Science Fiction Movies
Implanted (2021)

Implanted (2021)

Implanted (2021)
IMDb: 5.1
1 min

Një gruaje të re që po lufton i është vendosur një çip eksperimental inteligjence artificiale. Ajo duhet të luftojë për të mbijetuar, kur ai merr kontrollin.

Country: 
Rabid (2019)

Rabid (2019)

Rabid (2019)
IMDb: 5.1
107 min

Rose punon në sektorin e modës, duke shpresuar të bëhet një stiliste. Një aksident trafiku i dëmton fytyrën. Ajo bën një trajtim eksperimental me qeliza rigjeneruese, duke e bërë atë…

Country: 
Venom: Let There Be Carnage (2021)

Venom: Let There Be Carnage (2021)

Venom: Let There Be Carnage (2021)
IMDb: 5.9
97 min

Edi Brok përpiqet të rifitojë karrierën duke marrë në intervistë vrasësin serial Klitus Kesidi, i cili si ai bëhet mbartësi simbiotik i një përbindëshi të quajtur Kasaphanë, duke u arratisur…

Country: 
Warning (2021)

Warning (2021)

Warning (2021)
IMDb: 4.6
86 min

Vetmia, vdekja dhe kuptimi i jetës, të eksploruara përmes jetëve të veçuara, që përplasen në tregimet e shkurtra mbi Tokën e së ardhmes, ku nuk mungon as koronavirusi…

Free Guy (2021)

Free Guy (2021)

Free Guy (2021)
IMDb: 7.1
115 min

Një tregtar banke zbulon se në të vërtetë është pjesë e një loje të famshme në botë.

Country: 
Big Bug (2022)

Big Bug (2022)

Big Bug (2022)
IMDb: 5.5
2 min

Një grup banorësh të periferisë të cilët kanë grindje të vazhdueshme mes tyre e gjejnë veten të mbyllur së bashku, kur një kryengritje e androidëve bën që robotët e tyre…

Country: 
Arctic Void (2022)

Arctic Void (2022)

Arctic Void (2022)
IMDb: 4.7
2 min

Kur elektriciteti ikën në mënyrë misterioze dhe pothuajse të gjithë zhduken nga një anije e vogël turistike në Arktik, frika bëhet mjeshtër për të tre ata që mbetën. Të detyruar…

Country: 
The Calm Beyond (2020)

The Calm Beyond (2020)

The Calm Beyond (2020)
IMDb: 5.3
1 min

Një vajzë e re jeton e fshehur në pamje të qartë në një ndërtesë të shkatërruar të Hong Kongut, pasi një cunami shkatërroi qytetin. Ekzistenca e saj e fshehur, ndryshon…

Country: 
Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)
IMDb: 4.7
2 min

Pasi nis një lojë horror mbijetese të humbur të viteve ’80, një koduese e re lëshon një mallkim të fshehur që copëton realitetin, duke e detyruar atë të marrë vendime…

Country: 
Deus (2022)

Deus (2022)

Deus (2022)
IMDb: 4.1
90 min

Një sferë misterioze e zezë është zbuluar në orbitën e Marsit. Akili dërgohet për të hetuar. Pasi ekuipazhi me gjashtë persona zgjohet nga gjumi pas tetë muajsh letargji, sfera po…

Country: 
Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte

Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte

Holidays on Mars (2020) A.K.A. In vacanza su Marte
IMDb: 2.7
94 min

Misioni i një të poshtëri për t’i shpëtuar familjes së tij dhe për t’u rimartuar në Mars fshihet kur një fatkeqësi vë një vrimë të zezë e kthen djalin e…

Country: 
Secret Headquarters (2022)

Secret Headquarters (2022)

Secret Headquarters (2022)
IMDb: 4.9
2 min

Ndërsa janë duke kaluar kohë pas shkolle, Çarli dhe miqtë e tij zbulojnë bazën e superheroit më të fuqishëm në botë, të fshehur nën shtëpinë e tij. Kur keqbërësit sulmojnë,…

Country: 
Zanox (2022)

Zanox (2022)

Zanox (2022)
IMDb: 7.6
89 min

Mishi, një adoleshent maturant, falë një medikamenti eksperimental, do të jetë në gjendje të udhëtojë në kohë, por vetëm nëse pi edhe një pije të veçantë të bërë vetë…

Country: 
Alienoid (2022)

Alienoid (2022)

