Romance Movies
The Center of the World (2001) +18

The Center of the World (2001) +18

The Center of the World (2001) +18
IMDb: 5.8
1 min

Një inxhinier informatike takon një striptiste në një kafe. Ai i ofron asaj $10,000 dhe ajo ofron 3 ditë në Vegas.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Sounds Like Love (2021)

Sounds Like Love (2021)

Sounds Like Love (2021)
IMDb: 5.4
1 min

Asistentja e modës, Maka sapo ka marrë jetën në duar pas një ndarje shkatërruese, kur Leo, burri që i theu zemrën kthehet. Duke kërkuar mbështetje nga mikeshat më të mira,…

Country: 
The Painted Veil (2006)

The Painted Veil (2006)

The Painted Veil (2006)
IMDb: 7.4
125 min

Një mjek britanik lufton me epideminë e kolerës në një fshat të vogël kinez, ndërkohë që po jeton një martesë pa dashuri me një grua të pabesë.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Eiffel (2021)

Eiffel (2021)

Eiffel (2021)
IMDb: 6.2
108 min

Sapo ka përfunduar Statuja e Lirisë, Gustave Eiffel është në kulmin e karrierës së tij. Gjithçka ndryshon ditën kur ai kryqëzon rrugët me dashurinë e tij. Marrëdhënia e tyre e…

Country: 
Genre: Drama, Romance
True to the Game 3 (2021)

True to the Game 3 (2021)

True to the Game 3 (2021)
IMDb: 4.5
98 min

Trologjia vazhdon në përfundimin e filmit ‘True 2’. Xhina zgjohet dhe zbulon se shpëtimtari i saj misterioz është Kadiri. Përpara se të jetojnë të lumtur, Xhina ka kohë 72 orë…

Country: 
Genre: Romance, Thriller
I Want You Back (2022)

I Want You Back (2022)

I Want You Back (2022)
IMDb: 6.6
116 min

Piter dhe Ema bashkohen për të sabotuar marrëdhëniet e reja të ish-ëve të tyre dhe për t’i fituar përsëri.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
West Side Story (2021)

West Side Story (2021)

West Side Story (2021)
IMDb: 7.2
156 min

Jeta e një Romeoje dhe Zhuljete moderne, në bandat e rrugëve të Nju Jorkut. Në rrugët e ashpra të anës së sipërme perëndimore, dy banda luftojnë për kontrollin e terrenit….

Country: 
Genre: Crime, Drama, Romance
Until We Meet Again (2022)

Until We Meet Again (2022)

Until We Meet Again (2022)
IMDb: 4.1
91 min

Një vajzë zbulon se shtëpia e saj e re është e banuar nga fantazma e një pianisti të ri të pasionuar, i cili vdiq tragjikisht 35 vite më parë.

Country: 
Love Gets a Room (2021)

Love Gets a Room (2021)

Love Gets a Room (2021)
IMDb: 6.8
1 min

Lumturia e Gabrielit dhe Xhulias kërcënohet nga një studente dhe politika akademike e përbetuar. Kur Gabrieli të përballet me administratën e universitetit, a do t’i nënshtrohet fatit të Dantes? Apo…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Gabriel’s Rapture: Part Two (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Two (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Two (2022)
IMDb: 5.8
1 min

Lumturia e Gabrielit dhe Xhulias kërcënohet nga një studente dhe politika akademike e përbetuar. Kur Gabrieli të përballet me administratën e universitetit, a do t’i nënshtrohet fatit të Dantes? Apo…

Country: 
Genre: Romance
Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)
IMDb: 6.9
108 min

Një studiuese e vetmuar, në një udhëtim në Stamboll, zbulon një xhind i cili i ofron asaj tre dëshira në këmbim të lirisë së tij.

