëndimore, dy banda luftojnë për kontrollin e terrenit….

Country: 
Genre: Crime, Drama, Romance
Until We Meet Again (2022)

Until We Meet Again (2022)

Until We Meet Again (2022)
IMDb: 4.1
91 min

Një vajzë zbulon se shtëpia e saj e re është e banuar nga fantazma e një pianisti të ri të pasionuar, i cili vdiq tragjikisht 35 vite më parë.

Country: 
My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani
IMDb: 6.4
1 min

Përmes pikëllimit të tyre të përbashkët dhe lidhjes me muzikën, një vajzë jetime lidhet me xhaxhain e saj violinist të suksesshëm emocionalisht të përmbajtur.

Country: 
Genre: Drama, Music, NETFLIX
Payback (1999)

Payback (1999)

Payback (1999)
IMDb: 7.1
42S min

Porter (Mel Gibson) është një hajdut i tradhtuar nga gruaja e tij, Lynn (Deborah Kara Unger) dhe kolegia e tij, Val (Gregg Henry), kur ai u qëllua në shpinë pas…

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)
IMDb: 5.1
31S min

Një apliniste profesioniste me detyrën e Kërkim Shpëtimit duhet të gjejë një person të bllokuar nga stuhia në mal dhe ta kthej në shtëpi përpara perëndimit.

Genre: Drama, Thriller
Alice (2022)

Alice (2022)

Alice (2022)
IMDb: 4.9
100 min

Alisa, një grua e skllavëruar nga pronari brutal i një plantacioni rural në Xhorxhia, ëndërron për lirinë. Pas një përleshjeje të dhunshme, ajo ikën nëpër pyje dhe gjendet papritmas në…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Love Gets a Room (2021)

Love Gets a Room (2021)

Love Gets a Room (2021)
IMDb: 6.8
1 min

Lumturia e Gabrielit dhe Xhulias kërcënohet nga një studente dhe politika akademike e përbetuar. Kur Gabrieli të përballet me administratën e universitetit, a do t’i nënshtrohet fatit të Dantes? Apo…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Wife of a Spy (2020)

Wife of a Spy (2020)

Wife of a Spy (2020)
IMDb: 6.6
1 min

Një tregtar japonez që lë pas gruan e tij për të udhëtuar në Mançuria, ku dëshmohet për një akt barbarie. Veprimet e tij të mëvonshme shkaktojnë keqkuptim, xhelozi dhe probleme…

Country: 
The Mad Women’s Ball (2021)

The Mad Women’s Ball (2021)

The Mad Women’s Ball (2021)
IMDb: 6.6
122 min

Një grua e derguar padrejtësisht në azilin e Parisit komploton për t’u arratisur me ndihmën e një prej infermiereve të saj. Bazuar në romanin “Le bal des folles” nga Victoria…

Country: 
Small Engine Repair (2021)

Small Engine Repair (2021)

Small Engine Repair (2021)
IMDb: 6.5
102 min

Ngjarjet dalin jashtë kontrollit kur tre miq të përjetshëm bien dakord të bëjnë një kompromis në emër të vajzës së re të guximshme që të gjithë e adhurojnë.

Country: 
Dog Day Afternoon (1975)

Dog Day Afternoon (1975)

Dog Day Afternoon (1975)
IMDb: 8.0
125 min

Tre hajdutë bankash amatorë planifikojnë të grabisin një bankë. Një grabitje e thjeshtë e bukur: Hyni, merrni paratë dhe ikni. Fatkeqësisht, grabitja e supozuar e pakomplikuar befas bëhet një makth…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Creation Stories (2021)

Creation Stories (2021)

Creation Stories (2021)
IMDb: 6.1
2 min

Historia e Krijimit tregon historinë e paharrueshme të kreut famëkeq të etiketës Creation Records, Alan McGee. Si një i ri nga Glasgow arriti të ndryshojë në mënyrë të pakthyeshme fytyrën…

Genre: Drama, Music
K.G.F: Chapter 1 (2018)

K.G.F: Chapter 1 (2018)

K.G.F: Chapter 1 (2018)
IMDb: 8.2
2 min

Në vitet 1970, një gangster shkon i fshehtë si skllav për të vrarë pronarin e një miniere famëkeqe ari.

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
Surge (2020)

Surge (2020)

Surge (2020)
IMDb: 6.1
1 min

Një film triler që flet për një burrë që bën një seri gjërash të rrezikshme për të pasur vetë çlirim.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)
IMDb: 6.1
1 min

Krimineli famëkeq Dom Heminguei del nga burgu pas 12 vitesh dhe kthehet në Londër për të rifituar gjithçka që ka humbur.

Genre: Comedy, Crime, Drama
Furioza (2021)

Furioza (2021)

Furioza (2021)
IMDb: 6.2
139 min

Një ngjarje nga e kaluara ndan fatin e tre miqve. Papritur, në jetën e Davidit ajo shfaqet përsëri. Dzika, dikur dashuria e jetës së tij, tani një police me përvojë,…

Country: 
Mother at War (2020) a.k.a Erna i krig

Mother at War (2020) a.k.a Erna i krig

Mother at War (2020) a.k.a Erna i krig
IMDb: 6.0
100 min

Gjatë Luftës së Parë Botërore, një djalë me aftësi të kufizuara intelektuale është i detyruar të shkojë në front. Erna, nëna e tij, maskohet si burrë ndërsa përpiqet ta tërheqë…

Country: 
Genre: Drama, War
Goodnight Mommy (2022)

Goodnight Mommy (2022)

Goodnight Mommy (2022)
IMDb: N/A
2 min

Vëllezërit binjakë mbërrijnë në shtëpinë e nënës së tyre dhe fillojnë të dyshojnë se diçka nuk është në rregull. Ribërje e filmit austriak të vitit 2014.

Country: 
Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)
IMDb: 6.9
108 min

Një studiuese e vetmuar, në një udhëtim në Stamboll, zbulon një xhind i cili i ofron asaj tre dëshira në këmbim të lirisë së tij.

Speak No Evil (2022)

Speak No Evil (2022)

Speak No Evil (2022)
IMDb: 6.9
1 min

Një familje daneze viziton një familje holandeze që e takuan gjatë pushimeve. Ajo që supozohej të ishte një fundjavë e mrekullueshme fillon dalëngadalë të zbulohet ndërsa danezët përpiqen të qëndrojnë…

Country: 
Genre: Drama, Horror, Mystery