Search results for "2022"
Big Bug (2022)

Big Bug (2022)

Big Bug (2022)
IMDb: 5.5
2 min

Një grup banorësh të periferisë të cilët kanë grindje të vazhdueshme mes tyre e gjejnë veten të mbyllur së bashku, kur një kryengritje e androidëve bën që robotët e tyre…

Country: 
Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)

Special Delivery (2022)
IMDb: 6.3
109 min

Eun-ha, e cila është një punonjëse e zakonshme e kantierit të mbeturinave, punon fshehurazi si nëpunëse dërgese që merret me kërkesat e pazakonta të dërgesave. “Ajo mund të dorëzojë gjithçka…

Country: 
Genre: Action, Crime
No Exit (2022)

No Exit (2022)

No Exit (2022)
IMDb: 6.1
95 min

Të bllokuar gjatë një stuhie bore në një ndalesë pushimi të izoluar në male, një narkomane e cila arratiset nga qëndra e rehabilitimit zbulon një fëmijë të rrëmbyer të fshehur…

Country: 
I Want You Back (2022)

I Want You Back (2022)

I Want You Back (2022)
IMDb: 6.6
116 min

Piter dhe Ema bashkohen për të sabotuar marrëdhëniet e reja të ish-ëve të tyre dhe për t’i fituar përsëri.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Until We Meet Again (2022)

Until We Meet Again (2022)

Until We Meet Again (2022)
IMDb: 4.1
91 min

Një vajzë zbulon se shtëpia e saj e re është e banuar nga fantazma e një pianisti të ri të pasionuar, i cili vdiq tragjikisht 35 vite më parë.

Country: 
Arctic Void (2022)

Arctic Void (2022)

Arctic Void (2022)
IMDb: 4.7
2 min

Kur elektriciteti ikën në mënyrë misterioze dhe pothuajse të gjithë zhduken nga një anije e vogël turistike në Arktik, frika bëhet mjeshtër për të tre ata që mbetën. Të detyruar…

Country: 
My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani

My Father’s Violin (2022) a.k.a Babamin Kemani
IMDb: 6.4
1 min

Përmes pikëllimit të tyre të përbashkët dhe lidhjes me muzikën, një vajzë jetime lidhet me xhaxhain e saj violinist të suksesshëm emocionalisht të përmbajtur.

Country: 
Genre: Drama, Music, NETFLIX
Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)

Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)

Tyler Perry’s A Madea Homecoming (2022)
IMDb: 5.6
105 min

Madea është kthyer. Dhe ajo nuk duron asnjë marrëzi kur drama familjare shpërthen në festën e diplomimit të stërnipit të saj.

Country: 
Genre: Comedy, NETFLIX
Restless (2022)

Restless (2022)

Restless (2022)
IMDb: 5.8
95 min

Pasi kalon në ekstrem për të mbuluar një aksident, jeta e një polici të korruptuar del jashtë kontrollit kur ai fillon të marrë kërcënime nga një dëshmitar misterioz.

Country: 
Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)

Infinite Storm (2022)
IMDb: 5.1
31S min

Një apliniste profesioniste me detyrën e Kërkim Shpëtimit duhet të gjejë një person të bllokuar nga stuhia në mal dhe ta kthej në shtëpi përpara perëndimit.

Genre: Drama, Thriller
Alice (2022)

Alice (2022)

Alice (2022)
IMDb: 4.9
100 min

Alisa, një grua e skllavëruar nga pronari brutal i një plantacioni rural në Xhorxhia, ëndërron për lirinë. Pas një përleshjeje të dhunshme, ajo ikën nëpër pyje dhe gjendet papritmas në…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Gabriel’s Rapture: Part Two (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Two (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Two (2022)
IMDb: 5.8
1 min

Lumturia e Gabrielit dhe Xhulias kërcënohet nga një studente dhe politika akademike e përbetuar. Kur Gabrieli të përballet me administratën e universitetit, a do t’i nënshtrohet fatit të Dantes? Apo…

Country: 
Genre: Romance
Gasoline Alley (2022)

Gasoline Alley (2022)

Gasoline Alley (2022)
IMDb: 3.7
97 min

Një burrë i akuzuar për vrasjen e 3 yjeve të Hollivudit nis investigimin e tij. Duke pasur nevojë për ndihmë, ai angazhon dy detektivët për të ekspozuar një komplot që…

Country: 
Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)

Yaksha: Ruthless Operations (2022)
IMDb: 6.2
125 min

I mbiquajtur sipas një shpirti që gllabëron njerëzit, udhëheqësi i pamëshirshëm i një ekipi vrasësish jashtë shtetit merr një mision të rrezikshëm në një qytet të mbushur me spiunë.

