Music Movies
My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani
IMDb: 6.4
1 min

Përmes pikëllimit të tyre të përbashkët dhe lidhjes me muzikën, një vajzë jetime lidhet me xhaxhain e saj violinist të suksesshëm emocionalisht të përmbajtur.

Country: 
Genre: Drama, Music, NETFLIX
Better Nate Than Ever (2022)

Better Nate Than Ever (2022)

Better Nate Than Ever (2022)
IMDb: 6.2
94 min

13-vjeçari Nejt Fostër ëndërron të bëhet një yll i madh në Broduei. Ai dhe shoqja e tij e ngushtë Libi planifikojnë një udhëtim të guximshëm në Nju Jork për të…

Country: 
Genre: Comedy, Family, Music
Creation Stories (2021)

Creation Stories (2021)

Creation Stories (2021)
IMDb: 6.1
2 min

Historia e Krijimit tregon historinë e paharrueshme të kreut famëkeq të etiketës Creation Records, Alan McGee. Si një i ri nga Glasgow arriti të ndryshojë në mënyrë të pakthyeshme fytyrën…

Genre: Drama, Music
Down with the King (2021)

Down with the King (2021)

Down with the King (2021)
IMDb: 5.7
100 min

Një rreper i famshëm,i zhgënjyer nga industria e muzikës dhe presioni i të qenurit i famshëm,braktis qytetin dhe karrierën e tij për të gjetur veten në një qytet të vogël…

Country: 
Genre: Drama, Music
A Cowgirl’s Song (2022)

A Cowgirl’s Song (2022)

A Cowgirl’s Song (2022)
IMDb: 5.0
93 min

Një këngëtare adoleshente në aspirim shkon të jetojë me gjyshen e saj, dikur një legjendë e muzikës jugore, por ka kaluar kohë të vështira pas vdekjes së burrit të saj…

Country: 
Genre: Drama, Music
Metal Lords (2022)

Metal Lords (2022)

Metal Lords (2022)
IMDb: 6.7
97 min

Dy miq përpiqen të krijojnë një grup të fuqishëm metalik me një violonçeliste për një Betejë Bandash.

Country: 
Hollywood Stargirl (2022)

Hollywood Stargirl (2022)

Hollywood Stargirl (2022)
IMDb: 5.6
105 min

Stargirl Caraway del jashtë Majkës, në një botë më të madhe plot muzikë, ëndrra dhe mundësi.

Country: 
Genre: Comedy, Music, Romance
Press Play (2022)

Press Play (2022)

Press Play (2022)
IMDb: 5.8
85 min

Një vajzë e re ka një shans për të shpëtuar dashurinë e jetës së saj, kur zbulon se kaseta që kanë bërë së bashku mund ta kthejë atë në kohë.

Marry Me (2022)

Marry Me (2022)

Marry Me (2022)
IMDb: 6.2
112 min

Superyjet e muzikës Kat Valdez dhe Bastian po martohen para një audiencë globale të fansave. Por kur Kat mëson, disa sekonda para betimeve të saj, se Bastiani ka qenë i…

Country: 
Genre: Comedy, Music, Romance
The Sky Is Everywhere (2022)

The Sky Is Everywhere (2022)

The Sky Is Everywhere (2022)
IMDb: 5.6
103 min

Një muzikante e turpshme, adoleshente, përpiqet t’i mbajë gjërat në vijë pas vdekjes së motrës së saj më të madhe dhe më të shoqërueshme.

Country: 
Genre: Drama, Music, Romance
The After Party (2018)

The After Party (2018)

The After Party (2018)
IMDb: 5.8
120 min

Një natë e paharrueshme, për dy djem të rinj që bredhin qytetin e Nju Jorkut dhe përjetojnë peripecira të ndryshme për të bërë ëndrrat e tyre realitet.

Country: 
Genre: Comedy, Music, NETFLIX
The Disciple (2020)

The Disciple (2020)

The Disciple (2020)
IMDb: 7.2
129 min

Mosbesimi në vete, sakrifica dhe vuajtja sjellin një krizë ekzistenciale për një vokalist të përkushtuar të muzikës klasike, pasi mjeshtëria për të cilën ai përpiqet mbetet e pakapshme.