Art of Love a.k.a. Simone (2021) +18

Art of Love a.k.a. Simone (2021) +18

Art of Love a.k.a. Simone (2021) +18
IMDb: 4.1
1 min

Një histori dashurie misterioze, erotike dhe përndjekëse midis një shkrimtari/profesori në Universitetin kryesor të Porto Rikos dhe një artisteje aspiruese nga komuniteti imigrant kinez.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Persuasion (2022)

Persuasion (2022)

Persuasion (2022)
IMDb: 5.7
2 min

Tetë vjet pasi Ana Eliot u bind të mos martohej me një burrë të guximshëm me origjinë modeste, ata takohen përsëri. A do ta shfrytëzojë shansin e dytë për dashurinë…

Country: 
My Favorite Girlfriend (2022)

My Favorite Girlfriend (2022)

My Favorite Girlfriend (2022)
IMDb: 3.4
93 min

Konradi takon vajzën e përkryer. Por ajo nuk është vetëm një, por disa vajza në një trup pasi ka personalitete të ndryshme dhe Konradi i do të gjitha.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Gabriel’s Rapture: Part Three (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Three (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Three (2022)
IMDb: 6.0
120 min

Xhulia merret me pasojat e largimit të Gabrielit, ndërsa Gabrieli shkon në një udhëtim vetë-zbulimi.

Country: 
Genre: Romance
Inferno (1999)

Inferno (1999)

Inferno (1999)
IMDb: 5.1
1 min

Një familje dhe një bandë e trafikantëve të drogës komandojnë në një qytet në shkretëtirë. Por kur një ish-ushtar elite i cili ndihet fajtor për vdekjen e një miku dhe…

Country: 
Genre: Action, Drama, Romance
Herbie Fully Loaded (2005)

Herbie Fully Loaded (2005)

Herbie Fully Loaded (2005)
IMDb: 4.9
101 min

Megi Pejton, shoferja e re e makinës 53 – Volsvageni i pa pronar që ka mendjen e vet – e shtyn veten dhe makinën për të fituar kampionatin e NASCAR-it.

Country: 
About Fate (2022)

About Fate (2022)

About Fate (2022)
IMDb: N/A
100 min

Komedia romantike është përrallë e dy njerëzve që besojnë në dashuri, por nuk gjejnë dot kuptimin e vërtetë të saj. Në një rrjedhë ngjarjesh fati i vendos të dy në…

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Life as We Know It (2010)

Life as We Know It (2010)

Life as We Know It (2010)
IMDb: 6.5
114 min

Dy të rritur beqarë bëhen kujdestarë të një vajze jetime kur miqtë e tyre më të mirë vdesin në një aksident.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Look Both Ways (2022)

Look Both Ways (2022)

Look Both Ways (2022)
IMDb: 6.3
2 min

Në prag të diplomimit të kolegjit, jeta e Natalias ndahet në dy realitete paralele: një në të cilin ajo mbetet shtatzënë dhe detyrohet të qënrojë në vendlindje për të rritur…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Out of the Blue (2022)

Out of the Blue (2022)

Out of the Blue (2022)
IMDb: N/A
104 min

Connor, një njeri, jeta e mëzitëshme e të cilit shndërrohet në një botë emocionuese fantazie falë Marilyn-it joshëse.

Country: 
Genre: Romance, Thriller
Simple Passion (2020)

Simple Passion (2020)

Simple Passion (2020)
IMDb: 5.3
1 min

Një nënë e divorcuar zhytet në një lidhje dashurie me një diplomat rus me të cilin nuk ka asgjë të përbashkët.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Zanox (2022)

Zanox (2022)

Zanox (2022)
IMDb: 7.6
89 min

Mishi, një adoleshent maturant, falë një medikamenti eksperimental, do të jetë në gjendje të udhëtojë në kohë, por vetëm nëse pi edhe një pije të veçantë të bërë vetë…

Country: 
Out of Sight (1998)

Out of Sight (1998)

Out of Sight (1998)
IMDb: 7.0
123 min

Një grabitës banke në karrierë del nga burgu dhe ndan një moment dashurie reciproke me një Marshalle të SHBA-së që ai ka rrëmbyer.

Country: 
Genre: Comedy, Crime, Romance
Love in the Villa (2022)

Love in the Villa (2022)

Love in the Villa (2022)
IMDb: 5.3
2 min

Julie bën një udhëtim në Veronë romantike pas një ndarjeje, por zbulon se vila që ajo kishte rezervuar ishte e rezervuar dy herë dhe asaj do t’i duhet të ndajë…

Country: 
Terrorizers (2021) a.k.a. Qing chun shi lian

Terrorizers (2021) a.k.a. Qing chun shi lian

Terrorizers (2021) a.k.a. Qing chun shi lian
IMDb: 6.0
127 min

Jetët dhe marrëdhëniet e kryqëzuara të një grupi 20-vjeçarësh në Taipei testohen pas një incidenti tragjik që i lidh të gjithë.

Country: 
My Week with Marilyn (2011)

My Week with Marilyn (2011)

My Week with Marilyn (2011)
IMDb: 6.9
99 min

Kolin Klark, një punonjës i zotit Lorenc Olivier, tregon çfarë ndodhi mes Olivierit dhe Marilin Monroe në xhirimet e filmit “Princi dhe aktorja”.

Genre: Drama, Romance
Cooking with Love (2018)

Cooking with Love (2018)

Cooking with Love (2018)
IMDb: 6.6
90 min

Në garë për rritje në detyrë, producentja Kelly përgatitet për programin e saj të gatimit për fëmijë. Kur prezantuesja e emisionit Shefe Betty lëndohet papritur, Kelly punëson si zëvendësues Shefin…

Country: 
Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)
IMDb: 3.1
145 min

Babloo Ranawat, një haker gjenial, ka për detyrë të gjurmojë Laila-n, organizatorin e krimit më të madh kibernetik në botë që nuk ka ndodhur ende. A do të jetë në…

Country: 
Genre: Action, Drama, Romance
Un + une (2015)

Un + une (2015)

Un + une (2015)
IMDb: 6.2
115 min

Kompozitori i famshëm francez shkon në Indi për të kompozuar partiturën për një përshtatje indiane të Romeo dhe Zhuljetës. Atje takohet me gruan e ambasadorit francez dhe një marrëdhënie e…

Genre: Comedy, Drama, Romance
A Perfect Pairing (2022)

A Perfect Pairing (2022)

A Perfect Pairing (2022)
IMDb: 6.1
101 min

Një agjente firme importi udhëton në Australi në një fermë delesh për të lidhur kontratë me një klient të madh, por fillon të punoj në fermë dhe shoqërohet me një…

Country: 
The Fountain (2006)

The Fountain (2006)

The Fountain (2006)
IMDb: 7.2
97 min

Tomi, një mjek në profesion, mundohet të gjejë kurën për vdekjen, burimin e pavdekshmërisë, për t’i shpëtuar jetën gruas së tij me kancer, Izit.

Country: 
Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)
IMDb: 7.5
124 min

Familja Crowley shkon në një udhëtim të gjatë në jug të Francës për të zbuluar misterin e vilës që ka trashëguar kontesha.

Genre: Drama, Romance
Two Much (1995)

Two Much (1995)

Two Much (1995)
IMDb: 5.3
118 min

Një galerist i ri është i dashuruar me dy motra njëkohësisht. Për të zgjidhur problemin, ai vendos të shpikë vëllanë e tij binjak.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)
IMDb: 6.3
105 min

Kur vëllai i saj vendos të largohet për disa javë, Viola shkon në shkollën e tij elitare të konviktit, e maskuar si ai, dhe vazhdon të bjeri në dashuri me…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Cam Girls (2021) +18

Cam Girls (2021) +18

Cam Girls (2021) +18
IMDb: 3.0
85 min

Xhena, Kelli dhe Nesi e kanë gjetur veten të kyçura gjatë izolimit. Me pak për të bërë nëpër shtëpi dhe me shumë kohë në duar, vajzat ndërveprojnë me njëra-tjetrën duke…

Country: 
Genre: Romance
First Love (2022)

First Love (2022)

First Love (2022)
IMDb: 4.6
96 min

Historia e një djali të ri i cili përballet me një realitet të vështirë në moshën madhore.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Immoral Tales (1973) +18

Immoral Tales (1973) +18

Immoral Tales (1973) +18
IMDb: 5.6
103 min

Një përmbledhje erotike me tregime të shkurtra, një antologji e përbërë nga tregime joshëse rreth dëshirës seksuale dhe manifestimeve të ndryshme të saj.

Country: 
Genre: Drama, Romance
50 First Dates (2004)

50 First Dates (2004)

50 First Dates (2004)
IMDb: 6.8
99 min

Henri Roth është një burrë që ka frikë të angazhohet në një lidhje derisa ai takon të bukuren Lusi. Ata takohen dhe Henri më në fund mendon se ka gjetur…

Country: 
Genre: Comedy, Romance
The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története
IMDb: 6.2
169 min

Xhakob Störr, një kapiten deti, vë bast në një kafene me një mik, për t’u martuar me gruan e parë që hyn në vend. Dhe aty hyn Lizi…

Country: 
Genre: Drama, Romance