Country: 
Genre: Action, NETFLIX
All the Old Knives (2022)

All the Old Knives (2022)

All the Old Knives (2022)
IMDb: 6.1
101 min

Dy operativë të CIA-s, ribashkohen në për të rishqyrtuar një mision tetë vjet më parë në Vjenë, ku një agjent tjetër mund të ishte komprometuar.

Country: 
Genre: Action, Thriller
X (2022)

X (2022)

X (2022)
IMDb: 6.6
105 min

Në 1979, një grup të rinjsh shkojnë të filmojnë një film pornografik në Teksas, por kur fqinjët e tyre të vjetër i shohin, të rinjtë përfundojnë në një situatë të…

Country: 
The Batman (2022)

The Batman (2022)

The Batman (2022)
IMDb: 7.9
176 min

Kur Ridler, një vrasës serial sadist, fillon të vrasë figurat kryesore politike në Gotham, Batman detyrohet të hetojë korrupsionin e fshehur të qytetit dhe të vërë në dyshim përfshirjen e…

Country: 
Better Nate Than Ever (2022)

Better Nate Than Ever (2022)

Better Nate Than Ever (2022)
IMDb: 6.2
94 min

13-vjeçari Nejt Fostër ëndërron të bëhet një yll i madh në Broduei. Ai dhe shoqja e tij e ngushtë Libi planifikojnë një udhëtim të guximshëm në Nju Jork për të…

Country: 
Genre: Comedy, Family, Music
Agent Game (2022)

Agent Game (2022)

Agent Game (2022)
IMDb: 3.8
2 min

Një oficer i CIA-s e gjen veten në shënjestër të një operacioni dorëzimi, pasi u vra për vdekjen e një subjekti të marrjes në pyetje.

Country: 
Genre: Action, Thriller
Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)
IMDb: 4.7
2 min

Pasi nis një lojë horror mbijetese të humbur të viteve ’80, një koduese e re lëshon një mallkim të fshehur që copëton realitetin, duke e detyruar atë të marrë vendime…

Country: 
Titanic 666 (2022)

Titanic 666 (2022)

Titanic 666 (2022)
IMDb: 4.0
91 min

Forcat e errëta nga thellësia ngrihen në sipërfaqe, duke terrorizuar të gjithë në bord nga Titaniku III dhe kërcënojnë të përsërisin një nga fatkeqësitë më të mëdha të historisë.”

Country: 
Genre: Horror, Thriller
I Came By (2022)

I Came By (2022)

I Came By (2022)
IMDb: 6.1
1 min

Një artist i ri grafiti, zbulon një sekret tronditës që do e rrezikojë atë dhe ata që janë më afër tij.

Country: 
Genre: NETFLIX, Thriller
Goodnight Mommy (2022)

Goodnight Mommy (2022)

Goodnight Mommy (2022)
IMDb: N/A
2 min

Vëllezërit binjakë mbërrijnë në shtëpinë e nënës së tyre dhe fillojnë të dyshojnë se diçka nuk është në rregull. Ribërje e filmit austriak të vitit 2014.

Country: 
Deus (2022)

Deus (2022)

Deus (2022)
IMDb: 4.1
90 min

Një sferë misterioze e zezë është zbuluar në orbitën e Marsit. Akili dërgohet për të hetuar. Pasi ekuipazhi me gjashtë persona zgjohet nga gjumi pas tetë muajsh letargji, sfera po…

Country: 
Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)
IMDb: 6.9
108 min

Një studiuese e vetmuar, në një udhëtim në Stamboll, zbulon një xhind i cili i ofron asaj tre dëshira në këmbim të lirisë së tij.

Speak No Evil (2022)

Speak No Evil (2022)

Speak No Evil (2022)
IMDb: 6.9
1 min

Një familje daneze viziton një familje holandeze që e takuan gjatë pushimeve. Ajo që supozohej të ishte një fundjavë e mrekullueshme fillon dalëngadalë të zbulohet ndërsa danezët përpiqen të qëndrojnë…

Country: 
Genre: Drama, Horror, Mystery
Leonora Addio (2022)

Leonora Addio (2022)

Leonora Addio (2022)
IMDb: N/A
90 min

Megjithëse dëshira e shkrimtarit italian novelist Luixhi Pirandelo ishte që hiri i tij të transportohej në Sicili pas vdekjes, qeveria fashiste e varrosi në Romë. Pas përfundimit të Luftës së…