Country: 
Genre: Drama, Music, NETFLIX
Cyrano (2021)

Cyrano (2021)

Cyrano (2021)
IMDb: 6.2
124 min

Tepër i vetëdijshëm që nuk mund ta joshë vetë Roksanën, fjalëpunuesi Cyrano de Bergerac ndihmon të riun Christian të fitojë zemrën e saj përmes letrave të dashurisë.

Genre: Drama, Music, Romance
Sister Act (1992)

Sister Act (1992)

Sister Act (1992)
IMDb: 6.5
100 min

Shfaqja e Motrave: Tregon për një këngëtare klubesh e cila detyrohet të strehohet nga qyteti në një manastir, ajo përfundon duke e kthyer korin e manastirit në një kor unik…

Country: 
Genre: Comedy, Music
Sister Act 2: Back in the Habit (1993)

Sister Act 2: Back in the Habit (1993)

Sister Act 2: Back in the Habit (1993)
IMDb: 5.7
107 min

Vajza e shfaqjeve Deloris Van Kartie kthehet si Motër Meri Klarenc për t’i mësuar muzikë një grupi studentësh katolikë, shkolla e të cilëve është planifikuar të mbyllet.

Country: 
Genre: Comedy, Music
Sing 2 (2021)

Sing 2 (2021)

Sing 2 (2021)
IMDb: 7.6
110 min

Buster Moon bashkë me ekipin e tij fantastik përgatisin një shfaqje muzikore me të cilën do konkurrojnë në skenën më madhështore të botës. Por ka një pengesë, ai duhet të…

Country: 
Biggie: I Got a Story to Tell (2021)

Biggie: I Got a Story to Tell (2021)

Biggie: I Got a Story to Tell (2021)
IMDb: 6.9
97 min

Ky dokumentar përmban pamje të rralla të filmuara nga miku më i mirë i Christopher Wallace, Damion “D-Roc” Butler, dhe intervista me familjen dhe miqtë e tij më të ngushtë,…

Country: 
Z-O-M-B-I-E-S 2 (2020)

Z-O-M-B-I-E-S 2 (2020)

Z-O-M-B-I-E-S 2 (2020)
IMDb: 6.8
84 min

Vazhdimi i aventurave në shkollën e mesme të Sibrokut. Romanca e Adisonit dhe Zedit kërcënohet nga njerëzit ujq.

Country: 
Genre: Music, Romance
Rock Dog (2016)

Rock Dog (2016)

Rock Dog (2016)
IMDb: 5.9
90 min

Kur një radio bie nga qielli në duart e një qeni naiv, ai largohet nga shtëpia për të përmbushur ëndrrën, të bëhet muzikant, duke sjellë edhe një seri ngjarjes të…

Country: 
Born to Be Blue (2015)

Born to Be Blue (2015)

Born to Be Blue (2015)
IMDb: 6.9
97 min

Lindur Për Të Qenë Blu është një risjellje e jetës së trumbetistit Çet Bejker në vitet ’60. Kur Çeti luan rolin e vetes së tij në një film për të,…

Country: 
Genre: Drama, Music
Waves (2019)

Waves (2019)

Waves (2019)
IMDb: 8.0
135 min

Tregon historinë e dhimbshme të një familjeje periferike, me personazhe të tipeve të ndryshme por që pas një humbjeje të madhe bëhen së bashku.

Country: 
Genre: Drama, Music, Romance
Frozen II (2019)

Frozen II (2019)

Frozen II (2019)
IMDb: 7.2
103 min

Elsa, mbretëresha e dëborës ka një dhunti të jashtëzakonshme: fuqinë për të krijuar akull dhe borë. Por, pavarësisht sa e lumtur është mes njerëzve të Arendelit, Elsa nuk ndihet e…

Country: 
A Cinderella Story: Christmas Wish (2019)

A Cinderella Story: Christmas Wish (2019)

A Cinderella Story: Christmas Wish (2019)
IMDb: 5.2
85 min

Kat Emersonit i nevojitet vërtet një mrekulli Krishtlindjesh. Kantautorja ambicioze mund të ketë ëndrra të mëdha, por ka probleme akoma më të mëdha. E trajtuar si shërbëtore nga njerka dhe…

Country: 
Anna and the Apocalypse (2017)

Anna and the Apocalypse (2017)

Anna and the Apocalypse (2017)
IMDb: 6.0
93 min

Një apokalips zombish kërcënon qytetin e përgjumur të Little Haven në Krishtlindje duke detyruar Anën dhe miqtë e saj të luftojnë dhe të këndojnë në rrugën e tyre për të…

Country: