Most Rating
Filter
Foxhole (2021)

Foxhole (2021)

Foxhole (2021)
IMDb: 3.8
95 min

Mbi 36 orë në tre luftëra të ndryshme, një grup i vogël ushtarësh përballet me vdekjen, dështimin dhe një situatë luftarake gjithnjë e më të paqëndrueshme.

Country: 
Genre: Action, Drama, History, War
The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)
IMDb: 6.9
131 min

Një gjeneral i liruar nga gjykata ushtarake mbledh së bashku 1200 të burgosur për t’u ngritur kundër një gardiani të korruptuar dhe sadist.

Country: 
On the Count of Three (2021)

On the Count of Three (2021)

On the Count of Three (2021)
IMDb: 6.9
86 min

Jerrod Carmichael bën debutimin e tij regjisorial dhe luan në On the Count of Three, një film komik i errët për dy miqtë më të mirë, Val (Carmichael) dhe Kevin…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Unhuman (2022)

Unhuman (2022)

Unhuman (2022)
IMDb: 4.2
91 min

Një grup gjimnazistësh autobusi i të cilëve u përplas gjatë një ekskursioni. Marrëdhëniet testohen sapo kuptojnë se po përndiqen nga një sulmues i cili synon t’i çojë drejt një lufte…

Country: 
Genre: Comedy, Horror
The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)
IMDb: 5.8
110 min

Vrasësi më vdekjeprurës në botë dhe sulmuesi më i madh i Nju Jorkut ngatërrohen me njëri-tjetrin në një Airbnb me qira.

Country: 
Lord of the Streets (2022)

Lord of the Streets (2022)

Lord of the Streets (2022)
IMDb: N/A
84 min

Një ish luftëtar me borxhe duhet të trajnojë një të burgosur që të fitojë pesë ndeshje boksi radhazi në mënyrë që të shpëtojë vajzën e tij.

Country: 
Genre: Action
Men (2022)

Men (2022)

Men (2022)
IMDb: 6.1
100 min

Një grua e re shkon në një udhëtim vetëm , në një fshat të Anglisë, menjëherë pas vdekjes së ish-bashkëshortit të saj.

Country: 
Phobia (2008) a.k.a 4bia

Phobia (2008) a.k.a 4bia

Phobia (2008) a.k.a 4bia
IMDb: 6.6
240 min

Katër tregime horror sillen rreth një viktime aksidenti, një të riu të bullizuar, histori fantazmash dhe një princeshe të vdekur.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Love, Sex & Pandemic (2022) +18

Love, Sex & Pandemic (2022) +18

Love, Sex & Pandemic (2022) +18
IMDb: 2.5
114 min

Një film mbi marrëdhëniet e 4 personave seksualisht të lirë dhe jo monogamë. Me rastin e pandemisë atyre iu jepet mundësia të vënë jetët e tyre në vijë. Aty ata…

Country: 
Genre: Drama
Montana Story (2021)

Montana Story (2021)

Montana Story (2021)
IMDb: 6.5
114 min

Një vëlla e motër të larguar kthehen në shtëpi në fermën e madhe që dikur e njihnin dhe e donin, duke u përballur me një trashëgimi të thellë dhe të…

Country: 
Genre: Drama
50 First Dates (2004)

50 First Dates (2004)

50 First Dates (2004)
IMDb: 6.8
99 min

Henri Roth është një burrë që ka frikë të angazhohet në një lidhje derisa ai takon të bukuren Lusi. Ata takohen dhe Henri më në fund mendon se ka gjetur…

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Einstein and Eddington (2008)

Einstein and Eddington (2008)

Einstein and Eddington (2008)
IMDb: 7.2
94 min

Dramë rreth zhvillimit të teorisë së relativitetit të përgjithshëm të Albert Ajnshtajnit dhe marrëdhënies së Ajnshtajnit me shkencëtarin britanik Sir Arthur Eddington, fizikani i parë që provoi eksperimentalisht idetë e…

Pride Jewel (2022)

Pride Jewel (2022)

Pride Jewel (2022)
IMDb: 6.6
96 min

Babë dhe bir mbërrijnë në zonën e Gjirit të San Franciskos pasi një tërmet shkatërroi qytetin e tyre të vogël në Armeni. Në mosmarrëveshje për pabesinë enbabait të tij, Andre,…

Country: 
Genre: Uncategorized
The Scribbler (2014)

The Scribbler (2014)

The Scribbler (2014)
IMDb: 5.3
88 min

Një vajzë e re po përballet me personalitetet e saj të shumta shkatërruese duke përdorur një procedurë të re eksperimentale të njohur si “Djegia Siameze”.

Country: 
Genre: Thriller
The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története
IMDb: 6.2
169 min

Xhakob Störr, një kapiten deti, vë bast në një kafene me një mik, për t’u martuar me gruan e parë që hyn në vend. Dhe aty hyn Lizi…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Hollywood Stargirl (2022)

Hollywood Stargirl (2022)

Hollywood Stargirl (2022)
IMDb: 5.6
105 min

Stargirl Caraway del jashtë Majkës, në një botë më të madhe plot muzikë, ëndrra dhe mundësi.

Country: 
Genre: Comedy, Music, Romance
Gaslight (2022)

Gaslight (2022)

Gaslight (2022)
IMDb: 4.4
85 min

Jeta e një gruaje të martuar futet në një spirale dhe ajo dyshon se disa njerëz të afërt të saj janë arsyeja për këtë. Kujt mund t’i besojë ajo? Asgjë…

Country: 
Genre: Thriller
A Thousand Little Cuts (2022)

A Thousand Little Cuts (2022)

A Thousand Little Cuts (2022)
IMDb: 4.8
87 min

Një grua e re zgjohet në një spital, e bindur se po rikuperohet nga një operacion i vogël vetëm për ta gjetur veten në një betejë me një psikiatër, e…

Country: 
Genre: Thriller
Winter Ridge (2018)

Winter Ridge (2018)

Winter Ridge (2018)
IMDb: 4.3
86 min

Në vitin 1929 një grup botanistësh të universitetit ndërmarrin një ekspeditë në një pyll të paeksploruar ku përballen me mikroorganizma misterioze…

Country: 
Genre: Thriller
Terror on the Prairie (2022)

Terror on the Prairie (2022)

Terror on the Prairie (2022)
IMDb: 5.8
107 min

Në rrafshinat e Montanës, një grua kufitare duhet të mbrohet nga një bandë e pamëshirshme jashtëligjoresh, të prirur për hakmarrje.

Country: 
Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland

Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland

Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland
IMDb: 5.5
119 min

Festimet e Ditës së Pavarësisë së Finlandës ndërpriten nga një sulm terrorist në Pallatin Presidencial dhe të ftuarit e shquar merren peng. Ndërsa nis misionin e shpëtimit, oficeri i shërbimit…

Country: 
Genre: Action, Thriller
The One I Love (2014)

The One I Love (2014)

The One I Love (2014)
IMDb: 7.0
91 min

Një çift problematik nisen për të kaluar 1 fundjavë të bukur, por rrethanat e çuditshme e komplikojnë më tej situatën e tyre.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Code Name Banshee (2022)

Code Name Banshee (2022)

Code Name Banshee (2022)
IMDb: 3.4
88 min

Kalebi, një ish-vrasës i qeverisë në fshehtësi, del përsëri kur dishepulli i tij me po aq eksperiencë, e quajtur Banshi, zbulon se ka një çmim në kokën e Kalebit.

Country: 
Genre: Action, Thriller
Glass Jaw (2018)

Glass Jaw (2018)

Glass Jaw (2018)
IMDb: 6.2
98 min

Udhëtimi i një njeriu që ndihmoi Indinë të fitonte medaljen e parë të artë në Lojrat Olimpike si një komb i lirë.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Mondocane (2021)

Mondocane (2021)

Mondocane (2021)
IMDb: N/A
110 min

Taranto është një qytet fantazmë ku askush nuk guxon të hyjë. Më të varfërit kanë mbetur duke luftuar për mbijetesë, ndërsa bandat po konkurrojnë për territor. Dy jetimë trembëdhjetë vjeçarë,…

Country: 
To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)
IMDb: 5.8
112 min

Një histori dashurie që nuk duhet humbur: Një amerikan që udhëton nëpër Evropë takon dhe bie në dashuri me një ukrainase e divorcuar e cila po rrit vajzën e saj…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Turbo Cola (2022)

Turbo Cola (2022)

Turbo Cola (2022)
IMDb: 4.7
94 min

Kur të gjithë shokët e tij shkojnë në një festë natën e fundit,Ostini bën një turn shtesë në stacionin e gazit “Quality Mart” dhe i duhet të shikojë se çfarë…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Rubikon (2022)

Rubikon (2022)

Rubikon (2022)
IMDb: 4.7
110 min

Pas një katastrofe në Tokë, planeti është i mbuluar nga një mjegull helmuese. Ekuipazhi në stacionin hapësinor, duhet të vendosë nëse do të rrezikojë jetën për të shkuar në shtëpi…

Country: 
For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)
IMDb: 6.0
85 min

Dy ish-shoqe universiteti takohen pas shumë vitesh dhe jetojnë bashkë në një apartament. Pasi njëra braktiset nga i dashuri dhe pushohet nga puna, të dyja bashkë hapin një linjë telefonike…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Broker (2022)

Broker (2022)

Broker (2022)
IMDb: 7.2
129 min

Një burrë dhe shoku i tij herë pas here vjedhin foshnja nga kutia e foshnjave të kishës dhe i shesin në tregun e zi të birësimeve. Megjithatë, kur një nënë…

Country: 
Genre: Drama
The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)
IMDb: 5.5
95 min

Një grup personash kërkojnë të gjejnë siguri nga një bombë në të ardhmen e largët.

Country: 
Marmaduke (2022)

Marmaduke (2022)

Marmaduke (2022)
IMDb: 3.7
88 min

Një trajner legjendar qensh beson se mund të transformojë Marmadukën nga një qen i padisiplinuar por shumë i dashur, në Danezin e parë që fiton Kampionatin Botëror të Qenve.

Country: 
Love & Gelato (2022)

Love & Gelato (2022)

Love & Gelato (2022)
IMDb: 5.1
110 min

Për të përmbushur dëshirën e fundit të nënës së saj, Lina e kalon verën para kolegjit, në Romë, ku zbulon romancën, aventurën, dhe pasionin për akulloren.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass (2019)
IMDb: 5.4
101 min

Pasi dëgjuan thirrjen e një djali të ri për ndihmë, një motër dhe vëlla futen në një fushë të gjerë me bar të gjatë në Kansas, por së shpejti zbulojnë…

Country: 
Paradise Cove (2021)

Paradise Cove (2021)

Paradise Cove (2021)
IMDb: 4.1
103 min

Një çift shpërngulet në shtëpinë që kanë trashëguar nga mamaja e tij dhe sulmohen nga një grua që jetonte poshtë shtëpisë.

Country: 
Genre: Thriller
Save the Cinema (2022)

Save the Cinema (2022)

Save the Cinema (2022)
IMDb: 6.5
109 min

Historia e Liz Evans-it, e cila jeton në Carmarthen në jug-perëndim të Uells-it, e cila nis një fushatë në vitet ’90 për të shpëtuar Kinemanë “Lyric.”

Country: 
Genre: Drama
Dodgeball: A True Underdog Story (2004)

Dodgeball: A True Underdog Story (2004)

Dodgeball: A True Underdog Story (2004)
IMDb: 6.7
92 min

Peter La Fleur është një trajner thjeshtë palestre por palestra e ti është gjithçka pë të. Ai kalon një periudhë të vështirë ekonomike dhe është gat ta humbasë palestrën.A do…

Country: 
Genre: Comedy
Malnazidos (2020) a.k.a Valley of the Dead

Malnazidos (2020) a.k.a Valley of the Dead

Malnazidos (2020) a.k.a Valley of the Dead
IMDb: 5.7
101 min

Muaj pas luftimeve të përgjakshme që lanë pas mijëra të vdekur në llogore. Jan Lozano, kapiten i Brigadës së Pestë ka rënë rob nga toga e kundërshtarit së bashku me…

Country: 
Genre: Comedy, Horror, War
Press Play (2022)

Press Play (2022)

Press Play (2022)
IMDb: 5.8
85 min

Një vajzë e re ka një shans për të shpëtuar dashurinë e jetës së saj, kur zbulon se kaseta që kanë bërë së bashku mund ta kthejë atë në kohë.

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)
IMDb: 6.8
118 min

Thor kërkon ndihmën e Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Xhein Foster për të luftuar Gorr the God Butcher, i cili synon të zhdukë perënditë.