Country: 
Genre: Drama
Secret Headquarters (2022)

Secret Headquarters (2022)

Secret Headquarters (2022)
IMDb: 4.9
2 min

Ndërsa janë duke kaluar kohë pas shkolle, Çarli dhe miqtë e tij zbulojnë bazën e superheroit më të fuqishëm në botë, të fshehur nën shtëpinë e tij. Kur keqbërësit sulmojnë,…

Country: 
Day Shift (2022)

Day Shift (2022)

Day Shift (2022)
IMDb: 6.1
113 min

Një baba punëtor, jakë blu, i cili thjesht dëshiron t’i sigurojë një jetë të mirë vajzës së tij 8-vjeçare të zgjuar. Puna e tij e zakonshme e pastrimit të pishinave…

Country: 
Bullet Train (2022)

Bullet Train (2022)

Bullet Train (2022)
IMDb: 7.5
127 min

Pesë vrasës në një tren që lëviz me shpejtësi zbulojnë se misionet e tyre kanë diçka të përbashkët.

Country: 
Persuasion (2022)

Persuasion (2022)

Persuasion (2022)
IMDb: 5.7
2 min

Tetë vjet pasi Ana Eliot u bind të mos martohej me një burrë të guximshëm me origjinë modeste, ata takohen përsëri. A do ta shfrytëzojë shansin e dytë për dashurinë…

Country: 
My Favorite Girlfriend (2022)

My Favorite Girlfriend (2022)

My Favorite Girlfriend (2022)
IMDb: 3.4
93 min

Konradi takon vajzën e përkryer. Por ajo nuk është vetëm një, por disa vajza në një trup pasi ka personalitete të ndryshme dhe Konradi i do të gjitha.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Don’t Make Me Go (2022)

Don’t Make Me Go (2022)

Don’t Make Me Go (2022)
IMDb: 6.6
109 min

Kur një baba beqar i një vajze adoleshente mëson se ka një tumor fatal të trurit, ai e merr atë në një udhëtim për të gjetur nënën që e braktisi…

Country: 
Genre: Drama
The Stranger in Our Bed (2022)

The Stranger in Our Bed (2022)

The Stranger in Our Bed (2022)
IMDb: 4.6
90 min

Një grua e martuar lumturisht lë burrin e saj për një të dashur që zhduket në mënyrë misterioze.

Country: 
Genre: Mystery, Thriller
RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt

RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt

RRR (2022) a.k.a. Rise Roar Revolt
IMDb: 8.0
3 min

Një histori fiktive për dy revolucionarë legjendarë dhe udhëtimin e tyre larg shtëpisë para se të fillonin të luftonin për vendin e tyre në vitet 1920.

Country: 
Genre: Action, Drama, NETFLIX
Gabriel’s Rapture: Part Three (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Three (2022)

Gabriel’s Rapture: Part Three (2022)
IMDb: 6.0
120 min

Xhulia merret me pasojat e largimit të Gabrielit, ndërsa Gabrieli shkon në një udhëtim vetë-zbulimi.

Country: 
Genre: Romance
Bring Him Back Dead (2022)

Bring Him Back Dead (2022)

Bring Him Back Dead (2022)
IMDb: 4.5
86 min

Një bandë e dhunshme kriminelësh urdhërohet, pas një grabitjeje të dështuar, të gjurmojë dhe eliminojë njeriun që i tradhtoi dhe iku. Daniels luan “anti-heroin”, Mandylor luan udhëheqësin e bandës dhe…

Country: 
Genre: Action, Crime
Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)

Ek Villain Returns (2022)
IMDb: 5.4
1 min

Historia e dy burrave që jetojnë dashuri të njëanshme. Rrugët që zgjedhin për të përmbushur historitë e dashurisë do të përcaktojnë kush është Heroi dhe kush është i Ligu.

Country: 
The Red Book Ritual (2022)

The Red Book Ritual (2022)

The Red Book Ritual (2022)
IMDb: N/A
2 min

Tre miq vendosin të luajnë një lojë paranormale, Librin e Kuq. Por nuk e dinë që në shtëpinë ku ndodhen, vite më parë ka vdekur një shtrigë si pjesë e…

Genre: Horror
Vikrant Rona (2022)

Vikrant Rona (2022)

Vikrant Rona (2022)
IMDb: 7.6
148 min

Pothuajse gjysmë shekulli më parë,në një fshat të largët në mes të një pylli tropikal fillojnë të ndodhin një seri ngjarjesh të pashpjegueshme të cilat banorët ja atribuojnë të mbinatyrshmes.

Country: