Thriller Movies
Rubikon (2022)

Rubikon (2022)

Rubikon (2022)
IMDb: 4.7
110 min

Pas një katastrofe në Tokë, planeti është i mbuluar nga një mjegull helmuese. Ekuipazhi në stacionin hapësinor, duhet të vendosë nëse do të rrezikojë jetën për të shkuar në shtëpi…

Country: 
In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)
IMDb: 5.4
101 min

Pasi dëgjuan thirrjen e një djali të ri për ndihmë, një motër dhe vëlla futen në një fushë të gjerë me bar të gjatë në Kansas, por së shpejti zbulojnë…

Country: 
Paradise Cove (2021)

Paradise Cove (2021)

Paradise Cove (2021)
IMDb: 4.1
103 min

Një çift shpërngulet në shtëpinë që kanë trashëguar nga mamaja e tij dhe sulmohen nga një grua që jetonte poshtë shtëpisë.

Country: 
Genre: Thriller
The Summoned (2022)

The Summoned (2022)

The Summoned (2022)
IMDb: 4.2
86 min

Dy çifte të famshëm detyrohen të zbulojnë çmimin e suksesit të tyre kur ftohen në një terapi për vetë-ndihmë e cila ka një anë të saj të errët.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Skeleton Key (2005)

The Skeleton Key (2005)

The Skeleton Key (2005)
IMDb: 6.5
104 min

Një infermiere azili që punon në një shtëpi drithëruese me plantacion në New Orleans e gjen veten të ngatërruar në një mister që përfshin të kaluarën e errët të shtëpisë

Kill Zone (2005)

Kill Zone (2005)

Kill Zone (2005)
IMDb: 6.9
93 min

Një polic afër daljes në pension dhe njësia e tij duan të çojnë para drejtësisë një kriminel të rrezikshëm. Ndërkohë krimineli nuk rri duarkryq por dërgon vrasësin e tij më…

Country: 
Cracked (2022)

Cracked (2022)

Cracked (2022)
IMDb: 5.1
93 min

Ruja e trashëgoi pikturën nga babai i saj i ndjerë dhe punësoi Timin, një restaurues arti për ta riparuar, por ata nuk e dinë që ky art i paçmuar erdhi…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Black Phone (2021)

The Black Phone (2021)

The Black Phone (2021)
IMDb: 7.0
103 min

Pasi u rrëmbye nga një vrasës fëmijësh dhe u mbyll në një bodrum të papërshkueshëm nga zëri, një djalë 13-vjeçar fillon të marrë telefonata në një telefon të shkëputur nga…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Commando (2022)

The Commando (2022)

The Commando (2022)
IMDb: 3.2
93 min

Agjenti i DEA-s, Xhejms Bejkër, kthehet në familje tek gruaja dhe dy vajzat e tij, por e shkuara e përndjek ngado. Armiku i tij, Xhoni, “koka” e kriminelëve lirohet nga…

Country: 
Sin Eater (2022)

Sin Eater (2022)

Sin Eater (2022)
IMDb: 3.0
85 min

Christine e gjen veten në një qytet që strehon një sekret të errët. Ndërsa përpiqet të rikuperohet, ajo fillon të zbulojë fenomene të çuditshme fetare rreth saj.

Country: 
The Bunker Game (2022)

The Bunker Game (2022)

The Bunker Game (2022)
IMDb: 3.5
95 min

Pas disa aksidenteve misterioze, një lojë me role të drejtpërdrejta në një bunker ndërpritet dhe lojtarët largohen, ndërsa stafi mbetet prapa për të hetuar zhdukjen e Gregut, trurit të lojës.

Country: 
Maanaadu (2021)

Maanaadu (2021)

Maanaadu (2021)
IMDb: 8.3
147 min

Një film indian ku personazhi kryesor rikthehet në një çast kohor sa herë që vdes. Për ta ndaluar këtë, ai duhet që të përmbushë misionin e tij.

Country: 
The Witch: Part 2. The Other One (2022)

The Witch: Part 2. The Other One (2022)

The Witch: Part 2. The Other One (2022)
IMDb: 6.4
137 min

Një vajzë zgjohet në një laborator sekret dhe takon Kyung-hee-në, i cili po përpiqet ta mbrojë atë nga një bandë. Kur banda më në fund gjen vajzën, ata pushtohen nga…

Country: 
The Moderator (2022)

The Moderator (2022)

The Moderator (2022)
IMDb: N/A
N/A

Pas vrasjes së dy shoqeve të saj skandinave në Marok, një blogere ruse vendos të bëjë drejtësinë e saj.

Genre: Action, Thriller
7th Secret (2022)

7th Secret (2022)

7th Secret (2022)
IMDb: 3.7
100 min

Një grua e re që strehon një sekret e gjen veten të mbështjellë në një jetë të dyfishtë.

Country: 
Genre: Thriller
The Gray Man (2022)

The Gray Man (2022)

The Gray Man (2022)
IMDb: 6.7
122 min

Kur operativi më i aftë i CIA-s – identiteti i vërtetë i të cilit nuk dihet se askush nuk zbulon aksidentalisht sekretet e errëta të agjencisë, një ish-koleg psikopat vendos…

Genre: Action, Thriller
Wrong Place (2022)

Wrong Place (2022)

Wrong Place (2022)
IMDb: 3.2
96 min

Një i droguar ndjek një ish oficer policie në një qytezë të vogël për t’i mbyllur gojën por has pengesa kur shkon në shtëpinë e tij në pyll.

Country: 
The Reef: Stalked (2022)

The Reef: Stalked (2022)

The Reef: Stalked (2022)
IMDb: N/A
89 min

Pas vrasjes së motrës së saj, Nic, motra e saj më e vogël dhe dy miqtë e saj kërkojnë ngushëllim përmes një aventure me kajak në ishullin e Paqësorit. Disa…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
THE PREY: Legend of Karnoctus (2022)

THE PREY: Legend of Karnoctus (2022)

THE PREY: Legend of Karnoctus (2022)
IMDb: 3.6
93 min

Një togë ushtarësh amerikanë në Afganistan të cilët janë në kërkim të talebanëve bllokohen në një shpellë dhe ndiqen nga një krijesë vdekjeprurëse.

Country: 
Sweat (2020)

Sweat (2020)

Sweat (2020)
IMDb: 6.6
106 min

Tre ditë në jetën e motivueses së fitnesit Sylwia Zajac. Një personazh i famshëm i rrjeteve sociale e rrethuar nga punonjës besnikë dhe admirues, e cila është në kërkim të…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Paradise Highway (2022)

Paradise Highway (2022)

Paradise Highway (2022)
IMDb: 5.4
115 min

Sally, një shofere kamioni, për të shpëtuar vëllain e saj nga një bandë kriminale, pranon të trafikojë mallra të paligjshme. Personi që do të transportojë është një vajzë me emrin…

Genre: Crime, Drama, Thriller
Cryo (2022)

Cryo (2022)

Cryo (2022)
IMDb: 4.7
118 min

Në një strukturë të nëndheshme, pesë shkencëtarë zgjohen nga gjumi krio pa kujtuar se kush janë dhe sa kohë kanë qenë në gjumë. Ata së shpejti bëjnë një zbulim tronditës:…

Country: 
Pusoy (2022) +18

Pusoy (2022) +18

Pusoy (2022) +18
IMDb: N/A
116 min

Popoi punon si truproja i bosit të lojërave të fatit Rodolfos. Pasi vrasin djalin e një politikani, atyre iu duhet të paguajnë miliona para për t’i shpëtuar burgut. Para, të…

Country: 
Genre: Thriller
The Perfect Storm (2000)

The Perfect Storm (2000)

The Perfect Storm (2000)
IMDb: 6.4
130 min

Një stuhi e pazakontë intensive zë në grackë disa peshkatar tregtar të pavetëdijshëm dhe i vendos ata në rrezik vdekjeprurës.

Country: 
Prey (2022)

Prey (2022)

Prey (2022)
IMDb: N/A
N/A

Historia e origjinës së Predatorit në botën e Kombit Comanche 300 vjet më parë. Naru, një luftëtare femër e aftë, lufton për të mbrojtur fisin e saj kundër një prej…

Country: 
The Nameless Days (2022)

The Nameless Days (2022)

The Nameless Days (2022)
IMDb: 4.2
92 min

Në kufirin midis Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, një herë në 20 vjet, ka ditë që vendasit i quajnë pakohë. Në këtë kohë perënditë, të cilëve fisi i lashtë Aztek…

Country: 
Carter (2022)

Carter (2022)

Carter (2022)
IMDb: 5.1
132 min

I vendosur në një mision të rrezikshëm, pa asnjë nga kujtimet e tij, një burrë duhet ti shpëtojë vdekjes ndërkohë që është duke u përpjekur të zbulojë se kush është,…

Country: 
Thirteen Lives (2022)

