Search results for "2012"
So Undercover (2012)

So Undercover (2012)

So Undercover (2012)
IMDb: 4.9
94 min

Një vajzë e zgjuar që punon si fotografe private në rrugë punësohet nga FBI-ja për një mision të fshehtë në një univeristet.

Country: 
Genre: Action, Comedy
To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)
IMDb: 5.8
112 min

Një histori dashurie që nuk duhet humbur: Një amerikan që udhëton nëpër Evropë takon dhe bie në dashuri me një ukrainase e divorcuar e cila po rrit vajzën e saj…

Country: 
Genre: Drama, Romance
For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)
IMDb: 6.0
85 min

Dy ish-shoqe universiteti takohen pas shumë vitesh dhe jetojnë bashkë në një apartament. Pasi njëra braktiset nga i dashuri dhe pushohet nga puna, të dyja bashkë hapin një linjë telefonike…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
The Avengers (2012)

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)
IMDb: 8.0
143 min

Nik Furia është drejtori i SHIELD, një agjenci ndërkombëtare paqeruajtëse. Agjencia është e përbërë nga ajka e superheronjve të Marvelit, Njeriu i Hekurt, Hulku i Jashtëzakonshëm, Thori, Kapiten Amerika, Fajkoi…

Country: 
Safe (2012)

Safe (2012)

Safe (2012)
IMDb: 6.5
94 min

Mei, një vajzë e vogël mendja e së cilës mban një kod numerik të paçmueshëm, e gjen veten të ndjekur nga Triada, Mafia ruse dhe policia e korruptuar e Nju…

Country: 
LOL (2012)

LOL (2012)

LOL (2012)
IMDb: 4.4
97 min

Ndërkohe qe po fillon viti i ri shkollor, zemra e Loles thyhet nga i dashuri i saj, dhe me vone ajo surprizohët nga shoku më i ngushte i saj, muzikanti…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
The Amazing Spider-Man (2012)

The Amazing Spider-Man (2012)

The Amazing Spider-Man (2012)
IMDb: 6.9
136 min

Spiderman

Country: 
Red Tails (2012)

Red Tails (2012)

Red Tails (2012)
IMDb: 5.9
125 min

Fituesi i Academy Award Cuba Gooding Jr. dhe i nominuari për Academy Award Terrence Howard udhëheqin një kast të fuqishëm në këtë film epik fluturues të frymëzuar nga aventurat e…

Country: 
Flight (2012)

Flight (2012)

Flight (2012)
IMDb: 7.3
138 min

Denzel Washington luan rolin e një piloti që arrin të ulë një avion që pëson papritmas një defekt serioz, duke shpëtuar kështu jetën e pasagjerëve nga vdekja e sigurt. Bota…

Genre: Drama
Lockout (2012)

Lockout (2012)

Lockout (2012)
IMDb: 6.1
95 min

Një njeri i dënuar gabimisht për komplot dhe spiunazh kundër SHBA-së, i është ofruar lirimi në këmbim të shpëtimit të vajzës së presidentit nga revolta e një burgu e kontrolluar…

Country: 
Vicky Donor (2012)

Vicky Donor (2012)

Vicky Donor (2012)
IMDb: 7.8
126 min

Nje burre paguhet nga nje doktor klinike infertiliteti per te dhuruar sperme, dhe behet nje nga dhuruesit me te medhenj te spermes ne ate klinike.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
The Vow (2012)

The Vow (2012)

The Vow (2012)
IMDb: 6.8
104 min

Një çift i sapomartuar shijon dashurinë e tij, deri kur një aksident e vë në komë vajzën, e cila kur zgjohet nuk mban mend asgjë dhe bashkëshorti i saj ri-mundohet…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden (2012)

Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden (2012)

Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden (2012)
IMDb: 5.7
90 min

Një grup i marinsav Amerikan mësojn indetitetin dhe objektin, se ku gjindet Osama bin Ladenit.

Country: 
Ek Tha Tiger (2012)

Ek Tha Tiger (2012)

Ek Tha Tiger (2012)
IMDb: 5.5
132 min

Agjenti Tigër i RAW-it, shkon në Dublin, për të marrë informacione për një shkencëtar të dyshuar. Por aty ai gjen dashurinë. Ndiqni filmin për të parë se ç’ndodh më vonë.

Country: 
The Avengers (2012)

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)
IMDb: 8.0
143 min

Nik Furia është drejtori i SHIELD, një agjenci ndërkombëtare paqeruajtëse. Agjencia është e përbërë nga ajka e superheronjve të Marvelit, Njeriu i Hekurt, Hulku i Jashtëzakonshëm, Thori, Kapiten Amerika, Fajkoi…

Country: 
HD Lincoln (2012)

Lincoln (2012)

Lincoln (2012)
HD
IMDb: 7.3
150 min

Ky film dramatik analizon trazirat e muajve të fundit te presidentit te 16-te të ShBA-së. Në një komb të ndarë nga lufta dhe përfshirë nga erërat e ndryshimit, Lincoln vëzhgon…

Country: 
HD Sword of the Assassin (2012)

Sword of the Assassin (2012)

Sword of the Assassin (2012)
HD
IMDb: 6.3
100 min

Nguyen Vu është i mbijetuari i vetëm i familjes së tij të cilit ju ekzekutuan nga Perandoresha e Vietnamit. Ai do të bëjë çmos të gjej autoret e krimit dhe…

Country: