Search results for "2016"
Kubo and the Two Strings (2016)

Kubo and the Two Strings (2016)

Kubo and the Two Strings (2016)
IMDb: 7.7
101 min

Një djalosh i ri që quhet Kubo, duhet të gjejë një parzmore magjike, të veshur dikur nga i ati tij, për të mposhtur një shpirt hakmarrës nga e shkuara.

Country: 
24 (2016)

24 (2016)

24 (2016)
IMDb: 7.9
164 min

Një shkencëtar shpik një makinë kohe, e cila çon në një konflikt midis vëllait të tij binjak dhe djalit të tij. Koha është e vetmja gjë që njeriu nuk mund…

Country: 
13 Hours (2016)

13 Hours (2016)

13 Hours (2016)
IMDb: 7.3
144 min

Në shtator të vitit 2012 militantë islamikë sulmojnë konsullatën amerikane në Libi, ku vritet ambasadori Stivens. Që nga ky moment, ushtarët dhe personeli do të luftojnë për 13 orë të…

The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)

The Osiris Child (2016)
IMDb: 5.5
95 min

Një grup personash kërkojnë të gjejnë siguri nga një bombë në të ardhmen e largët.

Country: 
Brahman Naman (2016)

Brahman Naman (2016)

Brahman Naman (2016)
IMDb: 5.6
95 min

Naman, Roni dhe Berni, tre studentë nga skuadra e kuiceve gëzohen kur marrin vesh se do shkojnë në Kalkutë për një konkurs sepse shpresojnë që aty do humbin virgjërinë.

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Plan de Fuga (2016)

Plan de Fuga (2016)

Plan de Fuga (2016)
IMDb: 5.6
105 min

Një grup famëkeq nga Rusia marrin një ekspert hajdut që t’iu vijë në ndihme të sulmojnë një bankë.

Country: 
The Girl on the Train (2016)

The Girl on the Train (2016)

The Girl on the Train (2016)
IMDb: 6.5
112 min

Një grua e ndarë bëhet pjesë në një hetim për njerëz të humbur i cili do t’i trondisë jetën…

Country: 
Valentine Ever After (2016)

Valentine Ever After (2016)

Valentine Ever After (2016)
IMDb: 6.7
84 min

Kur një aksident i kthen pushimet në Vioming në shërbim komunitar, vajzat e qytetit të madh Xhulia dhe Sidnei zbulojnë një kauzë bamirësie që mund të ndryshojë jetën e tyre….

Country: 
Genre: Romance, TV Movie
In the Forests of Siberia (2016)

In the Forests of Siberia (2016)

In the Forests of Siberia (2016)
IMDb: 7.0
105 min

Përpara pafundësisë së Taigës Siberiane, në brigjet e liqenit të ngrirë Baikal, një ekzekutiv Parizian i arratisur nga qyteti, do të gjejë gjithçka që ka ëndërruar ndonjëherë: të përjetojë thellësisht…

Country: 
Genre: Adventure, Drama
Strangled (2016)

Strangled (2016)

Strangled (2016)
IMDb: 7.0
121 min

Bazuar në ngjarje të vërteta. (Filmi përmban skena të rënda vrasjesh dhe lakuriqësie) Ngjarjet, në trillerin psikologjik zhvillohen në Hungarinë provinciale të viteve ’60, kur një sërë vrasjesh të egra trondisin…

Country: 
Genre: Thriller
When the Starlight Ends (2016)

When the Starlight Ends (2016)

When the Starlight Ends (2016)
IMDb: 5.6
85 min

Një shkrimtar duhet të zgjedhë midis punës së tij dhe dashurisë. Vite më pas, ai hedh sytë prapa për të parë nëse bëri zgjedhjen e duhur.

Country: 
Genre: Uncategorized
Sour Apples (2016) aka Eksi Elmalar

Sour Apples (2016) aka Eksi Elmalar

Sour Apples (2016) aka Eksi Elmalar
IMDb: 7.1
114 min

Duke premtuar një festë vizuale të ngjyrave, kostumeve, dritës dhe vendndodhjeve, do t’iu bëjnë të qeshni dhe qani njëkohësisht me shfaqjet e saj të fuqishme të aktrimit, si dhe dialogët…

Country: 
Genre: NETFLIX, Turk
Ghosthunters (2016)

Ghosthunters (2016)

Ghosthunters (2016)
IMDb: 3.2
90 min

Kur njëri prej tyre humbet gruan dhe vajzën e tij në duart e një vrasësi serial, një skuadër që merret me gjueti fantazmash është e vendosur të kapi shpirtrat e…

Country: 
Genre: Horror
Fado (2016) +18

Fado (2016) +18

Fado (2016) +18
IMDb: 5.8
101 min

Fabiani një doktor i ri udhëton në Lisbonë për të rifituar të dashurën e tij Doron. Ndërkohë që afrohen përsëri me njëri tjetrin, frika e tyre i ndjek nga pas….

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Rock Dog (2016)

Rock Dog (2016)

Rock Dog (2016)
IMDb: 5.9
90 min

Kur një radio bie nga qielli në duart e një qeni naiv, ai largohet nga shtëpia për të përmbushur ëndrrën, të bëhet muzikant, duke sjellë edhe një seri ngjarjes të…

Country: 
Guardians of the Night (2016)

Guardians of the Night (2016)

Guardians of the Night (2016)
IMDb: 4.2
97 min

Pasha është një postier i zakonshëm i cili fillon të shohë ëndrra të pazakonta. Një ditë ai shpëton një vajzë nga një grup sulmuesish. Më vonë ai zbulon se ka…

Country: 
Keanu (2016)

Keanu (2016)

Keanu (2016)
IMDb: 6.3
100 min

Dy miq përgatisin një komplot për të rimarrë një kotele të vjedhur duke u paraqitur si shpërdarës droge për një bandë rruge.

Country: 
Genre: Action, Comedy
Despite the Falling Snow (2016)

Despite the Falling Snow (2016)

Despite the Falling Snow (2016)
IMDb: 5.8
93 min

Gjatë Luftës së Ftohtë, një spiune ruse, bie papritur në dashuri me politikanin të cilit po i vidhte sekrete shtetërore. Një film në dy kohë. Një e tashme, që zgjidh…

Country: 
Rampage: President Down (2016)

Rampage: President Down (2016)

Rampage: President Down (2016)
IMDb: 4.8
99 min

Bill Uilliamson është kthyer, gjallë dhe fuqishëm, për të kryer një mision përreth Uashingtonit. Këtë herë ai do që të shkaktojë një përçarje më të madhe të popullsisë në SHBA,…

Country: 
The Dark Military (2019)

The Dark Military (2019)

The Dark Military (2019)
IMDb: N/A
85 min

Një lojë Hallouini, e transmetuar drejtpërdrejt në televizion kthehet në një garë mbijetese pasi lojtarët do të gjuhen nga ushtarakë të vërtetë…

Country: 
Genre: Action, Thriller