Alienoid (2022)
IMDb: 6.6
2 min

Porta e kohës hapet midis shpatarit, që kërkon të kapë shpatën legjendare hyjnore në fund të Dinastisë Goryeo dhe atyre që i janë vënë pas një të burgosuri alien, kyçur…

Country: 
Madelines (2022)

Madelines (2022)

Madelines (2022)
IMDb: 3.8
1 min

Duke punuar në garazhin e tyre, Madeline dhe Ouen zbulojnë sekretin e udhëtimit në kohë. Një gabim në kod krijon një kopje të re të Madelinës në të njëjtën kohë…

Country: 
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles (2022)

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles (2022)

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles (2022)
IMDb: 5.8
82 min

Kur një i huaj misterioz vjen nga e ardhmja me një paralajmërim të tmerrshëm, Leo detyrohet të ngrihet dhe të udhëheqë vëllezërit e tij, Rep, Dani dhe Majk në një…

Attack Part 1 (2022)

Attack Part 1 (2022)

Attack Part 1 (2022)
IMDb: 6.9
121 min

Dëshmoni ngritjen e një ushtari të ushtrisë ndërsa ai kupton fatin e tij dhe pajtohet të bëhet super ushtari i parë i Indisë i krijuar për të luftuar terroristët, ndërsa…

Country: 
Invincible (2020)

Invincible (2020)

Invincible (2020)
IMDb: 4.6
92 min

Koloneli Xhon Tejlor rekruton shpikësin miliarder Lior Teska për të financuar një faqe sekrete të zezë, duke testuar teknologjinë e re nano të Teskës për aplikime ushtarake, të zhvilluara nga…

Country: 
Jurassic Island (2022)

Jurassic Island (2022)

Jurassic Island (2022)
IMDb: 4.2
77 min

Një grup eksploruesish e gjejnë veten në një ishull të panjohur, të rrethuar nga “kafshë të zhdukura”.

Country: 
24 (2016)

24 (2016)

24 (2016)
IMDb: 7.9
164 min

Një shkencëtar shpik një makinë kohe, e cila çon në një konflikt midis vëllait të tij binjak dhe djalit të tij. Koha është e vetmja gjë që njeriu nuk mund…

Country: 
The Fountain (2006)

The Fountain (2006)

The Fountain (2006)
IMDb: 7.2
97 min

Tomi, një mjek në profesion, mundohet të gjejë kurën për vdekjen, burimin e pavdekshmërisë, për t’i shpëtuar jetën gruas së tij me kancer, Izit.

Country: 
The Hyperions (2022)

The Hyperions (2022)

The Hyperions (2022)
IMDb: 5.4
90 min

Në vitin 1960, profesor Ruckus shpiku distinktivin Titan – një pajisje që u mundëson njerëzve të kenë një superfuqi të veçantë. Në vitin 1979, dy nga superheronjtë origjinalë janë rritur…

Country: 
Spiderhead (2022)

Spiderhead (2022)

Spiderhead (2022)
IMDb: 5.4
106 min

Në të ardhmen e afërt, të dënuarve u ofrohet mundësia të paraqiten vullnetarë si mjekë për të shkurtuar dënimin. Një subjekt i tillë për një ilaç të ri, i aftë…

Country: 
Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)
IMDb: 5.9
107 min

Njerëzit adaptohen me mjedisin sintetik me transformime dhe mutacione të reja. Me partneren e tij Kapris, Saul Tenser tregon organet e tij të krijuara nga këto mutacione.

Mondocane (2021)

Mondocane (2021)

Mondocane (2021)
IMDb: N/A
110 min

Taranto është një qytet fantazmë ku askush nuk guxon të hyjë. Më të varfërit kanë mbetur duke luftuar për mbijetesë, ndërsa bandat po konkurrojnë për territor. Dy jetimë trembëdhjetë vjeçarë,…

Country: 
Rubikon (2022)

Rubikon (2022)

Rubikon (2022)
IMDb: 4.7
110 min

Pas një katastrofe në Tokë, planeti është i mbuluar nga një mjegull helmuese. Ekuipazhi në stacionin hapësinor, duhet të vendosë nëse do të rrezikojë jetën për të shkuar në shtëpi…

Country: 
The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)
IMDb: 5.5
95 min

Një grup personash kërkojnë të gjejnë siguri nga një bombë në të ardhmen e largët.

Country: 
Press Play (2022)

Press Play (2022)

Press Play (2022)
IMDb: 5.8
85 min

Një vajzë e re ka një shans për të shpëtuar dashurinë e jetës së saj, kur zbulon se kaseta që kanë bërë së bashku mund ta kthejë atë në kohë.

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)
IMDb: 8.0
143 min

Nik Furia është drejtori i SHIELD, një agjenci ndërkombëtare paqeruajtëse. Agjencia është e përbërë nga ajka e superheronjve të Marvelit, Njeriu i Hekurt, Hulku i Jashtëzakonshëm, Thori, Kapiten Amerika, Fajkoi…

Country: 
Lightyear (2022)

Lightyear (2022)

Lightyear (2022)
IMDb: 5.4
100 min

Ndërsa kalon vite duke u përpjekur për t’u kthyer në shtëpi, Space Ranger Buzz Lightyear ndeshet me një ushtri robotësh të pamëshirshëm të komanduar nga Zurg të cilët po përpiqen…

Country: 
Bumblebee (2018)

Bumblebee (2018)

Bumblebee (2018)
IMDb: 6.7
114 min

Gjate vitit 1987 kur Bumblebee është në arrati gjen strehë në një garazh në një qytet të vogël të plazhit të Kalifornisë. Aty njihet me një 18 vjeçare dhe të…

Country: 
Green Lantern: Beware My Power (2022)

Green Lantern: Beware My Power (2022)

Green Lantern: Beware My Power (2022)
IMDb: 6.0
88 min

Jeta e ish ushtarit Xhon Stjuart vështirësohet pasi ai merr një unazë me fuqinë e fenerit jeshil të Tokës.

Country: 
Jurassic World Dominion (2022)

Jurassic World Dominion (2022)

Jurassic World Dominion (2022)
IMDb: 5.7
147 min

Katër vjet pas shkatërrimit të Isla Nublarit, dinozaurët tani jetojnë së bashku me njerëzit në të gjithë botën. Ky ekuilibër i brishtë do të riformësojë të ardhmen dhe do të…

Country: 
After the Pandemic (2022)

After the Pandemic (2022)

After the Pandemic (2022)
IMDb: 3.6
84 min

Ndiqet një skenar ku shkalla e vdekshmërisë për një virus të ri nuk është 1%, por diku rreth 98%. Eli lë lagjen e saj dhe shkon në një qytet të…

Country: 
Maanaadu (2021)

Maanaadu (2021)

Maanaadu (2021)
IMDb: 8.3
147 min

Një film indian ku personazhi kryesor rikthehet në një çast kohor sa herë që vdes. Për ta ndaluar këtë, ai duhet që të përmbushë misionin e tij.

Country: 
2099: The Soldier Protocol (2019) a.k.a. The Wheel

2099: The Soldier Protocol (2019) a.k.a. The Wheel

2099: The Soldier Protocol (2019) a.k.a. The Wheel
IMDb: 3.7
85 min

Matt është një baba i ri që del vullnetar për të qenë pjesë e një eksperimenti. Ky eksperiment do t’i rikthejë atij aftësinë për të ecur, por me çfarë çmimi?

Country: 
Cryo (2022)

Cryo (2022)

Cryo (2022)
IMDb: 4.7
118 min

Në një strukturë të nëndheshme, pesë shkencëtarë zgjohen nga gjumi krio pa kujtuar se kush janë dhe sa kohë kanë qenë në gjumë. Ata së shpejti bëjnë një zbulim tronditës:…

Country: 
Prey (2022)

Prey (2022)

Prey (2022)
IMDb: N/A
N/A

Historia e origjinës së Predatorit në botën e Kombit Comanche 300 vjet më parë. Naru, një luftëtare femër e aftë, lufton për të mbrojtur fisin e saj kundër një prej…

Country: 
The Tuxedo (2002)

The Tuxedo (2002)

The Tuxedo (2002)
IMDb: 5.4
98 min

Një shofer i pa fate duhet të marre rolin e një Agjenti Sekret duke përdore aftësitë e tija luftarake.

Country: 
Star Trek

Star Trek

Star Trek
IMDb: 7.9
127 min

Xhejms Taiberius Kërk përpiqet të ndjekë gjurmët e të atit. Zoti Spok e kontrollon me kujdes. Ndërkohë që një Romulian hakmarrës nga e ardhmja krijon vrima të zeza në përpjekje…