Thirteen Lives (2022)

Thirteen Lives (2022)
IMDb: N/A
147 min

Një mision shpëtimi organizohet në Tajlandë ku një grup djemsh të rinj dhe trajneri i tyre i futbollit janë bllokuar në një shpellë nëntokësore që po përmbytet.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
The Girl in the Bathtub (2018)

The Girl in the Bathtub (2018)

The Girl in the Bathtub (2018)
IMDb: 5.5
86 min

Bazuar në misterin e jetës reale që rrethon vdekjen e Xhulia Law, një paralegale e re, trupi i së cilës u gjet në banesën e shefit dhe të dashurit të…

Country: 
The Little Things (2021)

The Little Things (2021)

The Little Things (2021)
IMDb: 6.3
128 min

Dy policë, Deke Deacon (Denzel Washington) dhe Jim Baxter (Rami Malek), gjurmojnë një vrasës serial që ka trembur gjithë qytetin.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Fast & Furious 9 (2021) a.k.a F9 F9 The Fast Saga

Fast & Furious 9 (2021) a.k.a F9 F9 The Fast Saga

Fast & Furious 9 (2021) a.k.a F9 F9 The Fast Saga
IMDb: 5.2
143 min

Fast & Furious 9 (Filmi i parë i trilogjisë së fundit) : Saifer kërkon ndihmë nga Xhejkob, vëllai i vogël i Dominikut në mënyrë që të hakmerret ndaj Dominikut dhe…

Country: 
Girl in the Basement (2021)

Girl in the Basement (2021)

Girl in the Basement (2021)
IMDb: 6.3
88 min

Sara është një vajzë adoleshente që pret ditëlindjen e saj të 18-të që të largohet nga shtëpia prej babai të saj, Donit. Para se t’i fryjë qirinjve, i ati e…

Country: 
Genre: Crime, Thriller
The Tuxedo (2002)

The Tuxedo (2002)

The Tuxedo (2002)
IMDb: 5.4
98 min

Një shofer i pa fate duhet të marre rolin e një Agjenti Sekret duke përdore aftësitë e tija luftarake.

Country: 
Scream 5 (2022)

Scream 5 (2022)

Scream 5 (2022)
IMDb: 6.5
114 min

25 vite pas serive origjinale të vrasjeve në Udsboro, një maske e re fantazme shfaqet dhe Sidni Preskot duhet të kthehet për të zbuluar të vërtetën.

Country: 
Clean (2022)

Clean (2022)

Clean (2022)
IMDb: 5.7
94 min

I torturuar nga e shkuara, një punonjës plehrash i quajtur Klin mundohet të jetojë një jetë të qetë. Por e gjen veten t’i kthehet të shkuarës së tij të dhunshme.

Country: 
House of Gucci (2021)

House of Gucci (2021)

House of Gucci (2021)
IMDb: 6.9
158 min

Kur Patrizia Reggiani, një e huaj modeste, martohet me trashëgimtarin e familjes Gucci, ambicia e saj e shfrenuar për trashëgiminë e familjes shkakton një spirale të pamatur të tradhtisë, dekadencës,…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Nightmare Alley (2021)

Nightmare Alley (2021)

Nightmare Alley (2021)
IMDb: 7.4
150 min

Një burrë ambicioz që ka talent për të manipuluar njerëzit, hiqet si medium dhe lidhet me një psikiatre femër, e cila është edhe më e rrezikshme se ai.

Genre: Crime, Drama, Thriller
Ditched (2021)

Ditched (2021)

Ditched (2021)
IMDb: 5.0
86 min

Gjatë një transferimi rutinë të policisë, gjithw stafi bie në një greminë. Kur i sulmojnë disa njerëz të çuditshëm në pyje, mjekja Melina përballet me realitetin e situatës dhe njerëzit…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Photocopier (2021) a.k.a. Penyalin Cahaya

Photocopier (2021) a.k.a. Penyalin Cahaya

Photocopier (2021) a.k.a. Penyalin Cahaya
IMDb: 6.9
130 min

Një studente e re, pasi humbet bursën për shkak të disa fotove të dala në internet të saj e pirë në një festë, ajo bëhet bashkë me një djalë që…

Country: 
Last Survivors (2021)

Last Survivors (2021)

Last Survivors (2021)
IMDb: 4.8
98 min

Babai dhe djali, të cilët jetojnë larg njerëzimit për 20 vjet, takojnë një të huaj që kërcënon të shkatërrojë utopinë e tyre.

Country: