Search results for "2007"
Pretty Cool Too (2007)

Pretty Cool Too (2007)

Pretty Cool Too (2007)
IMDb: 3.5
89 min

Pas mbarimit të shkollës së mesme,  Walter (Eric Fagundes) merr një celular si një dhuratë e cila mund të zgjidhë të gjitha problemet e tij. Celulari vjen me një xhind…

Country: 
Genre: Comedy
Spider-Man 3 (2007)

Spider-Man 3 (2007)

Spider-Man 3 (2007)
IMDb: 6.2
139 min

Një subjekt i çuditshëm nga ana tjetër e botës së errët vije në pah, të cilit i shkakton shume trazira Peter Parker për tu hakmerre. Spiderman

Country: 
Love in the Time of Cholera (2007)

Love in the Time of Cholera (2007)

Love in the Time of Cholera (2007)
IMDb: 6.4
139 min

Një rrëfim përjetësie. Një rrëfim për dashurinë që sfidon kohën, plakjen dhe vdekjen. Një rrëfim, ku pritja merr kuptim dhe jeta nuk njeh limite. Bazuar në romanin me të njëjtin…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Chak de! India (2007)

Chak de! India (2007)

Chak de! India (2007)
IMDb: 8.2
153 min

Kabir Khan është trajneri i Ekipit Kombëtar të Hokejit Indian të femrave dhe ëndrra e tij është të bëjë që ekipi i vajzave të fitojë kupën e botës kundër të…

Country: 
Genre: Drama, Hindi
Enchanted (2007)

Enchanted (2007)

Enchanted (2007)
IMDb: 7.0
107 min

Princesha Zhizell dëbohet nga mbretëria prej njerkës së ligë të të dashurit të saj. Më pas ajo transportohet në botën e vërtetë, në New York, ku takohet me një avokat…

Country: 
Bridge to Terabithia (2007)

Bridge to Terabithia (2007)

Bridge to Terabithia (2007)
IMDb: 7.1
96 min

Jeta e një djaloshi ndryshon kur ai njihet me një vajzë në shkollë. Ata së bashku krijojnë një botë imagjinare ku kalojnë kohën e tyre të lirë në një shtëpi…

Country: 
Mongol: The Rise of Genghis Khan (2007)

Mongol: The Rise of Genghis Khan (2007)

Mongol: The Rise of Genghis Khan (2007)
IMDb: 7.2
126 min

Ky film tregon për jetën e hershme të Xhenxhis Kanit, i cili ishte një skllav para se të pushtonte gjysmën e botës, përfshirë dhe Rusinë në vitin 1206.

Country: 
30 Days of Night (2007)

30 Days of Night (2007)

30 Days of Night (2007)
IMDb: 6.6
113 min

Në Barrou të Alaskës, dielli nuk del për 30 ditë të tëra në stinën e dimrit. Kur qyteti ul qepenat, shumica e njerëzve që vendosën të qëndrojnë, vriten në mënyrë…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
HD Lions for Lambs (2007)

Lions for Lambs (2007)

Lions for Lambs (2007)
HD
IMDb: 6.2
92 min

Një dramë, e fuksuar në Afganistan të cilit jan dërguar një kongresmen, një gazetar dhe një profesor , një ngjarje e përfshir mes 2 ushtrive dhe armiqev të përcaktuar në…

Country: