NETFLIX Movies
Sounds Like Love (2021)

Sounds Like Love (2021)

Sounds Like Love (2021)
IMDb: 5.4
1 min

Asistentja e modës, Maka sapo ka marrë jetën në duar pas një ndarje shkatërruese, kur Leo, burri që i theu zemrën kthehet. Duke kërkuar mbështetje nga mikeshat më të mira,…

Country: 
The Forgotten Battle (2020)

The Forgotten Battle (2020)

The Forgotten Battle (2020)
IMDb: 7.1
124 min

Gjatë Betejës vendimtare të Luftës së Dytë Botërore në Scheldt, jetët e një piloti, një ushtari nazist dhe një rekruti të Rezistencës antinaziste kryqëzohen tragjikisht.

Country: 
A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)

A Cop Movie (2021)
IMDb: 7.0
107 min

Dy aktorë infiltrohen në Akademinë e Policisë në Meksiko Citi, për të treguar se çfarë do të thotë të jesh një polic në Meksikë.

Country: 
The Claus Family (2020)

The Claus Family (2020)

The Claus Family (2020)
IMDb: 5.5
96 min

Pasi zbulon se gjyshi i tij është Santa Claus, Jules duhet ta ndihmojë atë të dorëzojë dhuratat në të gjithë botën. Por urrejtja e Zhylit për Krishtlindjet mund ta bëjë…

Country: 
Big Bug (2022)

Big Bug (2022)

Big Bug (2022)
IMDb: 5.5
2 min

Një grup banorësh të periferisë të cilët kanë grindje të vazhdueshme mes tyre e gjejnë veten të mbyllur së bashku, kur një kryengritje e androidëve bën që robotët e tyre…

Country: 
Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)
IMDb: 8.3
102 min

Një dokumentar i xhiruar mes trazirave të Ukrainës gjatë vitit 2013 dhe 2014, kur protestat e studentëve të cilët donin integrimin Evropian Eskaluan në një revolucion të dhunshëm duke kërkuar…

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani
IMDb: 6.4
1 min

Përmes pikëllimit të tyre të përbashkët dhe lidhjes me muzikën, një vajzë jetime lidhet me xhaxhain e saj violinist të suksesshëm emocionalisht të përmbajtur.

Country: 
Genre: Drama, Music, NETFLIX
Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)

Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)

Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)
IMDb: 5.6
105 min

Madea është kthyer. Dhe ajo nuk duron asnjë marrëzi kur drama familjare shpërthen në festën e diplomimit të stërnipit të saj.

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)
IMDb: 6.2
125 min

I mbiquajtur sipas një shpirti që gllabëron njerëzit, udhëheqësi i pamëshirshëm i një ekipi vrasësish jashtë shtetit merr një mision të rrezikshëm në një qytet të mbushur me spiunë.

Country: 
Genre: Action, NETFLIX
Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)
IMDb: 4.7
2 min

Pasi nis një lojë horror mbijetese të humbur të viteve ’80, një koduese e re lëshon një mallkim të fshehur që copëton realitetin, duke e detyruar atë të marrë vendime…

Country: 
Furioza (2021)

Furioza (2021)

Furioza (2021)
IMDb: 6.2
139 min

Një ngjarje nga e kaluara ndan fatin e tre miqve. Papritur, në jetën e Davidit ajo shfaqet përsëri. Dzika, dikur dashuria e jetës së tij, tani një police me përvojë,…

Country: 
Marilyn’s Eyes (2021)

Marilyn’s Eyes (2021)

Marilyn’s Eyes (2021)
IMDb: 6.6
1 min

Klara dhe Diego, nën drejtimin e një psikiatri të një qendre rehabilitimi ditore për njerëzit me probleme mendore, vendosin ta shndërrojnë qendrën e trajtimit në një restorant, ku përfshihen të…

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
I Came By (2022)

I Came By (2022)

I Came By (2022)
IMDb: 6.1
1 min

Një artist i ri grafiti, zbulon një sekret tronditës që do e rrezikojë atë dhe ata që janë më afër tij.

Country: 
Genre: NETFLIX, Thriller
Day Shift (2022)

Day Shift (2022)

Day Shift (2022)
IMDb: 6.1
113 min

Një baba punëtor, jakë blu, i cili thjesht dëshiron t’i sigurojë një jetë të mirë vajzës së tij 8-vjeçare të zgjuar. Puna e tij e zakonshme e pastrimit të pishinave…

Country: 
Persuasion (2022)

Persuasion (2022)

Persuasion (2022)
IMDb: 5.7
2 min

Tetë vjet pasi Ana Eliot u bind të mos martohej me një burrë të guximshëm me origjinë modeste, ata takohen përsëri. A do ta shfrytëzojë shansin e dytë për dashurinë…

Country: 
RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt

RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt

RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt
IMDb: 8.0
3 min

Një histori fiktive për dy revolucionarë legjendarë dhe udhëtimin e tyre larg shtëpisë para se të fillonin të luftonin për vendin e tyre në vitet 1920.

Country: 
Genre: Action, Drama, NETFLIX
Broad Peak (2022)

Broad Peak (2022)

Broad Peak (2022)
IMDb: N/A
101 min

Pasi ngjitet në majën më të lartë Broad Peak, Maciej Bebeka njoftohet se ekspedita e dija është e papërfunduar. 25 vite më pas ai niset drejt majës më të lartë…

Country: 
Genre: Drama, NETFLIX
Me Time (2022)

Me Time (2022)

Me Time (2022)
IMDb: 5.0
2 min

Një baba gjen kohë për veten për herë të parë pas vitesh, ndërsa gruaja dhe fëmijët e tij janë larg. Ai rilidhet me një mik për një fundjavë të paparë.

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)

Seoul Vibe (2022)
IMDb: 5.6
138 min

Drejtuesit e Ekipit Suprem të Sangie-dong futen në hetimin e fondit të një personi të fuqishëm në ditën e ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Seulit 1988.

Country: 
Love in the Villa (2022)

Love in the Villa (2022)

Love in the Villa (2022)
IMDb: 5.3
2 min

Julie bën një udhëtim në Veronë romantike pas një ndarjeje, por zbulon se vila që ajo kishte rezervuar ishte e rezervuar dy herë dhe asaj do t’i duhet të ndajë…

Country: 
Metal Lords (2022)

Metal Lords (2022)

Metal Lords (2022)
IMDb: 6.7
97 min

Dy miq përpiqen të krijojnë një grup të fuqishëm metalik me një violonçeliste për një Betejë Bandash.

Country: 
Interceptor (2022)

Interceptor (2022)

Interceptor (2022)
IMDb: 4.5
99 min

Një kapitene e ushtrisë duhet të përdorë vitet e saj të trajnimit taktik dhe ekspertizën ushtarake, kur një sulm i njëkohshëm i koordinuar kërcënon stacionin e përgjimit të raketave në…

A Perfect Pairing (2022)

A Perfect Pairing (2022)

A Perfect Pairing (2022)
IMDb: 6.1
101 min

Një agjente firme importi udhëton në Australi në një fermë delesh për të lidhur kontratë me një klient të madh, por fillon të punoj në fermë dhe shoqërohet me një…

Country: 
Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali (2021)

Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali (2021)

Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali (2021)
IMDb: 6.9
95 min

Nga një takim krejt rastësor në një grindje tragjike, lidhja e jashtëzakonshme mes Malkolm X-it dhe Muhamed Alisë vihet nën presionin e peshës së mosbesimit dhe idealeve të ndryshme…

Country: 
Hustle (2022)

Hustle (2022)

Hustle (2022)
IMDb: 7.3
117 min

Një skaut basketbolli zbulon një lojtar fenomenal lojërash rruge ndërsa është në Spanjë dhe e sheh shansin si mundësinë e tij për t’u rikthyer në NBA.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, NETFLIX
The Bubble (2022)

The Bubble (2022)

The Bubble (2022)
IMDb: 4.7
126 min

Një grup aktorësh dhe aktoresh të ngecur brenda një flluske pandemie në një hotel, përpiqen të përfundojnë një film.

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Spiderhead (2022)

Spiderhead (2022)

Spiderhead (2022)
IMDb: 5.4
106 min

Në të ardhmen e afërt, të dënuarve u ofrohet mundësia të paraqiten vullnetarë si mjekë për të shkurtuar dënimin. Një subjekt i tillë për një ilaç të ri, i aftë…

Country: 
The Perfect Family (2021)

The Perfect Family (2021)

The Perfect Family (2021)
IMDb: 5.3
110 min

Synimi i Lusias për një familje perfekte kërcënohet nga e dashura me jetesë të lirshme e djalit të saj, me gojë të pisët dhe me njw familje që nuk janë…

Country: 
Collision (2022)

Collision (2022)

Collision (2022)
IMDb: 4.0
99 min

Kur dy miq ngatërrohen me një njeri të fuqishëm krimi, shkatërrohen më shumë se ëndrrat e tyre. Liria ka gjithmonë një çmim.

Country: 
The Wrath of God (2022)

The Wrath of God (2022)

The Wrath of God (2022)
IMDb: 5.7
97 min

Luciana, një grua e re e zhytur në një rreth vdekjesh misterioze të të afërmve të saj, ka dyshim se personi përgjegjës është një shkrimtar enigmatik i cili ishte ish-shefi…

Country: 
Centauro (2022)

Centauro (2022)

Centauro (2022)
IMDb: 5.3
89 min

Rafa’s hooked on the pure, fiery feelings he gets from speed racing, but when his kid’s mom gets mixed up with drug dealers, he burns rubber to save her.

Country: 
The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)
IMDb: 5.8
110 min

Vrasësi më vdekjeprurës në botë dhe sulmuesi më i madh i Nju Jorkut ngatërrohen me njëri-tjetrin në një Airbnb me qira.

Country: 
The Sea Beast (2022)

The Sea Beast (2022)

The Sea Beast (2022)
IMDb: 7.1
115 min

The life of a legendary sea monster hunter is turned upside down when a young girl stows away on his ship.

Country: 
For Jojo (2022) a.k.a Für Jojo

For Jojo (2022) a.k.a Für Jojo

For Jojo (2022) a.k.a Für Jojo
IMDb: 3.8
96 min

Që në fëmijëri, Jojo dhe Paula kanë qenë të pandara. Kur Jojo bie në dashuri, Paula bën gjithçka që mundet për të ndaluar Jojon të bëjë gabimin më të madh…

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
40 Years Young (2022) a.k.a Cuarentones

40 Years Young (2022) a.k.a Cuarentones

40 Years Young (2022) a.k.a Cuarentones
IMDb: 4.3
81 min

Pasi mbush 40 vjeç, Cezari ftohet në një konkurs kulinar në Kankun, por një zbulim i hidhur kërcënon të shkatërrojë familjen e tij si dhe shanset e tij për të…

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Carter (2022)

Carter (2022)

Carter (2022)
IMDb: 5.1
132 min

I vendosur në një mision të rrezikshëm, pa asnjë nga kujtimet e tij, një burrë duhet ti shpëtojë vdekjes ndërkohë që është duke u përpjekur të zbulojë se kush është,…

Country: 
Dangerous Liaisons (2022)

Dangerous Liaisons (2022)

Dangerous Liaisons (2022)
IMDb: 3.9
109 min

Inteligjentja Selene bie në dashuri me djalin e keq Tristan në në gjimnazin e saj të ri në Biarritz, pa e ditur se ajo është pjesë e një basti mizor…

Country: 
Looop Lapeta (2022)

Looop Lapeta (2022)

Looop Lapeta (2022)
IMDb: 5.1
131 min

Kur i dashuri i saj humbet paratë e një mafiozi, Savi vrapon kundër orës për të shpëtuar ditën vetëm nëse ajo mund të dalë nga një cikël rrugësh pa krye.

Country: 
Deadly Illusions (2021) a.k.a Grace

Deadly Illusions (2021) a.k.a Grace

Deadly Illusions (2021) a.k.a Grace
IMDb: 3.7
114 min

Asgjë nuk është si duket, kur një shkrimtare në përpjekje për të shpëtuar nga blloku i krijmtarisë, nuk po arrin të dallojë të vërtetën dhe fantazinë, kur një vajze e…

Country: 
Fatherhood (2021)

Fatherhood (2021)

Fatherhood (2021)
IMDb: 6.6
109 min

Një baba beqar detyrohet të rrisë i vetëm të bijën, pas vdekjes së papritur të së shoqes, një ditë pas lindjes.

Country: